• aşığı maşuğuna kavuşturmuşlar işte. artık doya doya mitinglere katılıp hülooo diye serenat yapabilir
  • tükürük olayının yalan olduğunu düşünüyorum. akpli de olsa alman mahkemesinde tükürecek kadar aptal değildir. bütün aileyi de zaten o yüzden sınır dışı etmezler.
  • yaklaşık 5 ay önce almanya'ya siyasi sığınma davam için mahkemeye çıktım. mahkeme salonunda ben dahil 5 kişi bulunuyorduk. diğer 4 hakim, hakim gözlemcisi, avukatım, tercümandı. ben evraklarımını son kez gözden geçirirken avukatımla tercümanım kendi aralarında sohbet ediyorlardı. almanya'da büyümüş bir türk genci olan tercüman, türkiye'de yaşanan olaylara niye tepki göstermiyorsunuz, neden sessiz kalıyorsunuz diye bana soru yöneltti. sessiz kalsaydım "almanya'da mahkeme salonunda olmak yerine türkiye'de makam koltuğunda yayılıyor olurdum." dedim. sonra hakimin gelmesi üzerine duruşma başladı.

tercüman söylediklerimi doğru çevireceğine dair yemin ettikten sonra evraklarımı mahkeme başkanına sunmaya başladım. tercüman anlattıklarıma şahit oldukça şaşırıyordu. mahkemeden hemen önce avukatımla sohbet ederken söylediği bütün cümlelerin doğruluğunu evraklarımla kanıtlıyordum. bu adamın ifadeleri mahkeme ortamını bildiğim için çelişkili geliyor. çünkü mahkeme salonlarındaki tercümanlar yeminli tercüman olmak zorunda ve eğitimli kişilerden seçiliyor.

“ben mahkemelerde tercümanlık yapıyordum. sığınma başvurusu yapan bir türk’ün davasında da tercüman oldum. sözlerinden fetö’cü olduğunu düşündüğüm birisi cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan’a ve türkiye’ye suçlamalar yöneltiyordu. ben de ‘yalan söyleme utanmıyorsun da’ diyerek yüzüne tükürdüm. bu biraz sorun oldu.”
    yukarıda söylenediği iddia edilen cümleleri mahkeme ortamında kurması imkansız. bu eylemi mahkeme salonunda gerçekleştirecek biri yeminli tercüman olabilecek kadar zekaya sahip değildir. bundan yüzde yüz eminim. bu aile çok büyük ihtimalle casusluk yaparken yakalanmıştır. istihbarat faaliyetlerinde acımasız olan almanya bu aileyi sınırdışı etmiştir. mahkeme sistemini bilen biri olarak eyyorlamam bu kadar.
  • öncelikle alman polisi kanunların yetkisi olmadan kimseyi sınır dışı etmez bunu önce bir bilelim. ellerinde sınırdışı için bir karar vardır. o kararın ne olduğunu nedense kimse paylaşmamış. bu bir. ikinci olarak eğer bazı yayın organlarında belirtildiği gibi vatan sevdalısı bir aileyse neden dönmek için mücadele ediyorlar? sevdiğin bir ülkede yaşamak varken sevmediğin ve istenmediğin bir yerde yaşamak için neden mücadele verirsin ki? üçüncüsü alman insanı tırsaktır, şikayet edilmekten korkar, prosedürden dolayı kelepçelemiş olabilirler ama kötü davranış sergilemeleri için hiç bir sebep yok. bu kısım inandırıcı gelemedi bana. mücadele edilmiştir, fiziksel olarak karşı gelinmiştir, o zaman sert müdahele edilmiş olabilir. ama normal prosedür halinde durduk yere kimse kimseye sert müdahele yapmaz. almanya'nın bir polis devleti olduğunu bilen biliyor. hiç karşı gelmeyeceksin, ne istetlerse yapacaksın sonra avukatın ile ilerleyeceksin.
  • cennet vatana hoş geldiniz aslanlar. hayat 2.0 yükleniyor, bu versiyonda başarılı olabilecek misiniz bakalım
  • gel gel panayır var gel. darısı tüm memleket sevdasıyla yanıp tutuşan gurbetçilerimizin başına. ben de çok üzülüyorum o hasret dolu röportajlarını falan dinlerken.

ek: almancı demişken şunu da şuraya bırakayım keyfiniz daim olsun.
  • yalnız çocuklar rte sevdalısı değil almanya'ya döneceğiz diye sağlam ağlaşıyorlar nasıl zavallılar boyun bükmüşler fotoğrafta psikolojileri bile bozulmuş vah gariplerim durun daha 3 gün oldu biz 40 yıldır bu ülke de yaşıyoruz ya la.

bu fotoğrafları utanmadan yayımlamışlar da normal de bu fotoğraftan sonra bu aileye halkı ve tüm dünyayı türkiye'den soğutmaktan dava açılmalıdır.
  • çok büyük ihtimalle sığınma talebi bulunanlarla ilgili bilgileri sızdırmaktan ve casusluktan dolayı sınırdışı edilen kişinin ailesi.

ülkemizi sevdiğine göre sıkıntı yok. hoşgelsinler.
  • ulan almanya'ya kapağı atmışsın. çocukların, torunların güzel bir geleceğe sahip olacak. sana ne tayyip'ten? merkel'i sevsene lan.
  • ben de merkel'i eleştirenlere tükürsem beni de sınır dışı ederler mi acaba diye düşündürten haber.

keşke.
hesabın var mı? giriş yap