• yorgun eve gelip, anahtarla kapıyı açmamla fotoselli lamba gibi birden müziğin odalarda yankılanmasını istediğim grup.

evin içinde bu müzik olsun. evin ışığı loş olsun. içinde sevdicek olsun, kocaman bir köpek olsun. huzur olsun. olsun be sözlük.
  • for you adlı parçaları dünyanın en tatlı şarkılarından biridir... o kadar naif ve içten sözleri var ki bütün bir yol boyunca on kez dinlesen on biri açasın gelir.

"if you love me with all of your heart, if you love me, i'll make you a star in my universe, you'll never have to go to work, you'll spend everyday shining your light my way"

"eğer beni seversen bütün kalbinle, beni seversen seni evrenimin yıldızı yaparım, hiçbir zaman işe gitmek zorunda kalmazsın, her gününü benim yolumu aydınlatmak için harcarsın"

kim bir evrenin yıldızı olmak istemez ki! ben isterim, sen de istersin bence?

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=eefvgc_qhxg)
  • just a boy şarkısı, pinhani'nin bir anda şarkısına esin kaynağı gibi dursa da, hiç alakası yok gibi bir his var içimde sevgili intihal avcıları. zira pinhani'nin zaman beklemez albümü 2008 yılının nisan ayında çıkmış olsa da, "bir anda" isimli şarkının geçmişi en az 2007 nisan'ına kadar uzuyor (bkz: #10802167)

just a boy'un yer aldığı a book like this albümünün çıkış tarihi ise eylül 2007

bu bilgiler ışığında ya angus sinsi sinsi kavak yelleri izlerken gözlerinde yaşlarla pinhani'ciğimizin bir anda'sını çok beğenip "kim bilcek yea" diyerek aşortlamış ya da tüm bu benzerlik sadece bir tesadüften ibaret.

niye ilk ihtimal olabileceğine inanmıyosun? bizden dünya starı çıkmaz mı? bizim şarkılar aşortlanmaz mı? hep biz mi çalıp çırpıcaz milletten? haydi türkiye, öğrenilmiş aşortçuluğa bir son verelim. gitar riff'lerimizi tüm dünyaya aşort malzemesi yapalım. inanırsak başarırız. bir andaaaa olmasa da zamanla.
  • just a boy şarkısını pinhanin taklid ettiği grup.
  • folk türü müzik yapan avustralyalı 2 kardeşten oluşan dinlenesi grup. internet sitelerindeki tasarım da oldukça ilgi çekici.
    http://www.angusandjuliastone.com/
  • uğruna londra'ya gitmiştik, dinlemeye. bu topraklara uğramayacaklarına o kadar emindim ki, karşıma zorlu çıkıverdi.

11 temmuz 2018 akşamı zorlu psm sahnesinde konser verecek muazzam avusturalyalı kardeşler.
  • şarkılarının bende yarattığı duygular sebebiyle en sonunda evin ortasına hamak kuracağım. iyi bir kulaklıkla kendilerini dinlerken gözlerimi kapatıp hafiften sallamak harika olur diye düşünüyorum. sigaranın küllerini de havalara savururum artık.
  • çok güzel şarkılar yapıyorlar, ne yalan söyleyeyim. yumuşak sesleri ve müzikleri var.

bir de isimleri duydukça aklıma hep saint agnes geliyor demeden geçemem.
  • ingilizce muzik dinleyen hic bir arkadasimin bilmedigi sanatcilardir. exclusive olarak bizzat dinliyorum. favoriler:

- for you
    - draw your swords
    - big jet plane

cok tatli cocuklar vesselam.
  • uyurken rahatlıkla dinleyebileceğiniz, dinledikçe de rahatlayacağınız türde müzik yapan şahane grup. * *
hesabın var mı? giriş yap