• size ne desem sizi üzer,

şu hayatın bana her fırsatta yapmamamı söylediği ve öğrettiği ne varsa yapmışsınız
    hadi ön görememiş yapmış yanılmış ama ders almamış yine yapmışsınız,

size artık kimse büyük bir akıl veremez,
    bu devirde babanıza bile güvenilmeyeceği, cebinizde çok para yoksa çocuk yapılmayacağı, "insan sorumluluğu" almanın çok büyük bir dert olduğunu falan anlatmanın anlamı yok..

bu saatten sonra yapacağınız tek şey çok güçlü olmak ve "çalışmak" gündüz öğretmenlik yapıyorsanız atıyorum ek olarak gece bekçilik yapacaksınız.

kimseyle kavga etmeyeceksiniz

alıngan olmayacaksınız, kötü kalpli insanların sözleri bakışları sizin umurunuzda olmayacak

eski ortağınızla kavga etmeden "samimi" bir şekilde sık sık konuşarak restoran iyi gidiyorsa paranızın taksitinin peşine düşeceksiniz

belki 5 seneyi gözden çıkartıp bu şekilde kendinizi kampa sokup 5 sene sonra borçlar bitip +'ya geçtiğinizde tekrar kendiniz için "yaşamaya" başlamanın hayalini kuracaksınız.

kolay gelsin
  • siz aslında dünyanın en şanslı insanısınız. bu kadar zor şeyler yaşamanıza rağmen eşiniz hep yanınızda olmuş. sizi ayakta tutan da o iki çocuğunuzun annesi fedakar kadın. o kadıncağızı üzmeyiniz lütfen. hayata sımsıkı sarılınız.
  • güzel kardeşim dükkanın hala ortağısın doğru mu?

parayı da saymışsın.

eşini bırak orda git dükkana. gerekirse geceleri yere yatak at. ama dükkanının başında dur.

ortağın isteniyorsa işleyişe karışma. ama akşam o kasayı beraber sayın.

adam sana keyfine göre para gönderecek var mı böyle saçmalık.
  • kadıköy'e taşındım diyene kadar okudum lan benim binlerce dolar gelirim var götüm yemiyor kadıköy'e taşınmaya millet üç kuruşuyla ağzı açlıktan koksa bile kadıköy'lerden çıkmıyor vay mk
  • euro ile kazanırken kadıköy'e taşınmayı aklıma bile getirmedim. eşim de çalışmasına rağmen ülkenin bu durumunda ilk çocuğu yapmak bile hala mantıklı gelmiyor.

siz ise borc icindeyken kadıköy'de kirada oturup, işiniz yokken 20bin dolar gibi bir parayla is kurmaya kalkiyorsunuz? ikinci çocuğu yapıyorsunuz? pandemi 1 2 ay icinde biter sanıyorsunuz? dunya tarihinde sadece birkac kere olmuş bir pandemiyi internetten arastirsaniz zaten 2 ayda bitmeyecegini de görürdünüz.

altınızda en azindan kartal var ama siz mini cooper ve son model opel'e ozeniyorsunuz. kartalı da olmayip ise yuruyerek ya da minibusle giden bunca insan varken? baba eviniz var, satilacak dananız var en azından.

ayrıca 150bin de para değil. ödenir.
  • hikâye bana pek samimi gelmedi ama dünya üzerinde böyle bir kadın varsa, o kadını bulmuşsan ve o kadın hâlâ senin yanındaysa, dünyanın en şanslı insanlarından birisin de haberin yok demektir.
  • çok üzücü bir durum tabii de. en çok şeye takıldım eşimin hamile kaldığını öğrendim. sanki kadın kendi başına yapmış gibi çocuğu? 150 bin tl borç varken kondomsuz ilişkiye mi girilir abicim? eğitimciyim diyorsun bir de belli ki okumuş etmiş adamsın. ne desem bilemedim..
  • borç içindeyken kadıköye taşınan, bilmediği işe tanımadığı kişiyle girip üstüne parayı alıp o kişiye veren, maddi sıkıntı içindeyken gidip çocuk yapan birisi pandemi olmasa yine benzer noktaya gelirdi.

baba sonuna kadar haklı laf sokmakta. ben olsam danayı satmaz ne yaparsan yap, o en azından üremek dışında bir işe de yarıyor sen sadece üremeyi biliyorsun derdim.
  • ben de iş kurdum pandemi öncesi, pandeminin krizi farklıydı farklı şekilde fırsata çevirdik. pandemi hepimize bişeyler soktu ama bilmediğin alana bilmediğin insanla elindeki tüm parayla girersen tüm suçlusu pandemi deme.
    sen dolandırılmışsın.
  • sadece cok gecmis olsun sayin yazar diyebilecegim bir durum. verecegim bir tavsiyem yok ne yazik ki ancak okurken icinde bulundugun durumu ben de iliklerime kadar hissettim.
hesabın var mı? giriş yap