• önceden 12 saatte de olsa insanlar istanbul'dan izmir'e gidebiliyorlardı, şimdi 3.5 saate düşse de gidebiliyorlar mı? sanmıyorum.

insanlar artık sayenizde ota boka devasa paralar veremediği için korkudan dışarı çıkamıyorlar.
  • (bkz: cıvık müdürüm afedersin)

eskiden 2.500 km yolu 4-5 saatte gider, senede 3-5 kere londra'da takılırdım. sterlin kuru 2.30'du, şimdi vize merkezine gitmeye götümüz yemiyor. sterlin kuru 21 tl... #aklınısilkeyim
  • o da bir şey mi, ben izmir'e gitmediğim halde otoyol parası ödüyorum
  • aga neden 100 tl ve 2 saat değil o yol?

sıkıntı burada. mal seçmen miyiz de biz sorgulamayacağız?

edit: toplanan vergilerle 50 tl de olurdu o yol hızlı tren yatırımı ile. marifetmiş gibi anlatıyorlar bir de.
  • islami yapılardaki bilimsizlik ve yalancılığın sürekli ve istisnasız olmasına elim bir örnek daha dediğim islami bakan açıklaması.

maps anadolu yakası gişelerde 456 km yol gösteriyor. kontağı çevirdiğiniz andan itibaren 130 km hızla gazdan ayağı hiç kaldırmadan duruncaya kadar gitmeniz lazım ki 3,5 saat sürsün :) ki zaten diğer yoldan da hic gaz kesmeden 130 la gidersen 4 saat sürer :)

yani tabi daha benzinin litresinin 30 tl olması bahsettiği güzergahta ödeyeceğin 1000 + tl otoyol ücreti vs vs var.

bu islami kişiler gerçekten utanmaz , yani aralıksız olarak kişilerle bu derece dalga geçmek için utanmaz olmak gerekli.
  • saat kadar kaç para yaktığı da önemlidir.
  • hee gidebiliyon. bizim sizin gibi benzinimiz beleş değil. bir depo bu gece itibariyle 1200 tl ye dolacak nereye gidiyon. az yaksın diye otomatik vites arabada bile boşa alıyoruz aq. alaman mühendislerinin gözü yaşlı.
  • lan beşiktaştan maltepeye gidemiyoruz.

benzin olmuş 27tl.

dediğim açıklamalardır.
  • abi teknoloji gelişti, sallarken bari dayanaklı sallayın. an itibariyle kadikoy-izmir arası navigasyonda,yeni otoyol ile 4.5 saat, parasız yol+feribot ile 6.5 saat gösteriyor.

kıyaslamayı yeni yol icin osmangazi köprüsünden başlatip, izmir girişinde bitirirek ve eski yol icin de bayram günlerinde avrupa yakasindan başlayıp izmir merkezde bitirerek kıyaslama yapılmış sanırım.
  • izmir'e gitmediğim için para vermek zorunda kalmayacağım yol olacaktı aynı zamanda eski yol.

şimdi gitmediğim izmir'e giden yolu yapanlara para ödüyorum.

yaparsa ak parti yapar.
hesabın var mı? giriş yap