• eskişehir'de, dil kursunda iken, fatmagül'ün suçu ne adlı dizide selim'i canlandıran engin öztürk sınıf arkadaşımdı. o zamanlar daha dizi yoktu ortada. kendisi de ankara'da, konservatuarda okuyordu. sınıfa sonradan katılmıştı. bir şekilde iyi arkadaş olduk. kendisi zaten çok sıcakkanlı birisiydi. severdi de beni.(acınası müzikler burada girebilir) üç dört ay sürdü ingilizce kursu. dağıldık tabi ister istemez. ama arada iletişimi kurardık bir şekilde. şimdi ise muhabbet tamamıyla bitti. olur tabi dedik, yüreğimizi pirince dizdik. dizidir, odur, budur, cihangir dedik. cemiyet hayatı tabi bu dedik. nerden hatırlansın baldudak dedik. sonra ulan dedik. adam mısın, dedik. dedik de dedik. allahtan facebooka ekli kendisi. arada çok üstüne gidince cevap veriyor sağolsun. bu kadar da yüzsüzüm yani. (yazar burada dirsekten parmak ucuna kadar gösteriyor-du)
  • candan erçetin ile aynı yemek masasında oturmak... baya uzağında oturmuş olsam da o güzel yüzünü görüp, kahkasını duymak bile bi ömre bedel benim için...

edit:imla
  • 2001 deki megadeth konseri öncesi mephisto cafede david ellefson imza verirken elimi sıktı nassın birader diyerekten. dave mustaine fırlaması ise ortamdan bıktım havalarında imzayı basıp kafayı çevirdi. artis.
  • ahmet mekin ile aynı masada oturup çay içmişliğim var. yalnız zannediyorum 75 yaşlarında falandı o zaman. maviş maviş gözlerime bakıp elimi öptü. çapkın.
  • bodrum'da iskele meydanındaki dondurmacıda uzun sezonlar boyu çalışmıştım. heralde burda adı geçen çoğu ünlüye dondurma satmışımdır. kimden bahsetsem diye düşünürken birden aklıma geldi: haktan akdoğan, sirius ufo uzay bilimleri araştırma merkezi başkanı. türkiye'nin ilk ve tek ufo bilimcisi karşımda dondurmasını yalarken birden muhabbet açtım. kendisini benden başka tanıyan olmadığı için biraz heyecanlandı. ufolarla ilgili bir kaç soru sorunca yaklaşık iki saat boyunca ayak üstü sunum yaptı. 51. bölge'den ekin çemberlerine, kaçırılma dosyalarından roswell olayı'na herşeyi anlattı hatta hükümetlerin sakladığı bir çok sırrı da benimle paylaştı sağolsun.
  • kezman fenerden gitmeden onceki yaz durmadan reinaya gidiyodum, durmadan kezman da sirp entourage'iyla orda oluyodu. 1-1.5 ay icerisinde rahat 10-15 kere gormuslugum vardir reina'da o yaz. sonra agustos oldu ailemle bodruma gittim, ayni otelde sirp entourage'iyla kaliyodu. tatil sonunda artik selam veriyodu falan herif bana cok acaipti her yerde kezman, her yerde kezman.

guti ve fernandesi de cok gordum tabi ama onlar gorulmek icin cok ugrasiyodu zaten, kezman olayim gibi supernatural degil.
  • dtm yarışları türkiye de yapılırken, istanbul park'ın kıymetinin bilindiği ilk yıllarda mika hakkinen'e arkadan istemeden de olsa berber dayaması yapmasına ramak kalmış bendenizin de dahil olduğu liste.
  • ben: bir şey içer misiniz tarık bey?
    tarık akan: yok teşekkür ederim canım.

budur. bunu bana yapmayacaktın tarık akan. evde kuklanı yaptım, her gün demlik demlik çay döküyorum kafandan aşağıya. belki bi voodoo büyüsü etkisi yaratır diye. yapmayacaktın bunu.
  • (bkz: ufuk yıldırım/@turuncan53)
    (bkz: sonay dikkaya/@turuncan53)
    (bkz: berna laçin/@turuncan53)

bunların dışında...

*orta sonda okul gazetesi için ali kırca ile röportaj yapmam (bir sâniye düşünmeden hem de haberleri sunmasından 1 saat falan önce kabul etmişti sağolsun.), sene 2000.

*daha sonra (bkz: 2009) çalıştığım dergi için yılmaz aslantürk ile röportaj yapmam.

*çocukken izmir fuarı'nda babam tarafından bir konserinden önce prova yapan nilüfer'in yanına götürülüp tanıştırılmam (büyük hayrânıydım.). bana sarılıp "fıstık" demesi ama benim utançtan yerden kafamı kaldıramamam. evin içinde "biiiiyy mahsuuunn moy menekşeee ağlıyoyy mu neeee?" diye bütün gün şarkısını söylediğin kadın seni kucaklıyor, dört yaşında henüz televizyonun mantığını (bkz: zeki müren de bizi görecek mi) yeni çözmüş biri olarak mâvi ekran vermen doğal.

*1999 senesinde oğluyla tanışıklığımız olan mehmet ali yılmaz'ın sâhibi olduğu club zigana'ya tâtile gitmemiz ve orada hem m.ali bey, hem de sevgilisi sibel bilgiç ile neredeyse her gün muhabbet etmemiz.

şimdilik aklıma gelenler.
hesabın var mı? giriş yap