• basın özgürlüğüdür. ifade özgürlüğüdür, sorun yoktur. ama ak-it'lerin amacı mizah yapmak, bir şeyi eleştirmek, ya da sadece güzeli aramak değil, sadece insanları sinirlendirmek. aferin ak-itler. hll spr dvm.
  • kimsenin gidip akit binasını basmayacağı, kimsenin birilerinin kafasını kesmek istemeyeceği için feci eziklik içeren bir cevap. kainatta teksiniz olm iğrençlik konusunda, kimse size yaklaşamaz bile. sizin yerinize de utanmak zorunda kalıyoruz ya şu hayatta.

yazık lan.
  • gaziliğiyle gurur duyan hatta gazi diye imza atan adamı dayak yemiş şekilde gösterip hakaret ettiğini zannetmek. çok ciddi bir zeka eksikliği içerisindeler, yazık.
  • şiddetin yobazın fıtratında olduğunu gözler önüne sermiş bir resimdir.
    komik değildir. çirkin ve rezildir.
    ve evet, sizin beğenmediğiniz bu "ifade özgürlüğü" muhammedin fotosunu karikatürünü çizebilme hakkı olduğu kadar nefret ettiğiniz atatürk fotosu ile ilgili şiddet eğiliminizi resmetme hakkını da barındırır.

bunun için kimse kaleşleri eline alıp bu resmi yapanı öldürmeyecektir.
    bu dünyada islamcı yobaz öldürür. yine islamcı yobaz magdur olur.
  • mustafa kemal'i muhammed ile eş tuttuklarına işaret gibi geldi. umarım yanlış anlamışımdır yoksa ahirette büyük cezası var.
  • sanırım kafalarında atatürk ve muhammed'i bir tutuyorlar. bence açık şekilde koşulan bir şirk var.
  • senin düşüncelerine katılmıyorum; ama düşüncelerini özgürce ifade edebilmen için hayatımı bile verebilirim…” [voltaire]

asında voltaire bu cümleyi direk olarak söylememiştir ama şimdi o başka mesele. fikir ve ifade özgürlüğü insanlığın çok zorluklar çekerek elde ettiği temel haklardan biridir. herhangi bir ideolojiyle yıkanamaz, bir kesim tarafından sahiplenilemez. var olan herkes eşit şekilde bu hakka sahiptir. sınırlandırılamaz.

ideal dünyada kimse fikrinden ve o fikri ifade etmesinden dolayı cezalandırılamaz.

herhangi bir değere saygı duyulması zorunlu olamaz. kendi değerlerimize saygı duyulmasını istemek ancak naif bir beklenti olabilir.

şu an ilk defa sözlükte yazdığım bir yazı çok okunsun görülsün istedim inanır mısın? zira bu nefret fırtınası bir taraftan öbür tarafa aktıkça güçleniyor. önüne kattığı her şeyi yakıp yıkıyor. bu nefreti birileri göğüsleyip ben katılmıyorum ama bu fikrini dilediğince ifade edebilmelisin demedikçe de aşılamayacak bu kaos.

insanlar özgürce konuşabilene kadar, korkmadan yazıp çizene kadar birbirimizin ağzına sıçıp duracağız. biz kimsenin doğrusunun filtresi olamayız güzel insanlar. herkese kendi olabileceği kadar bir yer ayıracağız bu dünyada.

hepimiz için iyi olan bir başka yol yok.
  • (bkz: müslüman zekası)
    (bkz: müslüman mizahı)

ne rahatsız oldum ne de sinirlendim, sadece gezegenin ufak sayılmayacak bir kısmının tahılla beslenme ve akraba evliliği başta olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı bu kadar düşük zekalı olmasına yine üzüldüm. bu çağda hala ölünce fantastik evrenlere gideceğini sanan birinden ne çeşit bir karşı hareket bekliyordunuz ki, ha canım?

bir de atatürk'ü kutsal olduğuna inandığı muhammed'le aynı seviyede gördüğünü hemen ortaya döküvermiyor mu, asdfgfdsdf <3
  • akitin ve aynı beyinde olanların tek anlamadığı şudur. size "böyle şeyler yayınlamayın çok ayıp" demiyoruz. biz sizi veya dini eleştirdiğimizde kimseyi öldürmeyin diyoruz. yoksa atatürk'ü fotoşopladınız diye kızacak hele sizinkiler gibi sizi öldürecek değiliz. ama bunu anlamanız için 3500 yıl geçmesi gerekiyor (aynen facebookta yazdığım metin)
hesabın var mı? giriş yap