• deprem vakti yurtta olan öğrenciler hariç şehirde çok fazla kayıp var. her aileden birçok can gitti. hâlâ arananalar çıkarılamayanlar var. 100 saaten fazladır yaşayan arkadaşlarımız var. çıkarılsınlar diye sürekli çalışıyoruz elimziden ne gelirse artık.

ve biliyoruz ki çoğu insanı deprem öldürmedi. onlar direndi ama zamanında gidemeyenler öldürdü.
    o evlerde yaşatanlar öldürdü.
  • gazimağusa türk maarif koleji voleybol takımı

güzel yavrularımızı yaşatalım, bir olalım birbirimize yaslanalım. unutmayalım...

(bkz: #149064791)
  • dün bazı yardım malzemeleri ve sıcak çorba dağıtmak için tüm gün bu şehrimizdeydik. şehrin deprem sonrası durumunu anlatmayacağım zaten malum. ama şu dikkatimi çekti yazmayı çok istedim.
    çorba dağıtırken neredeyse istisnasız ler adıyamanlı aman çok koyma. haramdır başkasının da hakkı vardır diyerek canı gönülden porsiyonları azaltmamı istedi. diğer gıda maddelerinden istediğiniz kadar akın dedik taneyle aldılar. fazladan ekmek vermek istediğim kabul etmediler. keşke bu güzel insanların şehrine ilk gelişim bu vesile ile olmasadıydı. inşallah yaralarınız tez sarılır, acılarınız tez diner güzel insanlar.
  • adıyaman

artık hep aklımda kalacak bir kere bile gitmemiş olsam dahi

bu ülkenin insanı olarak en derinden hissediyorum acılarını çünkü bizim mayamız bir

muhakkak sana gelecek, yaralarını sarman için yardım edeceğim

orada yalnızlık hisseden, karanlıklar için boğulan kardeşlerime gönül borcum var ülkem adına…
  • alevi köylerine yardım yapılması isteniyor hem de bif sunni tarafından.

https://twitter.com/…?t=9vkgdjkflfuilzyrcxnmrw&s=19
  • "adıyaman için özellikle köylere nokta atışı yardım yapabilecek 5 adet tırımız var. irtibata geçip konum atarak bilgi alabilirsiniz. teyitlidir (11.02.2023 21:00)

+90 546 604 20 22
    fesih mutlu"

https://twitter.com/…?t=jj6h-yxi7vcq41ozkwzdeg&s=19
  • ıyi niyetle de olsa insanlarin mezheplerini ayrimci bir ifadeyle dile getirmeyin lutfen. alevisi sunnisi mi kaldi. bunu ayirip hareket eden insan degildir zaten. cagrilardan gordugum kadariyla cadir en buyuk ihtiyac hemen hemen her yerde. yardimlar bu yonde arttirilmali. gordugum her tweette bu var.
  • şu an cnn türkte bu şehirdeki bir enkazda tüm kurtarma ekibinin
    sesimi duyan var mı
    deyişini izliyorum

geç kalındı
    çok geç

özür dileriz adıyaman
  • adıyamanlı depremzedeler antalya bölgesinde otellere yerleştirilmeye başlandı. bugün öyle ayaküstü sohbet esnasında 55-60 yaşlarında bir depremzede abinin evlatlarını, eşini, torunlarını kaybettiğini öğrendim. “söyleyecek bir şey bulamıyorsunuz değil mi, kelimeler tükendi yani” sözleri kalbimizi öyle ağrıttı ki gerçekten söyleyebileceğimiz hiçbir şey yok. işin diğer üzücü tarafı ise antalya bölgesinde en geç nisan ayında bütün oteller açılır. mart’ta açılacak otellerdeki depremzedelere ne diyecekler şimdi? ticarethanemiz açılıyor, başınızın çaresine bakın mı?
  • ses varken ekip yoktu
    ekip varken ekipman yoktu
    ekipman varken ses yok
    özet bu
hesabın var mı? giriş yap