• kılsız yanaklara, at hırsızı görünümlü arap kılıklılara benzemeyen insanlara ev sahipliği yapan ve çok güzel bir hanımefendi içeren videodur efendim.

dikkatle izliyoruz...

https://www.gzt.com/…da-turkiyede-berberlik-2180270
  • bana inanılabilir gibi geldi...
  • abla gercekten cok guzel ve naifmis. lakin insanimiz o gunlerde bambaskaymis. herkes gayet kibar. uzun uzadiya izlemeye gerek yok, kisa konusmalar bile yetiyor anlamaya.
    bonus: hanimlar cok kaprisli diyen bayan kuaforu abimize, bayanlar hala kaprisli abicim..*
  • kadın ayrıcalıklı güzel. ama videodaki tüm insanlar güzel.
  • (bkz: o şimdi cennette çocuklar)

yani öyledir herhalde. modern çağ kadınını yansıtmış ta o günlerden.

edit: kadıncağızı durduk yere öldürmüş oldum. hayattaymış, kendisine uzun ömürler diliyorum.
  • su videolari izleyince resmen şah dönemindeki iran videoları izler gibi oluyoruz artik. ulkemiz insan kalitesi yonunden onlarca yil geri gitti.

pek cok guzel ve aydinlik insanin icindeki, bir zamanlar modern bir ulkenin ferdi olan kadin.
  • ismi mücella olup annemin kuzenidir. pis bir şey yazanı gammazlarım eşi emekli polistir. yarın okutuciğim buraları.

edit: epey mesaj gelmiş hepsine cevap yazamayacağım. bilgi gerçektir. kendisi annemin teyzesinin kızıdır. annemden 5 yaş küçüktür. enişte yani mücella teyzenin babası zonguldak/ akçakocalıdır. annesi aydınlı. annem öyle diyor. gençken de süsüne çok düşkünmüş. beraber fotoğrafları var. annemden ister tarayıcıdan tararım. malum onların gençliğinde fotoğrafların çoğu siyah beyaz ve albümlerde saklanıyordu.

edit2 : akçakoca düzce ilçesiymiş. teşekkürler arkadaşlar. annem 71 yaşında kadın nereden bilsin düzce il olunca akçakoca'nın oraya verildiğini. ona göre orası zonguldak akçakoca. arayıp sordum senin kuzenin röportajı gün yüzüne çıkmış meşhur oldu dedim. hepinize selamı var. mücella teyzeyi ben bankadan emekli sanıyordum sümerbank neyse oradan emekliymiş. bir kızı iki oğlu var. yıllardır gördüğümüz yok. ben videoda görünce tanıdım annemle epey gençlik fotoğrafları var. annem sülalesinin hepsi böyle. şimdi ankara'da yaşıyorlar. torunları varmış ben hiç görmedim.

edit3: merakınız gitsin diye son bir edit yapayım ben kendisini son gördüğümde 40 lı yaşların sonlarındaydı. videodaki gibi kibar bir hanımdır. yarın annemle arayıp halini hatırını soralım diyoruz. e tabi iznini de almak lazım.

edit4: bugün baba evine gittim annemi ziyaret ettim. albümlere baktık. daha eski olanlar denizli'deki çiftlik evinde kalmış. şurada bahsettiğim çiftliğimizde (bkz: #78638390) ailem emekli olunca uzun bir süre orada yaşayıp kaliteli şarap yapma işiyle meşgul oldular. iyice yaşlandıkları için bizim yanımıza geri döndüler. eşyalarını getirmemişlerdi albümlerde eşyalarla orada kalmış. yılbaşından sonra şarap stoklarımı yenilemek için çiftliğe gideceğim. fotoğraflar o zamana kaldı. mücella teyzeyi aradık. yorumları anlattım. herkese teşekkür etti. röportajı hatırladı çocuklarına söyleyecek beraber izleyecekler. annemle beraber olan fotoğrafları için izin aldım.
hesabın var mı? giriş yap