• film için yorumları okumaya geldim. (bkz: metallica) dışında doğru düzgün filmle ilgili yazı bulamadım. en iyi hukuk filmlerdendir. (bkz: al pacino) adeta şov yapmaktadır.
  • bu albümden herhangi bir şarkıyı dinlediğim zaman istemsiz bir şekilde "lan siz nasıl yaptınız bu albümü amına koyum ya?" diye sorduğum albüm. kanımca metal tarihinin en iyi albümüdür.
  • iyi bir metallica dinleyicisi bu albümün en iyi metallica albümü olduğunu bilir ama ortamlarda bunu söylemez.
  • metallica dinlemeyen bile bu albümün iyi bir albüm olmadığını bilir.
  • bu albümü çok sevdiğini söyleyen bile üçten fazla şarkısını dinlerken yarıda bırakır. kandirmiyoruz kendimizi
  • metallica'nin en iyi albumu. ne zaman acsam bastan sona dinlerim.

genellemelerinize sicayim.
  • tum album sahane ama harvester of sorrow bazı sabahlar gunaydin sarkimdir benim.
    kafam bir milyonken, ise de gitmek zorundaysam, gun icindeki can sıkıcı durumlara karsi, adam kesecek bir enerji geliyor insana.
  • metallica'nın en iyi albumüdür. black buna yaklaşır , ama biraz daha pop muziğe yaklaşma kaygısı vardır o albumde. ondan sonrası başka bir metallica zaten.

ancak bunu zamanında dinlemek gerekir.
    5.00 da dönüşteki enerjiye bakın, bu enerjiyi artık göremezsiniz konserde.
    https://youtu.be/r22xm1ptbl8?t=301
  • metallica’nın son iyi albümüdür. master of puppets buna yaklaşır, benzer seviyededir. the black album başta olmak üzere ondan sonrası başka bir şeydir. afedersin pop gibi bir şeydir.
  • benim için de metallica'nın en iyi albümüdür. james'in vokalinin zirvesi bu albümdedir. keza lars ulrich de inanılmaz çalmıştır. dyers eve'deki performansı efsane ötesidir.

albümün tek eksi yanı ise basların kısık olmasıdır. eminim ki james ve lars da bu husus yüzünden hala pişmanlık yaşıyorlardır.
hesabın var mı? giriş yap