• o kadar çocuğun gülümsemesine sebep olan kadını kabul etmediyse, beni direkt yakın lan.. bi aralar cenk koray için de söylenmiş saçmalık.
  • said-i nursi'nin oluşturduğu kinle bahsedildiği söylenir. çünkü cemaatte aşağıdaki kızlardan birisinin adile naşit olduğu söylenirdi hep.

--- spoiler ---

bir zaman, eskişehir hapishanesinin penceresinde bir cumhuriyet bayramında oturmuştum. karşısındaki lise mektebinin büyük kızları, onun avlusunda gülerek raksediyorlardı. birden manevî bir sinema ile elli sene sonraki vaziyetleri bana göründü. ve gördüm ki: o elli-altmış kızlardan ve talebelerden kırk-ellisi kabirde toprak oluyorlar, azab çekiyorlar. ve on tanesi, yetmiş-seksen yaşında çirkinleşmiş, gençliğinde iffetini muhafaza etmediğinden sevmek beklediği nazarlardan nefret görüyorlar.. kat’î müşahede ettim. onların o acınacak hallerine ağladım. hapishanedeki bir kısım arkadaşlar ağladığımı işittiler. geldiler, sordular. ben dedim: şimdi beni kendi halime bırakınız, gidiniz.

evet gördüğüm hakikattır, hayal değil. nasılki bu yaz ve güzün âhiri kıştır. öyle de, gençlik yazı ve ihtiyarlık güzünün arkası kabir ve berzah kışıdır. geçmiş zamanın elli sene evvelki hâdisatı sinema ile hal-i hazırda gösterildiği gibi, gelecek zamanın elli sene sonraki istikbal hâdisatını gösteren bir sinema bulunsa, ehl-i dalalet ve sefahetin elli-altmış sene sonraki vaziyetleri onlara gösterilse idi, şimdiki güldüklerine ve gayr-ı meşru’ keyiflerine nefretler ve teellümlerle ağlayacaklardı.

risale-i nur | asa-yı musa
    müellifi: bediüzzaman said nursî
    --- spoiler ---

edit: şuradada aynı mevzudan bahsedilmiş
  • o kadar çok kifayesiz, yalancı, katil, cani, sapık, şerefsiz, haysiyetsiz, gurursuz, onursuz, düzenbaz, fesat, kahpe, ikiyüzlü vb... gibi insaların yaşadığı bir dünyada, şeker gibi tabir edilen bir şahsın üzerinden prim yapmaya çalışan yobazların ortaya attığı çamur.

(bkz: çamur at izi kalsın)

adamların dini yayma politikasına bak. hep ürkütmek, korkutmak.

islam hoşgörü dinidir. bunu dahi bilemeyecek kadar cahil insanların, islamı sevdirmek yerine yozlaştırmasıdır.

bu kadar ateist ve deist insan, hep bu kansızlara inat olarak fikir ayrılığına düşüyor.

ne diyim herkes ettiğini bulur. ama burada, ama orada.

(bkz: allah akıl fikir versin)
  • birinin de cikip

- ulan onun bunun evladi, haysiyetsiz, subyanci, pic
    sen mektep caginda dedigin
    ufacik kizlarin raksindan, gulusmesinden tahrik mi oluyorsun ?

demedigi hadisedir.

bu ve bunun gibi pedofili sozde dinci
    ibnelerin torunlari iste bugun gunasiri coluk cocugu kacirip katleden, tecavuz edenler.
    kurtulamadik gitti bu ruh hastalarindan.
  • amerikanların bir lafı vardır bildin mi:
    (bkz: bullshit)

sikeyim sizin inanç yapınızı da, insanlığınızı da, sapık düşüncelerinizi de...
  • çocukluğumun en iğrenç uydurma hikayesiydi.

toprağa kabul edilmeyecek o kadar çok insan var ki şu dünyada. ben toprak olsam onları önce kabul etmem. ama toprak bu herkese yer var. eder.

adile naşit bir anne gibi sevilen, dünyanın en tatlı insanıydı. keşke hayatta olsaydı. mekanı cennet olsun.
  • benim de duyduğum zırva. küçükken babannem anlatmıştı: gömüldükten sonra mezarından tuhaf sesler gelmiş. sonra açıp bakmışlar bedeninin belden aşağısı insanmış, belden yukarısı köpekmiş. cesedi öyle bulmuşlar. ödüm bokuma karışmıştı anlattığında.

ayıp lan ölmüş gitmiş kadının arkasından! babannemin de el kadar çocuğa anlattığı şeye bak! beni mi yemiş, harbiden böylesine gerizekalı bir şeye inanmış mı bilemedim şimdi.

lsd mi damlatıyonuz olm nerenizden uyduruyonuz?
  • dincilerin acınası hayalgücü seviyesini gösterir.

yada din/zeka ilişkisine dair keskin, net, bu öyküden bile daha ürkütücü bir kanıttır.

(bkz: dinciliğin sefaleti)
hesabın var mı? giriş yap