• tahsili olan insanların değer görmemesi üzücü.

öğretmene iyi bak ki o da geleceği inşa eden çocuklarınıza iyi baksın.

ev, araba, faturalar nasıl ödenecek kaygısı ile günü geçiren bir öğretmenden ne kadar verim alınabilirse o kadar verim alırsın...
  • az bir maaştır.

asgari ücretin 2 katı, öğretmenlik için asgari maaş olmalı ve özlük hakları yükseltilmelidir.
  • iyileştirilmesi gereken maaştır .umarım yazarlar yine 3 ay yatıyorlar muhabbetini açmazlar ,insanların yaşamaları için maaşlarının artırılması gerekiyor.

edit : arkadaşlar özelden bana ekonomi dersi vermeyin ben de biliyorum maaşların yükselmesi yerine enflasyonun düşmesi gerektiğini.
  • rezalet değil. öğretmen kalitesiyle doğru orantılı.
  • rezalettir.

özellikle bu ay 30 yıllık öğretmenlerin dahi aldığı maaş sadece komiktir. genç öğretmenler kira fatura mı ödesin, kıdemliler çocuk mu okutsun bu parayla? dün annem bu ay yatacak maaşını söylediğinde işin aslı şok oldum. 30 yıllık öğretmene verilecek maaş beni utandırdı.
  • sözlükte bu kadar babası belli olmayan öğretmen düşmanı varken oraya 2000 lira maaş alıyorum diye yazsan bile az demezler hocam. yeterli derler. başka bir iş yap derler. derler de derler ama evet az alıyormuşsunuz demezler.
  • burada hak arayanlara köstek oldukça işin ucunun size dayanacagini anlamadınız bir türlü.
  • babası zengin öğrencilerden nemalanıp fakir öğrencileri (baban ne iş yapıyor) ezdikleri için benim öğretmenim bir şekilde yolunu bulur diyorum.

bulamayanlar için: gibi-bej
  • bu nasıl iş? neye göre bu maaş veriliyor size? normalde net gelirin 12k olması gerekmiyor mu?
  • istanbul kadıköy'de öğretmenlik yapan bi arkadaşım var. geçen sene 1+1 daireye 1500 tl kira veriyordu bu sene ev sahibi çıkın oğlum gelecek diye çıkardı. bu da 1 arkadaş daha buldu ve 4 aylık yoğun arama sonrasında 1+1 38 yıllık bir binada daire buldu ve 8500 tl kira verecekler. adam ek ders dahil 12bin tl alıyor. şimdi öğretmen düşmanı gibi ekşicikere sesleniyorum. 40 yıllık döküntü binaya 8500 tl vereceksin ve yemeden içmeden sosyalleşmeden bi kitap alamadan tiyatroya gidemeden 12bin tl ile geçineceksin. hadi meydan senin dostum.
hesabın var mı? giriş yap