• hazır taksit de yokken aç kalıp telefon alacak enayileri görmemizi sağlayacak durum.

şu plus pahalı olunca belki tutulmaz ulaşılmaz olur diyordum ki adam milyarları gömecek yine de alacak o telefonu belli oldu.

749 dolar+vergi ile 1600 civarına alınabildiği amerika ile tam olarak 2 kat fark içermesi de sırf telefon alıp getirerek bilet parasını çıkartacak arkadaşların ellerini ovuşturmasına sebep olmaktadır :)

edit: evine ekmek götürme muhabbeti dönerken bilmeden atıp tutulmuş yine. ben 2 haftalık maaşın kalanıyla aldım telefonu arkadaş nereden çıkarıyorsun kafana göre eve ekmek parası götürmeyenleri ?
  • bi eşime bi bana alacağıma yerli araba alırım o parayla be, o da olmadı tosbağanfalan bakarım.
  • evine ekmek götüremeyen insanların değil, evine ekmek götürmeyen insanların yarak kürek yorum yaptığı telefonun alınma işlemidir, sen önce evine ekmek götür, sonra götürmeyenlere laf at.
  • bilmemkaç milyon taksitle alınmadığı sürece ve ödenebildiği sürece ekonomiyi sikmeyecek durumdur.
  • kişisel zevklerin saygı duyulacak şeyler olduğunu bilmeyenlerin hala ''neyi tartışacağız?'' diyerek eleştirdiği eylem. yahu illa tartışmak zorunda mısın? tartışacak şey mi yok memlekette? niye bu? niye insanların yaptıkları kişisel harcamalar tartışılmak, eleştirilmek zorunda?

ki-şi-sel bak kişisel. adam teknolojiye ilgi duyuyordur, arzu nesnesi budur, denkleştirip alıyordur. bir başkası telefonlarla ilgilenmez, başka şeylerin hayalini kurar, ona göre yatırım yapar. olay bu kadar basit güzel kardeşim, kasma artık yahu.

ne iphone kullandım, ne fanatiğim ne başka bir şey. cebimde telefoncuya satmaya kalksan para etmeyecek eski model bir telefon var. gidip iphone 6 da alamayacağım ama şu insanların yaptıkları harcamalara yorumda bulunanlara ifrit oluyorum, ifrit.
  • hala şarj problemine çözüm bulamadılar ise çöp suyundan farkı yok. boşa para.
  • alana eyvallah da, ne bileyim işte.. pek akıl karı değildir bu iş. nitekim üç dört ay sonra fiyatı 2bin lirayı görecek nasılsa.
    yatırım aracı olmadığını biliyorum ama o paraya bir iki dönüm tarla al, ortakçı bul. yılda bi 200-300 lira gelirin olur en azından arkadaş ya.
  • mesele lüksü, gösterişi savunmak değil ama otun bokun fiyatını asgari ücrete bölüp duyar kasanlara da ayar oluyorum. kimse evine ekmek götüremeyip iphone falan almayacak merak etmeyin. zenginler hiçbir sıkıntı yaşamadan alacak, orta sınıf da diğer lükslerinden kısarak alacak. insanın geliri neyse ihtiyaçları da ona göre belirlenir. asgari ücrete kıt kanaat geçinenler dışında herkesin belirli lüksleri var zaten. bu içki olur, sigara olur, cicili kıyafetler olur, elektronik olur. bunlarsız ölmezsiniz ve bunları ülkede açlar, evsizler varken alırsınız. bunlara vereceğiniz paraları biriktirip iphone alınca açın karnı daha fazla acıkmıyor. ülkedeki gelir adaletsizliğinin nedeni gidip borç harçla iphone alan adam değil, her gün 10 iphone'luk parayı harcayan adamlar. böyle hedef şaşırtmalı duyarcılıklara gelmeyelim.
  • 1800 tl civarına lg g3 varken hakikaten akılsızlıktır. kusura bakmayın hacı.
hesabın var mı? giriş yap