• söylemek acı verse de artık yedeğe çekilmesi gereken, beşiktaşımızın en karakterli oyuncusu. 35 yaşına geldi ve vücudu bu tempoyu kaldıramamaya başladı. önümüzde çok çetin geçecek şampiyonlar ligi son 16 maçları var. sacmasapan oynadığımız lig maçları yüzünden 5 puan gerideyiz. fizik olarak ligin ikinci yarısında daha da çökmeye başlayacak ki en yüksek tempomuza çıkmamız gereken dönem olacak bu. kendisi takımdaki en sevdiğim oyunculardan biri olsa da yerini medele bırakma zamanı geldi gibi. en azından bir süreliğine.
  • hakkında bu haklı bu entry'yi yazdığım için bana tinerci diyen ergen beşiktaşlı kerestelerin olduğu futbolcumuz.

neymiş del piero, totti, giggs ve pirlo ile nasıl kıyaslıyormuş. kiminle kıyaslamam lazım anan ve babanla mı? ayrıca ben kıyaslamadım sadece yaş üzerinden örnek verdim bre gerizekalı seni.

bahsettiğim adamlar 34-35'inden sonra götlerini kaldıramıyorlardı götlerini. del piero benim gelmiş geçmiş en sevdiğim futbolcudur keza italya serie a benim en çok takip ettiğim ligdi ve haliyle durumlarını senin gibi maç başı adam seçen hırbolardan çook daha iyi biliyorum.

neyse umarım sezon sonunda ülkesi kanada'ya döner de bu futbol cahili gerizekalıların konuşmuş ağzıyla linç edilmekten kurtulur. yok burada bitir, antrenör ol diyenlerin gazına gelmez umarım. kaç ve kendini kurtar reyis. kulüpte kötü günler yakın ve maalesef ilk linç edileceklerden biri de sensin.
  • oturup karşılıklı bir rakı içesim olan ultra topçu.
  • adam en riskli bölgede ve tek başına toparlıyor orta alanı, önünde ve yanında oğuzhan ve talisca gibi ayağında ki tüm topları rakibe kaptıran veya pas hatası yapan , yetmezmiş gibi hiç basmayan 2 tane armut varken bu adamın tek suçu size rağmen yuvada kalması. hiç surat asmaması, küsmemesi, kart görmeden faul yapmayı bilen takımda ki tek kisi olması. yok yaşı da yaşı. bu adamın yanında oynaması gereken kişi medel. önünde oynaması gereken kişi tolgay. evi olsun, arabası olsun, yüksek maaşlı işi olsun, annesi ölmüş olsuncu şımarık hatun karakterinde olmayın. adam takımdaki en düşük maaşlı topçulardan ve gerçek bir profesyonel.
  • 4'ü üst üste olmak üzere 6. kez kanada'da yılın futbolcusu seçilen efsanemiz. darısı seneye.

(2010, 2012, 2014, 2015, 2016 ve 2017)

not: 2016 ödülü için de aynısını yazmıştım.* (bkz: #70720274). umarım 2018'de de aynı başarıyı tekrarlar.

edit: sana ne lan it. bahsi geçen itin entrysi için; (bkz: #72884438).
  • 6 kere ust uste kanada’nın en iyi oyuncusu seçilmesiyle gurur duyan taraftarları olan kişi.

aman ne büyük başarı amk ahahahaha. kanada’lı başka futbolcu mu var sanki kanada’da sokağa çık 10 kişiye sor atiba dahil bitane kanadalı futbolcuyu tanıyan sayısı 1’i geçmez.

(#72831935)
  • kendisi çoktan beşiktaş efsaneleri arasına girmiştir, gerek karakteriyle, gerekse profesyonelliği ile. kanada'da yılın futbolcusu olması gayet doğal, adam avrupa'nın yükselen yıldızı beşiktaş'ın demirbaşı olmuş.
    sokak ta beşiktaş'lı olmayan 100 futbolsevere sorsanız kendisi hakkında olumsuz bir düşünceye sahip 10 kişi bulamazsınız.
  • bazı beşiktaş taraftarının başarı sarhoşluğu ve görmemişlik sebebiyle bir gün bu güzel adamı üzeceklerinden çok korkuyorum.

kendine beşiktaşlı diyen kimse sakın ha kendinde bu adamı üzme hakkını görecek kadar körleşmesin. bize çok geç geldi. 26-27 yaşlarında gelseydi bugün çoktan heykeli dikilmişti.

ben beşiktaş yönetiminde olsam önüne 5 senelik sözleşme koyar iş tanımına da "beşiktaş alt yapısınının ön libero mentörü/antrenörü" yazarım. sonra da alt yapıda ne kadar genç futbolcu varsa veririm atiba reyize, bunları yetiştir derim.

eline 20 tane ön libero adayı genç versen %10 başarıyla sadece 2 tanesine kendi iş ahlakı, hırsı ve profesyonelliğini aşılasa aldığı maaşın 50 katını çıkartır.

bu adamın kötü oynadığı maçlar vardır elbet ama "salladığı/ciddiye almadığı" tek bir maç yoktur. hem üst düzey bir profesyonel hem de sağlam karakterli bir adamdır.

bugün bayern munich, barcelona, real madrid gibi takımların bütün yönetim kadroları eski futbolcularından oluşuyor. atiba'da furbol sonrası hayatında burada kalsın, altyapıda görev alsın, kulubü temsil etsin isterim.
  • iki kelime ;

-büyük profesyonel...

not: sarı-laci.
  • atiba kesinlikle futbolu beşiktaşta bırakmalı ve ilk teknik ekip kariyerine de alt yapılarda beşiktaşta başlamalıdır. yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi %10 başarı sağlasa, ki onu da kendi yeteneğinde değil kendi karakterinde oyuncu yetiştirme konusunda %10 başarı sağlasa değil beşiktaş türk futbolu kalkınır.

tanım: kartal heykelinin yanına yamacına heykelini mi diksek acaba dediğim futbol insanı.
hesabın var mı? giriş yap