• 16 senelik iktidarıyla hiçbir şekilde yargılanmayacakmış rte. hatta yetmemiş, akpliler de yargılanmayacakmış. menderes de araya sokulmuş klasik taktik olarak. yüzde 65 asla erdoğan'ın yargılanmasını istemezmiş.

oldu abla, başka emrin var mı? sen istediğini yapacaksın 16 yılda ama hesap vermeyeceksin. ne güzel dünya bu. artı, erdoğan'ın oyu ne zaman yüzde 65 oldu? direkt ülkenin tapusunu erdoğan'a yapalım, olur mu?

abla ben erdoğan'dan çok senin ve kocanın yargılanmanızı istiyorum. erdoğan yargılanmasa bile siz yalakalar tetikçilikleriniz yüzünden yargılanın ve hapse girin, yeter.

tanım: prim verilmemesi gereken trol bir tetikçinin erdoğan yargılanamaz temalı yazısı.
  • 'eğer kaybedersek rok'la benden şırıngayla kan alacaklar. aman diyim.' temalıdır.
  • konunun özeti şu: mevcut hükümet gittiğinde, hükümeti geçmişte yaptıklarıyla yargılamayın.

tabi asıl söylemek istediği şu: siz akp güruhunu yargılarsanız, geçmis defterleri açarsanız biz de yanarız... bunu yapmayın diyor.
  • asker eşleri maarif takvimine soyunsun diye yazınca böyle korkular yaşanır.
  • neden sürekli yargılanma meselesi açılıyor anlamadım. ak parti'nin oy oranları azaldı mı? hayırdır?

kimsenin kimseyi yargılayacağı yok. suçu olan varsa, delili varsa yargılanır.

merak etmeyin burada uydurma delil yok. gizli tanık falan yok.
  • hobaaaaa dedirtmiştir. cümleye bakın;

‘’iktidar el değiştirirse tayyip erdoğan’ın yargılanması ancak adnan menderes’in yassıada’da yargılanması kadar “tarafsız ve adil” olur. ‘’

hayırdır nagehan sen cumhurbaşkanının suç işlediğine ve yargılanması gerektiğine mi inanıyorsun?

ne ayıp.
  • komedi bir yazı bana kalırsa. açıkça hukuksuzluk talep ediliyor. muharrem ince ne dedi? "kardeşim ben yargılama makamı mıyım? yargılama makamı mahkemelerdir." ayrıca şu anda bulunduğu makam sebebiyle edinme imkanı olmayan ancak cumhurbaşkanı sıfatıyla edinebileceği hukuksuzluk belgeleri eline geçerse elbette bu konuda belgeleri vereceğini belirtti.

burada yapılan geçen seçimlerdeki gibi klasik safları sıklaştıralım uyarısı. bakın bunlar gelirse bizi yargılayacak. biz bi sürü boklar yedik ama bizi yargılamayın. güzel kardeşim, bıldır yediğin hurmalar gelir götünü tırmalar. hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin. ne ala memleket.

bu rövanşizm pazarlığı açılacaksa eğer kendilerine şunu demek lazım. haydi safları sıklaştıralım bakın bunlar iktidara gelirse bla bla olur demek yerine gelin yol yakınken yaptıgınız hukuksuzluk varsa (ki ince beyefendi bunu diyor. rövanşist değilim yalnız sen bu halka karşı suç işlemişsen ve konumum gereği bunun bilgileri benim elime geçerse gereğini yaparım diyor. kendi çarpık adaletinizle karıştırmayın bunu.) cezasını çekin çıkın. siz safları daha önceki seçimlerde yaptığınız gibi yine sıklaştırıp yine kazandınız diyelim. sonra yine ülkenin %50 sini ezdiniz, dışladınız hain ilan ettiniz, hakaretler ettiniz. bunun sonu bu öyle bir patlar ki rövanşizm diyene kadar aklınızı alırlar. yargılanalım demekle de çıkamazsınız işin içinden.

o yüzden adalete hukuka güvenin, hukuksuz işler yapmışsanız da bir zahmet herkes nasıl çekiyorsa siz de cezasını çekin. yapmamışsanız zaten yazlığınızda dinlenin. benim iktidarımda rte de yazlığında emekliliğini yaşar rahat eder diyor ince beyefendi.
  • sen tayyip erdoğan'la birlikte kemalist rejimle hesaplaşırken, yargıdaki dedeler düzeniyle hesaplaşırken, askerdeki kemalist zihniyetle hesaplaşırken, 28 şubatla hesaplaşırken, polis ve istihbarattaki mhp yapılanmasıyla hesaplaşırken tamam, muharrem ince yada yeni gelecek isim artık her kimse bir fiil suç işleyenlerle hesaplaşırken tu kaka. olmaz olamaz. toplumsal adaletin sağlanması için suç ve ceza belirlenmiş ve şahıslara göre uygulanamaz.

ayrıca tayyip'in hesaplaştım dedikler suç değildi, ceza ve hesaplaşma gerektirmezdi. ama 16 yıllık akp iktidarında ortaya çıkanlar ve hesaplaşacağız denenlerin istisnasız hepsi suç. kim ne derse desin gazetecisinden, emniyet müdürüne, valisinden polis memurun, trt spikerinden akp genel başkanına herkes işlediği suçun cezasına çekecek.

nazım hikmet ne güzel demiş

korkuyor adnan menderes
    ölülerden korkuyor.
    kore dağlarından geliyor kimi
    apaçık gözleri dumanlı
    kaytan bıyıkları kanlı
    yaşları yirmi.

korkuyor adnan menderes
    ölülerden korkuyor
    hele çocuk ölülerinden.
    karınları davul gibi, boyunları çöpten ince,
    kırıyorlar adnan bey'in mutfak camlarını
    her gece mezarlarından çıkınca...

korkuyor adnan menderes
    dirilerden korkuyor
    hele çarıklılardan
    hele kasketlilerden.
    kasketliler hayını bağışlamayı bilmez.

korkuyor adnan menderes
    kocaman yanakları
    sarkıyor yağlı, sarı.
    korkuyor adnan menderes
    üç saata indi uykusu.
    korkuyor adnan menderes
    hiçbir korkuya benzemez
    halkını satanın korkusu.

nagehan alçı da korkuyor, kollamak için yırtındığı da korkuyor tıpkı kendine örnek seçtiği adnan menderes gibi.
  • yargı bağımsız olduğunda yargılanmamaları mümkünmü acaba..?..

ya da bağımsız bir yargı 16 yıldır bütün olanlara rağmen, haklarında yapılacak suç duyurularına karşı, gereken hukuki işlemleri yapmıyorsa o yargıya bağımsız denilebilirmi..?..

gerçi nagihan'ın korkusu bence akplilerden çok kendisi için, kocamla birlikte yediğimiz hurmalar midemizi tırmalar moduna gelmiş...
  • nagehan'ın korkularını deşifre ettiği bir yazı.

leş, yandaş, çıkarcı bir güzelsin ablacim. yarın ne derece hızlı döneceğini göreceğiz. fakat sen yine de unutma, hukuk galip geldiğinde diktaya, sen de en güzel köşesinde yer bulacaksın bir hapishane odasında.
hesabın var mı? giriş yap