• 16 yıl önceki finali izlemiş birisi olarak çok duygulandım. glinkalı,skowronskalı polonya bizi ezerek kupayı almışlardı.neslihan da ebrar gibi yeni yeni sahneye çıkıyordu.eda erdem gibi kayan smaçları aysun özbek yapardı.simge gibi gülden kayalar vardı liberomuzda.natalya hanikoğlu , esra gümüş , seda tokatlıoğlu da bugünkü jenerasyonun oluşmasında ve voleybolun tanınmasında rol oynadılar.hepsine emekleri için sonsuz teşekkürler.
  • voleybolda bildiğin ekol olmuşuz. oyuncular değişiyor, yeni kuşak geliyor ama kalite düşmüyor. altyapının önemi dediğimiz olay işte bu.
  • kübra servis kullanmıyor resmen balistik füze gönderiyor.

füze savunma sistemi olmayan polonya karşılayamıyor
  • salonda manyak atmosfer var. baya baya voleybol ülkesi olmuşuz. bırakalım sadece futbola odaklanmaya. bu kızların da hakkını verelim.

başarılar.
  • ebrar karakurt'un arog'daki karlos'tan hallice oynadığı maçtır. 8 gündür top göstermediniz mi bu kıza ne yaptınız?
  • eda maçtan sonra ingilizce röportaj veriyor; ben koçtaş'a gidip bulabildiğim kadar çimento bulacağım heykeline yapılacak sembolik taşaklar için.
  • simge'nin maçın gizli kahramanı olduğu maç. kadın, benim gözümde savaştayken bir tepeyi 300 kişiye karşı tek başına savunan asker gibi. kaç tane polonya sayısı çevirdi sayabilen olmamıştır. üstelik tamamına yakını da biz gerideyken olabilecek sayılardı. simge olmasa, bu maçı ne eda, ne de başka biri kurtarabilirdi.
  • simge'ye milli savunma bakanlığı versek, daha da sırtımız yere gelmez. kız öyle güzel oynuyor, öyle güzel gülüyor, öyle güzel...
    hande ve meliha biraz oyuna katılırsa maç gelecek.

edit: geldi.
  • erkek milli futbol takımı, avrupa şampiyonasın da gruplardan çıkmak için andora ile oynuyor.
    hükümet büyüklerimizin aşağı yukarı hepsi bu maçı yerinde izliyorlar.
    bugün kadın voleybol takımı, polonya gibi önemli bir rakibi yenerek, "avrupa finalisti" oluyor, salonda ise hükümetten kimse yok...

bana kimse, final maçına gidecekler falan filan demesin...

amacım hükümet büyüklerini eleştirmek değil, her spora eşit olabilmek, kadın ve/ya erkek olması önemli değil, önemli olan "ayyıldızı" gururla en yükseklere taşıyabilmek, taşıyana sahip çıkmak,
    taşıyanların yanında olmak....
  • keşke popüler sporumuz voleybol olsa kusursuz bir organizasyonumuz var.
    eda erdem'in ismi caddelere verilmeli.
    edit: oldukça domine ederek galip geldiğimiz avrupa kadınlar voleybol şampiyonası yarı final maçı.
hesabın var mı? giriş yap