• masonlukta 4 ve 33. dereceler arasında çalışan kırmızı localara verilen isim.
  • ingilizcesi workshop olan ve benim kulagima cok hos gelen bi sozcuk.

darphane, demirhane, dokumhane, fabrika, isletme, islik, kombina, kurulus, muessese, studyo, sirket, tamirhane, tersane, tesis, tesekkul, tezgah

mimarlar pek sever :)
  • yeni şehirlinin sihirli sözcüğüdür. büyük küçük herkesi etkisi altına alabilir. bir pazarlama sözcüğü olarak da kullanışlı!
  • sevimli hayallerin alın teriyle gerçeğe dönüştürüldükleri mekandır.
  • istiklalde taksimden inerken sağ tarafta polo garage'ın olduğu sokaktan (imam adnan sokak) aşağı inince yolun sonunda, orhan veli şiir evinin üst katındaki mekan. bomboş, salaş ama kendi halinizde enfes müzikler dinleyebileceğiniz bir mekan. şu an düzenlenme aşamasında, çay ve bira harici bişi yok, yakında sosisli, hamburger falan olacak demişti abi, merakla bekliyoruz.
  • 1998 yılında boğaziçi üniversitesi edebiyat kulübünde çalışan bir grup öğrenci tarafından çıkartılan edebiyat dergisi.
  • taksim'de küçük beyoğlu karşısındaki sokaktan aşağıda, solda bulunan, süper manzaralı, kiralanabilir parti evimsisi, terası falan var böyle. çok şirin. ahanda böyle feysbuk sayfası da var: http://www.facebook.com/…key/atolye/116471231707280
  • adının geçmesi ile bi anda kayıt olabileceğim zamane bağımlılığım. ne olduğunun önemi yok hemen hevesleniyorum; turşu atölyesi, doğal taşlar atölyesi, yaratıcı drama atölyesi, kurşun dökme atölyesi, kruvasan atölyesi vs vs. sonuna atölye eklenen her şeye katılma ve para verme potansiyelim var. neyse ki paranın ve zamanın sınırı var şu hayatta.

yakında kendi atölyelerime katılan insanlara niyet ediyor ve evrenin bu konuyla ilgilenmesi için buraya yazılı şekilde bırakıyorum.
  • tum dunyanın el birligiyle acılamaz birsey ilan ettigi kucuk ve huzurlu mekan. ee mezun oldun naapıcan demeyi biliyolar ama.
  • tcdd' fabrikalarının bir diğer adı da "atölye"dir, halk arasında böyle bilinir, ben halk'ım bazen.
hesabın var mı? giriş yap