• kendi küçük çevremde başlatmış olduğum kampanya.
    (bkz: araba almanın bir zorunluluk olmaması)
  • zaten alamıyoruz ki.

ötv kdv komple kalksa alamayacak milyonlar var bu ülkede.
    ülkenin çalışanların %40 asgari ücretli.
  • kesinlikle katıldığım bir kampanya. fahiş fiyatlar, ötv, kdv, mtv ödemek zorunda mıyız?almanya'da kardeşim yaşıyor, "şimdi orada arabadan geçilmiyor, arabanın merkezi ne de olsa" dedim. "yok abi, başta ben de şaşırdım dedi ama 70 yaşındaki yaşlılar bile bisiklet kullanıyor. en çok bisiklet kullanılıyor burada " dedi. adam asgari ücretle çalışıyor, bankadan kredi çekiyor 80 bin liralık araba alıyor. geçen arkadaşım aradı. borç para istiyor, araba alacakmış birkaç kişiden de parayı toplayıp alayım artık diyor. al paşam,al kardeşim. insanlara ağız eğip, borcun altına gir. ama en kral arabayı al.
  • şehir merkezinde yaşayan pembelilerin başlattığı kampanya. bu pembe arkadaşlar türkiye'nin her yerini aynı zannediyor. lan ben doğunun köyündeyim en yakın hastane 45 km. araba benim için zorunluluk, lüks değil. işlerimi halletmek için arabaya mecburum. ekşi sözlükte ki şu bebeler bi temizlensin rica ederim.
  • zaten alamıyoruz..
  • elimdeki araba parasını yavaşça yere bırakarak desteklediğim kampanya
  • alamayarak katıldığım kampanya.
  • zaten araba alamıyoruz ki kampanyası..
  • arkadaşlar varsa elinizde araç tutun onu uzun süre binin araç yoksa bir şekilde idare edin... sıfır araç almak isteyince zaten her yerden öpülüyoruz 2. el bir araç almak isteyince şu dönemde daha çok öpüyorlar. daha bir ay bile olmadı erzurumdan bir araç buldum aradım pazarlık yaptım 173 bin tl den 3 bin lira indi ben de o bile çok verilmez 170 bin diye düşünüp almadım aracı. daha bir ay bile geçmeden üzerinden aynı araç erzurumdan satılmış istanbula gitmiş fiyat olmuş 198 bin! bakın ilanı da buraya bırakıyorum :
    tık tık
    arkadaş daha 1 ay bile geçmeden üzerine 25 bin tl koymuş... yemin ederim bu ülkede şansa yaşıyoruz... ilan silinir güncellenir diye ekran görüntüsünüde alıyorum sonra yalancı çıkmayalım. keşke ilk ilanında ekran görüntüsünü alsaydım ama nerden bileyim 1 ayda üzerine 25 bin tl koyacağını!
    normalde böyle bir paylaşım yapmam ama arkadaşlar artık eşşeğin bi yerine su kaçırmaya başladılar. insanları keriz zannediyorlar bu yüzden almayın arkadaş böyle fırsatçılarla ticaret yapmayın.
hesabın var mı? giriş yap