• bir hastanın arrest olması uzerine yaklasik 10 hasta yakıni yoğun bakımı basmış ve sorumlu asistan hekimi darp etmişler. kavga esnasinda doktorlar cpr yapmaya devam edip hastayi hayata dondurmusler. doktoru yumruklayanın sivil polis olmasıda tam türkiyeye yakışacak cinsten.

(bkz: türkiye'de yaşamaktan nefret etme sebepleri)

edit: olayı birinci ağızdan okumak için --> (#46686949)
  • bitmez ve bitmeyecektir ne yazikki.
  • doktorun dövülmesi neticesinde hastanın hayata dönmüş olması nedeniyle ileride benzer örneklere yol açmasından korktuğum elim olay. ne de olsa bu bizim geleneğimizde var.

(bkz: çalışmayan elektronik aletlere vurmak)
  • turkiye'de doktor olmadigim icin her gun sukrediyorum. hem elinden geleni yapacaksin hemde gelip seni dovecekler. madem siz iyi biliyorsunuz doktorlar hic birsey bilmiyor kendiniz arrest olmus hastaniza bakin.
    bir de gene doktorlardan nefret eden insanlari ortaya cikarmis bu baslik simdiden. aramizda hic mi serefli insan yok. hepimizmi hastalarimizdan nefret ediyoruz? siz kimsiniz. hanginiz 36 saat araliksiz nobet tuttu? hanginiz genclik yillarini yazlarini hastahanelerde okullarda gecirdi? hanginiz ailesini ve iliskilerini ikinci plana atti?
    once doktor olmanin agirligini bi hissedin sonra nefretinizi zehirinizi dokun
    (bkz: dinime küfreden bari müslüman olsa)
  • dövenin dövdüğü yanına kar kaldıkça daha çok doktor dövülür. daha çok hasta da doktor bulamadığından geberip gider.
  • bunlara doktor göndermeyeceksin. ahirda dogursunlar hizmetten anlamiyorlarsa hizmet etmeyeceksin. zaten kaçak elektrik.....
    pardon ben doguda olmuş zannettim. tum izmirlilerden özür dilerim.
  • bizzat sahit oldugum vahim olay.

ben ve nobet arkadaslarim acil servis resusitasyon bolumunde malum kisilerin hastasini hayatta tutmak icin cpr yaparken, bu kisiler resusitasyonu basip asistan hekimlere tehditler yagdirarak olayi izlemek istedigini ve onlarin gozlerinin onunde mudaheleye devam etmemizi soylediler. ıclerinden biri, daha sonra asistani darp eden kisi, polis oldugunu ve gerekirse bizi vurabilecegini soyledi.

yaklasik 15 kisilik hasta yakini grubu gec de olsa guvenliklerin ve asistan hekimlerin mudahalesi ile disari cikarildi. bu sirada hastanin spontan nabzi geri geldi, cpr durduruldu. entube edilmis olan hasta mekanik ventilatore baglanip stabil hale getirildi. tam bu siralarda resusitasyonun kapisini zorla acip serum askilariyla iceri girdiler ve grubun onunde yer alan daha once de tehditler saydirdiklari resusitasyon sorumlusu olan asistan hekimi yumrukladilar. yine gec gelen guvenlik gorevlileri ve bizlerin araya girmesiyle grubu uzaklastirdik.

polislerin gelmesinden sonra ortam sakinlesti ancak kimsenin hasta bakacak hali kalmadi. ona ragmen henuz hasta yogunlugunun oldugu saatlerde olmamiz nedeniyle hepsi islerine devam etti.

olay tamamen kamera onunde olmasi nedeniyle "bu doktorlari iyi ki dovuyorlar, en iyisini yapiyorlar" diye konusan ve darp eden bu kisilerin caydirici bir ceza almasini umuyorum.

ulkedeki cahillik sorunu asip, bu saglik calisanlarina uygulanan siddeti bitirecegimiz gunleri gormeyi diliyorum.

edit: #46703863
hesabın var mı? giriş yap