• dolar yerine tl yakarsan tl değerlenir yani dolar düşer iktisat böyle diyor ama öyle üç beş değil üç beş kamyon dolusu 200 tl yak bak dolar ne oluyor
  • sokakta zarfın içinden çıkacak 1 doları almak için arabaların önlerine yatan eşek kadar çomarların dolar yakma ayinidir.

(bkz: oyuncak dolar yakmak çok güzel gelsenize)
  • sahtedir...sahteyse de gülerim gerçekse...popişimle gülerim...

bir insan yaptığı işe bu kadar saygı duymamalı...hayvan sata sata akıl yitimi olmuş...
  • (bkz: svihs)
  • memleketin bu kadar akli ve insani zaafa uğramasını anlayamıyorum. dolara karşı üretilen reaksiyon bumu? dünyada trampa parası olarak kabul edilen bir gücü böyle mi kıracağız? ülkemizde sanayileşme, üretim, ziraat turizm gibi sektörler göçmüş, dış sermaye ve yatırım kaçar olmuş, kimse geleceğinden emin değilken böyle bir yöntem akıl işi mi? bilimsel mücadele mi? dolara karşı güya böyle bir reçete ile mücadele edeceksek onun etkisini daha da geniş bir çapa dönüştürürüz . bir an önce üretim ve yatırım toplumu olmak adına adımlar atmalıyız yoksa uçurumun kenarı göründü.
  • acayip parlak bir fikir
  • doları “gahrolsun amariga” diyerek tekmeleyen vatansever, ekonomist aksaray esnafı.

bu kadar salak olamazlar diyenler için; kanıt

edit: işin içinde hem “ak” hem de “saray” olunca parçalar yerine oturuyor.
  • gerçekten sığır pazarıymış.
  • aksaray hayvan pazarında ki besicilerin ve çiftçilerin doları protesto etmek icin dolar yakıp , üstünde tepinip , amerikaya meydan okuduklari hadisedir.
    link
  • sahte dolar olduğuna iddiaya girerim.
hesabın var mı? giriş yap