• (bkz: özel hastaneler ve muayenehaneler kapatılsın)

sağlıkta özel sistem devam ettikçe maalesef çok duyarız böyle haberler.

edit: başlık başa kalmış, kacmis basligi acan herif.
  • üst edit: ve evet beklenen son, başlık sahibi pılını pırtını toplayıp kaçmış, nevus isimli yazar arkadaşımız ssleri almış, buradan başlığı inceleyebilirsiniz
    buyrun

anayasal bir hak konusunda inanılmaz mağduriyet kasmışsın, adam ölse niye ameliyat için gün veriyor ölmeseymiş mi diyeceksin.

bu durumda haber vermesi gereken sistem olmalı, doktor defterine bakıp (nisana kadar doluysa 3 defter lazım) tek tek arayamaz, ama maalesef takibini yapacak ekipman ve donanım eksik, keşke böyle yürüse işler.

ayrıca şu "para için geçmiş" ibarendeki saldırgan tavrın saçmalamanı daha bir güzel desteklemiş, sen ne için çalışıyorsun arkadaşım, varsa babanın hayrına çalışma isteğin, buyur sen çalış. devlet hastanelerindeki ağır çalışma koşulları ve karşılıksız alınan riskler doktorları bıktırdı. insan olarak türkiye cumhuriyeti vatandaşına istifa hakkı vermiş, o da kullanmış. sen küstün diye düzelmez bu sistem, isyanı biraz da o yöne etmelisin.

edit: başlık sahibi ile dahi düzeyli tartışabildiğimiz konuda bir yazardan öyle mesajlar aldım ki, yok efendim dövmek gerekliymiş vs, yeminle eğitimle dahi çözülemeyecek noktada insanlığını kaybetmiş kimselerin böyle rahatça aramızda dolanabilmesi reva mıdır. yazık, gerçekten çok yazık. inşallah herkes gider diyeceğim de, fakire fukaraya olan oluyor. insanı insan olduğu için sevmediğiniz sürece bir bok olmaz sizden.

bir edit daha: biri demiş ki hastalarını bitirmek zorunda, bak güzel kardeşim, ameliyat için aylar sonrasına sıra verilmesini problem etmeyip sistem yükünü insana yıkamazsın. sorun da burada zaten. o hastaları bitirsin diyelim, e yeni gelen hastaları almazsa yine mağdur olacak olan hastalar. aldı diyelim, yine kısır döngü, istifa edemeyecek hiçbir şekilde. atıyorum doktor gitti, sistemin hızlı bir şekilde yerine görevlendirme, atama vb şekillerle sistemin devamlılığını sağlayacak kimseleri ataması gerekir. ama diyoruz kaç aydır, görevlendirecek, atayacak doktor da istifa etti. çarkı yukarıdan bastırarak döndüremezsin, çürümeye mahkum bu sistem.
  • bir şekilde hastaya bilgi verilmeli ve bunu da istifa eder hekim organize etmeli. bakınız: kendisi haber vermeli illa demiyorum. ister bir yazılımla tüm randevulara otomatik mesaj atar, ister toplu mail atar, ister bunu yapmaları için asistanlarına görev verir/rica eder. ancak işin halledilmesi istifa eden kişinin görevidir bana göre.

tanım: istifa etmesi doğal bir olaydır. devamı hoş değildir.

edit: pek çok mesaj gelmiş. görevi demiş olmama takılmış tüm mesaj atan arkadaşlar. bana göre görevi demişim arkadaşlar, görevi dememişim. şahsi fikrimi belirttiğim bir noktada, onun tartışılmaz bir şekilde görev tanımında olduğunu iddia ediyor olamam di mi? hayatta her şey kitabında yazdığı kadar değildir. bazen dışına çıkılır, edilir. 'bana göre' bunu yapmak ya da organize etmek doktorun görevidir. nesnel değil öznel bir bilgidir verdiğim.
  • yalnız bu iş doktor'un sorunu değil iş verenin sorunu... yani satış temsilcisi istifa etti diye sipariş iptal olmaz... öğretmen gitti diye çocuğunuzu okuldan atmazlar... doktor gitti diye niye ameliyat iptal olsun..

sana sağlık güvencesini veren o doktor değil... göbek bağı ile devlet hastanesinde bağlı değil. daha iyi maaş veren yere gitme hakkı da var.
  • türkiye şartlarında çok normal bir durum.
    (bkz: türkiye'de 18 ayda 8 bin doktorun istifa etmesi)
    (bkz: yurtdışına kaçan hekim sayısının 15 kat artması)
    (bkz: mhrs ile randevu almanın imkansızlaşması)

fahrettin koca: "unutmayınız, hekimlerimiz en zengin ülkelerin alıcı gözlerle baktığı, en iyi yetişmiş hekimlerdir."
    kaynak: fahrettin koca'nın instagram hesabı
    https://www.instagram.com/p/cxwto-xlyp_/
  • istifa ederek en iyisini yapmış doktordur. size haber vermesi gereken mhrs sistemi olmalı, doktor değil.
  • biz maaşlarımıza zam isterken, bizleri darp eden hasta yakınlarından şikayet ederken burada bize destek olmak yerine “bu doktorlar da iyice şımardı” tepkisini verirken iyiydi. şimdi ameliyat edecek doktor bulamazsınız kendinize. 6 ay sonra ben de almanya'ya temelli göç edip kurtulacağım bu bataklıktan. doktorluğun bu ülkede bir faydası kalmadı zira. doktor olduğumu belirttiğim sözlük kızları bile neden yazılımcı olmadın diye soruyorlar. en fazla instağram'a adımızın başına dr. yazmamız sebebiyle bazı kadınları daha kolay etkileyebiliyoruz o kadar. onun dışında sıradan bir meslek hâline geldi.
  • sağlık sisteminin neden özelleştirilmesi gerektiğini ve isteyen kişinin istediği doktor muayenesine gidebilmesinin önünün needen açılması gerektiğini açıkça gösterir durum. tam gün yasası yüzünden devlette çalışan doktorun hizmetinden mesai saatleri dışında yararlanamamak çok saçma
  • gayet normal bir durum.

devlet kurumlarında önemli olan işleyiltir. isimlerin devlet için çok bir önemi yoktur. bir devlet jastanesi'ne dahiliye uzmanı atanırken "bu adam işinde çok iyi, buraya atayalım" demez hiçbir zaman sistem. o yüzden giden devlet açısından eksidir, yerine biri atanır normal devam eder. doktorlar veya diğer kamu görevlileri de bunu bildikleri için istedikleri zaman istifa edip devlet için bir rakam olacaklarına daha fazla değer görecekleri özel kuruluşlara geçerler.

mağduriyetin evet var ama senin açından var. devlet açısından başka bir kbb uzmanı yapar ameliyatını.
  • doktor istifa ettiyse gider hastaneyle durumu konuşursun. doktora mesaj atmak nedir ya. nasıl köylü kafanız var sizin. doktor bizim amelat vardı nolcak yazmıştır kesin. doktorların maalesef bu memleketten kaçmasını haklı buluyorum. davara bak bir de hesap soruyor. allah sizin gibilerle karşılaştırmasın diyorum.
hesabın var mı? giriş yap