• yine kendine has üslup ile cevabını vermiş. vergilerimiz nerede diye soran aklı başında vatandaşın hislerine tercüman olmuştur (bkz: swh)

link

edit: ayrica (bkz: 30 mart 2020 konunun imandan ibana gelmesi)
  • zorla kaşınıyor ibnetor. muhalifsin filan eyvallah ama konu muhalif olmak filan değil , şu an milyonlarca insanın geleceği belirsiz insanlar kaygılı tedirgin , yarın o paraları kıvırıp götüne soktukları zaman da ağlamayacaksın.
  • ibne işte(!)

milyonların düşünüp, götü yemediği için yapamadığı, cevaptır.
  • izlemeyin hareket çekiyo

(bkz: ben izledim)
  • gelişmiş bir ülkede şu yaptığı iki gün konuşulmaz. ama yarın sıradan bir havuz medya organını açın ve hedef göstermeyi görün. katli vaciptir diye fetva verilmesinden korkuyorum.

şuna ibne diyenler... şundaki taşağın yüzde biri yoktur sizde emin olun.
  • ilahi adalet deyin karma deyin ne derseniz deyin ama utanmayıp böyle kibirli tavırlarda bulunanlar ilerde aynı duruma düşüyorlar. birilerine muhtaç kalmaz inş ilerki hayatında. zira kimsenin garantisi yok bu dünyada.
  • biri de demiyor ki "bugünler için ayrılan ihtiyat akçesi * nereye gitti?" ya da "çıkarsın koysun ortaya oradan yapalım yardımı" demiyor, diyemiyor. ama bu adama giydirmek işin kolayı. g.te g.t deyince marjinal oluyor adam.

zor günler geçiriyoruz eyvallah, ihtiyacı olanlara ben de yardımımı yapacağım karınca kararınca ama devlet üzerinden yapmayacağım bunu. zaten maaşımdan her ay 2000 tl ya yakın para kesiliyor bu işler için. direkt ve dolaylı olarak ödediğim diğer vergileri de katınca zaten maaşımın yarısını 20 senedir bağışlıyorum ben devlete.

sıra bugüne kadar vergisini dahi ödemeyen, vatandaşların sırtından geçinenlerde. onları pistte görelim biraz da.
  • cevaptan çok birisini taklit etmiş gibi duruyor bilemedim.
  • vergisinin hesabı soramayanlar duyar kasmaya gelmiş.

net kral harekettir. israfın, şatafatın, hesap vermezliğin sıradanlaştığı yerde az biledir.

ben olsam dolar euro falan sallardım.
  • cengiz,
    limak,
    kolin,
    kalyon,
    sancak,
    torunlar,
    çalık,
    mng...

salla barbi salla hakkındır.
hesabın var mı? giriş yap