• bir üstteki yazarın paylaştığı ayetin bu olayla alakasını çözmeye çalışıyorum.
  • bir ay kendilerini eve kapatıp makarna yiyip kolonya dökülecek insanlardır. corona virüsü aslında, dünya'nın geldiği noktayı gayet net gözler önüne serdi. black mirror dizisine selam olsun.

ortadoğu'da gerek kimyasal gerek diğer silahlarla çocuk, kadın demeden yüz binlerce belki milyonlarca kişi öldürüldü, kimsenin kılı kıpırdamadı. bosna'da, avrupa'nın ortasında soykırım yapıldı, yüz binler katledildi, yine sadece facebook'ta durum paylaştık, vah vah dedik.

az gelişmiş ve gelir olarak fakir ülkelerde milyonlarca çocuk, hastalıktan ve yetersiz beslenmeden ölüyor.

60 milyonluk italya'da 600 kişi öldü, bütün dünya iletişimi kesti. demek ki ucu bize dokununca başkaymış.

"yüzüne bakılasın yok ya dünya, yaradanın hatırına sana gelişim."
  • biz izmir'de yağmaya mağma dediğimiz için olmayan yağmadır.

edit: başlık değişmiş, ilk hali 11 mart 2020 izmir migros'un yağmalanmasıydı. ben dediim yağma değildir diye.
  • yanılmıyorsam vatandaş parasını verip almış buna yağmalandı demek yanlıştır.
  • millet yagmada bile ucuzlari alip pahalilara dokunmamaya ozen gostermis. ekonomi cok super cunku.
  • başlığa bak, yağmalayıp üstüne bir de kundaklamışlar mı?

yağmalamayın anlamını bilmiyorsan;

https://sozluk.gov.tr/?kelime=yağma

buradan kendi dilini öğrenebilirsin.
  • yağma değildir , stok yapmak için alış veriş yapmaktır. yağma kaba kuvvet ile şiddet ile alınan , çalınan mallar için kullanılır.
  • izmir'de yaşayanlar, bostanlı'yı ve bostanlı tayfasını iyi bilir. genellikle sosyo-ekonomik düzeyi yüksek ve aynı zamanda aptal tipler yaşar (eğitim düzeyinden bağımsız bir aptallık). tüm kaygıları "çocuğu baleye mi göndersem yoksa baleyi mi çocuğa getirsem?" olduğu için böyle beklenmeyen durumlarda biraz fazla endişelenirler. günlük hayatlarında pek fazla tehlikeyle karşılaşmadıkları için hem fizyolojik hem de psikolojik dirençleri biraz düşüktür. "cahil ve fakir gibi ölmeyelim." mülahazasıyla hareket etmiş olsalar gerek.

canlarım benim... zaten normalde de hepimiz grip ya da nezle olurken bunlar influenza oluyorlardı.
  • ulan yağmalamak demek, alabildiği kadar malı alıp parasını ödemeden kaçmak demek. öyle mi olmuş orada, öyle olmuşsa bilelim ama bence sen malsın.
  • (bkz: 11 mart 2020 yağma ve panik oluşturma çabası)

bostanlı migros'tan bildiriyorum. yok öyle bir yağma. orada çalışan arkadaşıma sordum, "sabah ellerinde ekşisözlük açık telefonlarla birkaç dangalak geldi, 10'ar tane kolonya alıp siktir olup gittiler, yerlerine yenisini koyduk" dedi.

bu arada şuna da bi bakın bence.
hesabın var mı? giriş yap