• bir program türü skldfjskldfjk. kendime "acun yeni mi başlıyo?" diye sordum mesela. yarın da acun var.
  • dünya...

alper tunga oldi mi
    ıssız acun kaldi mi
    ödlek öçün aldi mi
    imdi yürek yırtılır..

destandı di mi bu (alper tunga destanı)
  • acun ılıcalı'ya ait programların tümüne verilen ad. televizyonda ne var? acun var.

ayrıca insanı saniyeler içinde mala dönüştürme yeteneğine sahip. ben nasıl dönüştüğümü anlayamıyorum. mesela az önce, tv'yi açıp da o ses türkiye yarışmasını görünce; "vay arkadaş kurtulamayacağız mı bu adamdan, haftasonu annemlerdeydim, onlar da paso bunları izliyorlar. izlemeyin abi şöyle şeyleri. şuna bak hangi şarkıyı söylüyor bu kız? öteki daha iyi bence. yok yok bunun seçilmesi için çok yüksek perdeden falan okuması lazım, anca öyle kurtarır, yoksa bu normal şarkıcı işte. aha da bak detone oldu, okuyamadı. yok güzelim senden bir şey olmaz, boşuna uğraşma. giydiği kıyafete bak şunun..." şeklinde 2 dakika içerisinde farkında olmadan acuncu kafasına girdim. kendime geldiğimde abercrombie tshirt giymiş, yana taranmış saçlarıma toppik ekiyordum.

acun izlemeyin.
  • varlığı icin hergün $ükrettiğim yeryüzündeki en güzel adanın ve onu ömrü boyunca çevrelemesi için dua ettiğim güneş yüzlü erkek güzeli minik denizin annesi.
    pabucumu dama attıran bu iki miniğin öncesindeki hayatında, her dü$ü$ümde elimden tutup kaldıran,küçükken saclarını kıskandığım,yürümemem bile gereken bir yolda ko$tuğum ve bazen hayal kırıklığına uğrattığım da bile her defasında anne $efkatiyle beni kucaklayan,en yalın,en yalnız hallerimde ağlarken omzunu ıslattığım,katıla katıla gülerken karnına yattığım,ayın güne$e çelme taktığı zamanlarda tüm acizliğime el olan,ya$adığım sarho$luklarda fazla derinlere inip boğulmadan narınce,bazen de canımı acıtarak beni yukarı çekip silkeleyen,her zamanda ve her mekanda gördüğü yanlı$ı,haksızlığı, tehlikeli sularda yüzdüğünü bilse bile boğulma pahasına düzeltemeye çalışan ve gücünün yetemediği durumlarda öfkesini yazarak dindiren, birbucuk yıl önce beni teyze olmakla onurlandıran, kapkara saçlı, sis gözlü,ağaclarına kirlenmemi$ yağmur dü$mesini,kumlarına derinlerdeki istiridyelerin vurmasını dilediğim ,ada nın canımın annesi.
    aslında öncesi sonrası yok dü$ündrüm de $mdi.anne olmadan önceki sabrı ve metaneti $imdi bu iki minik canla ikiye katlandı.di$iyle tırnağıyla kalbiyle cok ama cok daha fazla tutundu hayata.bana daha sıkı sarıldı.ve sanırım minikleri,antidepresanımı,aderanalimi,yeryüzünde önüne geçebileceğim tek varlık olan adamı doğurduğu için kendisine $ükrettiren,her insan gibi ölümlü olduğuna inanmak istemediğim,kilometrelerce uzakta olsam bile varlığıyla bana güç veren, bazen kelamı,bazen de kalemiyle beni ağlatan bir canım insan.karında$
  • türkçenin gücünü ortaya koymak amacıyla ilk olarak 1993 temmuz ayında yayımlanan aylık dergi.

bir kaç sayı süren bir dergi olup, sahibi ve yazı i$leri müdürü arslan tekin'di.
  • 1980 öncesi edebiyatımızda da sıklıkla dünya kelimesi yerine kullanılırdı. dünya sözcüğünü kullanan yazarlar kazandı, acun unutuldu. meb dünya klasikleri serilerini okurken acun kelimesini görebilirsiniz.
  • (bkz: alem)
  • budist inançta enkarnasyon demektir efenim. eskiden var olmayan bir kelime iken dil devrimi döneminde “öztürkçe” olduğu zannıyla canlandırılmıştır.
hesabın var mı? giriş yap