• (bkz: freedom)
  • zamanında 9 senelik ilişkisi bitmiş biri olarak söyleyebilirim.

winter is coming

benim ruhum değişti. başka biri oldum. resmen karakterime, kalbime, vicdanıma kış geldi. bir daha da asla eskisi gibi olamadım. yaşadığım tüm süreci yazıcam bi ara.
  • ilişkimin 6. yılında olan bir erkek olarak, empati yapmamı sağladın sabah sabah, neyse bardağın dolu tarafından bakalım olaya, boş tarafında tek olay var zaten siki tuttun onu kenara not edelim.

yemeden, içmeden kesileceğin için kilo fazlan varsa depresyonun süresine göre fit bir vucuda sahip olabilirsin.

büyük acı çekeceksin, neydi sihirli cümle seni öldürmeyen şey, güçlendirir.

kendine daha fazla vakit ayırabilirsin, hemen en piç arkadaşını ara ve tatil programı ayarla.

ayrılık sonrası ilişkilerde, mutluluk ters orantılıdır, bir taraf ne kadar mutlu ise diğer taraf o kadar mutsuzluğun derinliklerine batar, mutlu ol yanlızlığın tadını çıkar.

bu ilişkide yaptığın hataları, sonraki ilişkinde tekrarlamazsın, olgunlaştırır seni, ayrıca ilişkide kuralmı olur amk makinamısınız, hiç küs yatmadık nedir? tartışma sonrası gerekirse 1 hafta konuşmayın.

işyerindeyim, şimdilik bunlar daha çok faydaları vardır mutlaka, aklıma gelirse yazarım, bu arada hiçbirşey yapamıyorsan spor salonuna kayıt ol, biraz endorfin iyi gelecektir.
  • acısını çekmek istemediğim gündür. ızdırabını yaşamamak için ilişkilerinizi kısa tutun
  • erkek için ayrı kadın için ayrı zordur. genelde uzun birliktelikler sonrası 1-2 yıl aptal aptal geçici ilişkiler yaşanır.
  • acıtır-süründürür-nirvanaya ulaşır-düşüşe geçer-soğumaya başlar-his kaybolur-geçmişte sadece bir anı olarak kalır-yeni biriyle tanışılır.......

derken süreç kısmen böyle devam eder. malesef yaşananlar hep aynıdır, hikayeler farklıdır.

allah daha iyisiyle karşılaştırması dileğiyle..
  • oturacaksın bir başına kendini sıygaya çekeceksin, eğrisini doğrusunu yanlışları hataları bir bir çıkarıp tartacaksın. hep kendini haklı bulmaya çalışma bu daha büyük acı verir. kendinle hesaplaşmanı yap o defteri kapat kenara koy. sonra 2-3 ay istediğin her türlü çılgınlığı yap öyle çılgınlıklar hatalar yap ki 7 senenin boşa gitmesi yanında hiç olsun ve yeniden hayatına devam et. hayat çok kısa be kardeşim inan ama gerçekten inan hiçbirşeye ve hiçkimseye değmiyor. zorladığın peşinde koştuğun tek taraflı çabaladığın hiçbirşey sana bir fayda sağlamıyor dönüyor dolaşıyor sana zarar veriyor.
  • bir tarikate üye ol. çile'lilerden olsun. 40 gün gir inzivaya. etten sütten peynirden uzak dur. sonrası kolay. seviyorsa zaten geri gelir. 40 gün ne demek bi düşün. sırf meraktan geri döner bu öldü mü kaldı mı diye.
    bu arada 7 yıl nedir arkadaş. ab müzakeresi gibi ilişki mi olur? ınsan 7 seneden sonra yeni bi ilişkiyi bırak yeni bi arabaya alışamaz.
    barış kardeşim. ayrılık zor. hele 7 seneden sonra. 7 sene nedir ya...
  • 7 senelik ilişkisi biten kişi eğer erkekse, derhal robot resminin duvarlara asılarak halkımıza dikkatli olmaları konusunda çağrı yapılması gereken gündür aynı zamanda.

çünkü bu arkadaş muhtemelen çok kısa bir süre sonra "ben iyiyim yeeeaaa hadi bana kız bulun" diye kankitolarını kandıracak, sonra da bulunan kızcağızın hayatının ortasına incir ağacı falan dikecektir. uzun süreli ilişkiden çıkan adama, en az o süre kadar bir zaman geçmeden bu la şıl maz. nokta. dikkatli olun hanım kızlar.

hayırlı forumlar dilerim bacılarım.
  • başıma gelen durumdur 1 senedir toparlanma sürecindeyim hala toparlanmış değilim konu hakkında günlerce konuşabilirim acı bir durum samimi insanların başına gelmemesini isterim bütün hayatınız karman çorman oluyor ''ergen sever yazar'' arkadaşla aynı şeyleri yaşamışım diyebilirim.
hesabın var mı? giriş yap