• herkese merhaba.
    numaram birinin ya da birilerinin eline geçmiş. 2 gündür yurt dışı numaralarından gelen whatsapp mesajlarından aşırı rahatsız oldum.

önce dün gece bir yabancı numaradan 02.00 civarında 'x hanım' diye mesaj atmış. başka birşey demeyip aramış. sonra başka bir yabancı numaradan 'heyyo' diye mesaj atmış. sonra da aramış. ben bunları sabah gördüm. hiç bir şey demeden şikayet edip engelledim.
    bugün de 22:00 civarında başka bir yabancı numaradan 'x hanım naber' diye mesaj atmış. sonra yine görüntülü aramış. bunu da engelledim fakat bunun sonu yok galiba.

telefon numaram nasıl ellerine geçti bilmiyorum. bilmediğim bir siteye kayıt vs. etmedim ve
    bu durum devam edecek gibi. başına gelen var mı daha önce. yardım lütfen. aşağıda görsel ekledim .

görsel

edit: başlıkta mesapları yazmışım. sözlük düzeltirse sevinirim.
  • 3 tane youtube videosu izleme karşılığında 80 tl vaad edip gerçektende parayı gönderiyorlar ama dümenin sonrasını bilmiyorum. bedava peynir fare kapanında bulunur bunuda biliyorum. dümeni bşlen varaa yeşillendirsin
  • yabancı numaralardan gelen aramayı engelleme özelliği gelmesi lazım telegramda olduğu gibi
  • nerelere üye olup numara verdiniz ya bize niye gelmiyor hiç mesaj? bir ara bulgar kadınlar arıyordu herkesi, o zaman da aramadılar beni hiç.
  • bugün +963 995 400 700 numara tarafından whatsapp'tan iki kez arandım. suriye'ye ait bir numara (suriye'de hayat güzel, gitsenize <3)

profilde orta yaşlı kel bir adam otel önünde poz vermiş. kimsiniz diye sorduğumda kendisini adeta bir otomatik mesajla tanıttı: “merhaba, ben linkedin ik'dan arıyorum sizi. ismim xx (hatırlamıyorum ismini)”. nerden numaramı aldınız diye sorgulayınca asla dönmedi. hadi ordan burdan gelen türk şirketlerinin pazarlama mesajlarını datam satıldı diye söylenir geçerim de suriye menşeili bir numaradan ben linkedin ik'sıyım (ok :d) diyerek whatsapp'tan aranmak nedir?

hangi merciye şikayet edeceğimi de bilemedim. maksimum whatsapp'a şikayet edilebiliyor işte (konuda bilgisi olan aydınlatsın, möhuk ceza'da var mıydı bu konu).
  • bana da afrika ve arap ülkelerinden gelen whatsapp aramaları olarak uğramıştır. kötü niyetli insanlar tarafından numaramın bir yerlerde paylaşıldığını düşünüyordum.. meğer konu daha derinmiş.. hangi bilgilerimiz nerelerde acaba!
  • beni de vurdu sonunda

görsel
  • son zamanlarda yasanan kisisel bilgi sizintilarinin bir sonucudur. e-devlet, yemeksepeti vs.
  • görsel

varan bir yukarida, varan iki ise asagida ;

görsel

verilerin calindigi gayet ortada.
  • bana sürekli endonezya'dan yazıyorlar. ellerindeki script bitene kadar ısrarla, tek tek, bıkmadan nude istiyorum.

göndermiyorlar :/
hesabın var mı? giriş yap