• %8 oy alsın soyunur tüm ankara'yı koşarak turlarım. lan salak salak olmayın, chp seçmeni garanticidir. öyle saçma sapan sağcı partilere oy vermez.

%1-2 alacak partidir.
  • oyunun büyük çoğunluğunu anadolu dışından alacaktır.
  • trakya ve trakyalıları ötekileştiren bir parti.
  • başkanını çok sevsem de %10 baraj nedeniyle oy vermeyeceğim parti. baraj nedeniyle oy vermeyip chp'ye verince ne değişti sorusuna akp'nin anayasayı değiştirecek salt çoğunluğa ulaşamaması cevap olarak verilebilir.
  • yakın zamanda yaşanan ak-saray gibi bir dinci görgüsüzlüğü varken,
    gelip hala "emine ülker tarhan çok elitist" goy goyu yapan mallara sormak istiyorum;

akp'ye oy veren kesim saraylarda mı yaşıyor?
    hepsinin anası bacısı vakko'dan mı giyiniyor?
    kamyon kamyon paraları da var da bu milletin biz mi görmüyoruz?
    ya da hırsızlık eskiden günahtı, kalktı mı artık o?

ya da ne yapmak lazım anadolu’lu olmak için?
    hırsızlık mı yapmalı?
    ağaç kesip, avm mi yapmalı?
    avm’ye bu kadar değer veren, yeşili kıymetsiz gören kesim mi anadolulu?
    yeşile değer vermek elitist olmak mı artık?
    "benim sadık yarim kara topraktır" diyen aşık veysel, anadolulu değil miydi?
    buradaki çelişkiyi görebiliyor musunuz?

devlet kurumlarını yandaş istilasına terk ederek yozlaştırmak mı anadolulu olmak?
    taraf olmayanı bertaraf etmek mi?
    din sömürüsü yapmak, dini kullanıp atmak mı paçavra gibi?
    adaleti kendine yontmak, haksızı, hırsızı korumak mı?
    “şekavet yok, adalet var bu yolda” diyen veysel anadolulu değil miydi?

böyle mi ya anadolu halkı?
    rant üstüne kurulu çirkin politikaya o kadar alışmışsınız ki ne dediğinizi bilmez olmuşsunuz.

manyak mısınız lan?

şu partiye öncülük eden insanların senden benden farkı ne?
    ya da siz rte gibi yaşamıyorsanız, nasıl oluyor da ak-saray gibi bir utanç abidesinde yaşayan birini halktan görebiliyorsunuz?

ve nasıl emine ülker tarhan gibi bir kadına elitist diyebiliyorsunuz?
    sizin gibi küfürbaz olmadığı için mi?
    sizin alışık olmadığınız kadar zarafet sahibi, akıllı, bilgili olduğu için mi?
    adaleti koruyup kolladığı, bu hukuksuzluğa göz yummadığı, tepkisini ortaya koyduğu için mi?
    yoksa hırsızlığınızı yüzünüze vurduğu için mi?

bu yüzden mi halktan biri olamıyor.

o zaman şunu da bil sayın anadolulu,
    siz rte'yi halktan görüyorsanız, onun karakterine sahip olmak anadolulu olmakla eşdeğer ise ben de anadolulu değilim.

elitistim amk!
  • yüzde 3 bile zor alacaktır da, "anadolu'nun köylerini gezmiş olmak" hala bir halkla bütünleşme goygoyu olarak hayatını sürdürüyormuş bu parti vesilesiyle öğrendik.
    kendisine saray yaptıranlar, çamlıca'ya cami diktirenler, senede bir zırhlı audi değiştirenlerden öğreneceğiz di mi anadolu'nun köylerini?
    merkez sağ pişkinliği ve çirkinliği 2014 yılında da hizmetimizde arkadaşlar. yere bağdaş kurup yemek yiyince halktan oluyorsunuz, sonra halkın cebindekini çalmış mısınız? madende ölmesine seyirci mi kalmışsınız? bunların bir önemi yok. yeter ki onlarla aynı kültürel tüketim alışkanlıklarını paylaşın.

(bkz: bsg)
  • 2015 genel seçimlerinde, facebook sayfalarını beğenen kişi sayısı kadar bile oy alamamış parti.

edit: bir de şu var (bkz: tunceli'de anadolu partisi'ne oy veren 6 kişi)
  • henüz resmileşmemiş sonuçlara göre yaklaşık 27 bin oy ile %0,06 oranına ulaşmış siyasi parti.

--- spoiler ---

+ "emine hanım barajı geçemeyeceğinizi bile bile neden böyle bir maceraya atıldınız?"

- "o barajı önce aşacak, sonra da kaldıracağız. biz yola bu hedefle çıktık."

--- spoiler ---

inş cnm ya :))

iddia ediyorum ben bir siyasi parti kursaydım eğer 27 bin oydan fazla oy alırdım. geçmiş olsun...
  • rumeli partisi olarak kurulsaydı daha sempatik olabilirdi.

chp sağa kaydı deyip, istifa edip sonra anadolu ayağına yatmanın anlamı yok. yada anadolu hep sosyalist bizim haberimiz yok.
  • bizim sandıkta müşahiti vardı ve aynı sandıkta oy kullandı kendisi. partiye çıkan oy ise sıfır. daha fazla yorum yapmak istemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap