• - ve midesi daha fazla kaldiramadi.
  • bu adamın sözlüğe kattığı ww2 bilgisi muhtemelen türkiyede ww2 üzerine yapılan doktoralarda bile yoktur.onun ve benzerlerinin terkedişi bizi de aynı yöne itmekte.
  • akça pakça, bemmbeyaz biri; olmalı, ben öyle anladım.

evlerine dün hırsız girmiş, geçmiş olsun diyoruz kendilerine. evlerinde bir alman kurdu beslerlermiş, hırsızları kaçırmış cevval köpekleri(bkz: (#10636428)). kendisi de pek bir bilgili, latin dili edebiyatı okuyan/okumuş biriymiş; fevkalade. yalnız entrysinde birkaç yer var takıldığım ama zirve yapan kısmı alıntılamak isterim, hani entry silinir editlenir diye, şöyle ki: "geldikleri gibi ikinci katin balkonundan a$agi atlayarak gecenin karanliginda kayboldular arkalarinda onlarca parmak izi ve alman kurdumuzun ayagindan yakaladigi o picin 40 numarali ve muhtemelen calinti olan nike marka ayakkabisini birakarak (ne mala ne de cana zarar veremediler tanriya $ukur-sadece kucuk karde$im bir sure boyunca korkudan kekeledi). bunu saymiyor, amatorluklerine veriyor ve kendilerini yeniden davet ediyoruz. bu sefer bir ayakkabi teki ile degil en az bir kol, bir bacak veya o pis esmer derilerinden bir parca almadan gondermeyiz vallahi."

bemmbeyaz derili insanlar olsalardı, gece evinize hırsızlık yapmak için girmezlerdi değil mi vox? sahi ırkçılığın kelime olarak karşılığı ne latincede?
  • okw den komutanimdir kendileri, ayrica liderlik ruhunda vardir.
  • okw diye kisalttigimiz bf42 klanimizin da kurucusuydu bir zamanlar, selam ederim.
  • senelerdir gidişiyle sözlükte oluşturduğu boşluk doldurulamayan yazar.bu durum sözlüğün nicelik olarak büyümesine rağmen nitelik olarak küçülmesinin bir başka sonuçlarındandır.
  • ekşi sözlük okumaya başlamama çok büyük katkıları olan, tarih temalı entrylerinin sözlük'ün kutsal bir bilgi kaynağı olduğu yılları anımsattığı yazar.
  • bir kisim sozlukculerin bacakları fasilitesi ile in flames dövmesini görebileceğimiz kişilik. umarım şu anda kafasına vurup ne yapmışım lan ben demiyordur, tabi bunu 6-7 yıl önce yaptırmış olabileceğini düşünerek söylüyorum.
  • zibidi sözlükten beri entrylerini takip ettigim, özellikle de (bkz: 2. dünya savasi) ve alman ordusu hakkindaki entryleriyle takdirimi alan, engin birikim sahibi yazar...
  • yıldızların sesi anlamına gelen latince binom (vox ; ses, cagrı, seslenis... stellarum ; yıldızlara ait...)

(bkz: eksi sozluk tercume isleri mudurlugu)
hesabın var mı? giriş yap