• (telefon çalar)
    - iyi günler ben başkomiser kemal aslan
    - orgeneral başbuğ. efendim?
    - ehö ee hmmm öhö..şeyy..100.000 kontör yükleyelim mi diyecektik paşam sizin tele?
    - orda bekle geliyor bizim çocuklar
    - ha ne nöörghh.. (küt)
    - alo?!..

(beş saniye sonra)
    - oğlum bunu bulun, eğitim zayiatı yazın.
    - emredersiniz komtanım.
  • beni de ağına düşürmeye çalışan kişinin numarası. aramızda şöyle bi diyalog geçti;

-iyi günler ben başkomiser kemal aslan
    -iyi günler.. oğlumu bulana veya getirene yüz bin lira veriyorum !
    -pardon ?
    -bana yazı işleri müdürünü verin
    -ben başkom..
    -oğlumu bulana veya getirene tam yüz bin lira veriyorum
    -siktir git len.. senle mi uğraşıcam.. yavşak ! (çat)
  • numarasının taşımadıysa, faturalı hatlı bir numara.. eğer numarasını taşıdıysa da, sahibinin adı soyadı kesin bellidir..
    o değil de, otu boku takip edip, dolandırıcıyı takip edemeyen adamın ta amına koyayım..

edit: kontörlü de olabiliyormuş.. ne fark eder, kimlik bilgilerini almadan hat veriyorlar mı adama?
  • herkese farklı hikayeler anlatan numara. bana da simcard ımın kopyalandığını ve benim telefon numaramdan savcının eşine ahlaksız mesajlar gönderildiğini söylemişti.

aslında özel efektler iyiydi özellikle arkadaki telsiz sesleri iyi düşünülmüş ama telefondakinin oyunculuğu kötüydü. zaten imdb de fazla puan almamış kısacası bence olmamış.
  • bu 531'li numaraların kerameti nedir bilmiyorum. başka bi ülkenin uluslararası kodu olabilir mi diye düşündüm ama unuttum sonra. benzer bi numaradan mesaj geldi bana da. hattım pepsi'den 10.000 tl ödül kazanmış pepsi'yi arayacakmışım falan. emniyet müdürlüğü elleşmesin bence bu tip şeylere. buna para kaptıran adama müstehaktır. aklı başına gelir belki öyle.
  • aramizda az once su diyalogun gectigi mevzu :

sky : baskomiser aslan ben?
    - ...

(bkz: mavi ekran)
  • az önce " abi hala aramadın, dediğin gibi 1000 kontör aldım bekliyorum, 4 tane 250 lik tamam mı?" şeklinde sms attığım numara. bakalım arayacak mı kemal abi?
  • dikkat edilmesi gereken numaralardan biridir. benzeri bir numara beni arayıp, ben antalya karakolundan komser hasan dedi.
    bu sırada arkadan telsiz sesi de geliyordu. numaranız başkası tarafından kullanılıyor, hakkınzıda bilgi almak istiyoruz dedi. bunun üzerine turkcell'i arayıp teyit edeceğim dedim, telefon suratıma kapandı. ardından turkcell yetkili servisini aradım, bu tür dolandırıcılıkların çok olduğunu, böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi. nitekim sizi biri arayıp, ben komser bilmem ne der ve sizden bilgi isterse aldanmayın.
  • muhtemelen su sira "ne pis bi yere dustum lan ben, nasi bi insan evladini aradim" diye dusunmektedir.
  • numarasını göstere göstere dolandırıcılık yapacak kadar da salak olsa gerek numara sahibi.
hesabın var mı? giriş yap