• adil bir dağılımla gerçekleşmesini umduğum atamalardır. birisi 60 alıp "oh atandım :)" moduna girerken diğeri 80 le "bu sene de olmadı." demesin.

ayrıca bu yıl 47 bin öğretmenin atanacağı söylenirken bu sayı 37 bine düşmüştür. resmen umut kırıcılar ya. umutları kırılsın.
  • bugün saat 12.00 itibariyle kontenjanların açıklanması %99 gerçekleşecek atama. kaynak yusuf tekin

ticaret odası vakfı mesleki ve teknik anadolu lisesi için 1'e;
    cihanbeyli anadolu sağlık meslek lisesi için 2'ye ;
    küçükdere enver dursun yılmaz ortaokulu için 3'e bastım.
    3'ün birini göremezsem başlarım sizin yapacağınız atamaya havyan gibi şiy yapıyorsunuz deyip balkona çıkacağım.
  • din kültürü öğretmenine 3819 kontenjan ayıran ülkedir türkiye. al al bitiremediler. neden? çünkü mevcut din kültürü öğretmenlerini müdür veya müdür yardımcısı yaptılar. e tabi kontenjan açılacak.
    dindar bir nesil yetiştireyim derken kindar bir nesil yetiştirmek bu olsa gerek.
  • açıkla orantılı bir atama yapacağız demişti şerefsizin biri. 10000e yakın pdr açığı varken 1427 si atanacak. adam orantı derken onda birini atayacağız demek istemiş resmen. *

en çok bu seneki mezunlara yazık oldu bence. 4000 atama bekliyorlardı ve şuan muhtemelen 75 alan adamlar atanamayacak. yazık günah bu insanların bunca yıllık emeklerine gerçekten. artık gelecek atama isterse 5000 kadro açılsın. bu yığılma olduğu sürece pdr nin meb için branşlardan hiçbir farkı yok bugünden itibaren. kimsede ataması avantajlı şu bu diye pdr yazmasın, yazdırmasın mümkünse.
  • biyoloji bölümü bugüne kadar 4 haneli rakamı asla görememişti. neyse ki bu da oldu.

teşekkürler uzun adam. üstelik bu;

(bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
  • orta okulda okuyan dincilerin de atanmasıyla din öğretmeni atamalarının bitmesini umduğum atamalar. ulan bitmedi mi, tüm mezunlar atanmadı mı hala? yoksa dediğim gibi orta okuldakileri de atıyor musunuz?
  • eğitim fakültesinin hukukla eşit olarak puan ile alınan pdr öğrencilerinin çoğunun atanamayacağı atamalardır. açık 9 bin verilen 1500 neresi adaletli.. ilk 20 bin de atanamıyorsa bu ülkede, atanmak çok zor ha tabi dincileri ayrı tutuyorum.
  • bu seçmeli ders zırvalığı biterse, 4+4 yeniden düzenlenirse bunca alınan dinci ne olacak diye düşündüren atamadır.

gerçi felsefeciler, sosyologlar gibi onlarıda rehber öğretmen, sınıf öğretmeni yaparlar. nasıl olsa alanlarda açık var, yeni atama yapacak bütçe yok. *
    *
  • bu sene sınava din kültürü öğretmeni olmak için 19 bini aşkın kişi girmiştir. kontenjan ona göre olsa sayı daha fazla olurdu. açık seçmeli derslerin ürünü.
hesabın var mı? giriş yap