aynı isimde "100 (140journos belgeseli)" başlığı da var
  • 69 + 31
  • onun karesi, bunun ucgeni, onun bunun cocugu bi sayi..
    bir noktaya 100 yil boyunca bakarsaniz oleceginiz rivayeti vardir. ben korktugumdan bakmiyorum.
  • 99'la 101 arasında bulunan ve kendisini iki basamaklı sayılardan üstün görüp onlarla konuşmayan ,diğer üç basamaklı sayılar tarafından da küçük görüldüğü için dikkate alınmayan yalnız bir sayı..
  • dört adet 7 ve bir adet 1 kullanılarak elde edilebilen sayı...
  • bu sayıdan daha fazla suç kaydınız olsa bile sokakta elinizi kolunu sallayarak gezebiliyormuşsunuz.

"gaspçı türk vatandaşının 100'den fazla suç kaydı olduğu ortaya çıktı."
    https://twitter.com/…glu/status/1766399194648936503

o sırada iliç maden kazasını önceden uyaran ve faciadan sonra veryansın tv'te çıkan serdar cezayirlioğlu ise, türk hukuk tarihinde olmayan ve icat edilen bir ceza ile hem evine gidemiyor, hem de evinden karakola günde 2 defa (evet 2) imza vermeye gidiyormuş.

işin komiği ne? akp hukuk sisteminde bile ceza/parmak izi alacak cihazlar günde 2 defa parmak izi / imza alamıyormuş, çünkü sistemlerine böyle bir çifte imza eklenmemiş.

(kaynak veryansın tv, 3-4 hafta önceki bir yayınları)
  • yüz diye okunur.
  • 4 sayisinin 2'li tabanda yazilisi
  • üniversitede uygulanan malum çan eğrisi sisteminde hesaplara 0 ile birlikte alınmayan not. [1..99]
  • 5 kişilik, muazzam bir modern tiyatro oyunudur. tam atolye çalışmalarında sergilenesidir. 3 erkek 2 kız bulunduran kadro varsa kesinlikle tavsiyemdir. komedi değildir, gerilimdir, kurgudur. ihtiyacı olan olursa bende senaryosu dahi var.
  • rpcm albümünün giriş şarkısı, albümünün uzun adını röntgenler, panayırlar ve cenaze marşları diye tanımlayan ulaş oral 'ın, albümün röntgenler bölümünde yer alıyor dediği; tuhaf sözleri olan ve birden çok 100 içeren şarkısı.

şarkının sözleriyse şöyleymiş

100’ümde 1 ben var, 1 de öbür ben.
    kaçmak çok kolay insancıklardan,
    100’leşmek çok zor inan, inan ki 100’ümle....
    acılar birikmiş 100’ümde....

düşersem tutan sen de değilsen
    kanarsam yine en derinimden
    100’ersem kaçıp can simidimden
    100 100’eyim...

100’leşsem hemen kör kaderimle
    dağılsa 100’üm gülmeden önce
    düzelse hemen törpülenince
    100 100’eyim yine....

100’ümde 1 yangınla uyandım sabah,
    100’düm sularda söndü.
    sonra 100’düm 100’ümü birden;
    100 100’eyim artık ben ve öbür benle...

kaçarken, düşerken, isterken, ararken, kaybederken her şeyi gördüm.
    100’üm hep vardı sense kördün!
hesabın var mı? giriş yap