• edit ;

çok yakından tanıdığım ve şahit olduğum bir hadise. babasından 22 daire ve 6 dükkan kalıyor. hepsinde kiracı var. adam 43 yaşında, bekar. ve hala ayda 4300 lira maaşa çalışıyor. yurtdışı görmemiş, çevre illerden başka yere gidememiş bir adam. bankaya her ay düzenli kiralar yatıyor. hala kendisine araba almak yerine toplu taşımayı kullanıyor. lüks bir araba alsın demiyorum, ayağını yerden kessin diyorum (çok iyi araba kullanabiliyor). 43 yaşındasın çık gez, dünyayı gör. hala bu mülkün üstüne ne koyabilirim diye düşünüyor.

beni de düşündürüyor, bu hırs çaba niye?
  • kayyum atanması gereken insan...
  • at gozlugu ıle buyutulen, yasayan adamdan cok da birsey beklememek lazim. kimi insanin derdi banka hesabinda bir 0 daha gormektir. bu da onlardan biri gibi.
  • zengin doğmuş mal ölecek şahsiyettir.
  • söğüşleyip sömürecek yiyici bir hatunu haketmiştir, o paranın piyasaya geçip ekonomiye renk katması için hadi ablalar....
  • 3 dairem olsa da kiraya verip emekli olabilsem, dünyayı gezmeye başlasam diye hayal kurarken, yaradanın yine yanlış adamı seçmesi..3 dairemin olmasına da malesef 2 daire uzaklıktayım..
  • sürekli bu platformda yiyicileri aşağılarsınız.

bu da yiyemeyici işte.

genetik bir hadise. babası da yiyememiş ve kendisine 22 daire 6 dükkan bırakmış.

kendisi de yiyemeyecek çocuklarına, yeğenlerine bırakır.
  • yani çalışkan birisi. takdir edilmesi gerekirken yerilmiş.
  • ne var abi, adam böyle mutluysa sana ne? benim olsa dünyayı gezer, araba alırım diyorsun yani. adam da gezmem, araba da almam, otururum oturduğum yerde işime gider 4300 daha koyarım cebe diyor. gerçekten sana ne !... rahatsız dolmuş her yer.
hesabın var mı? giriş yap