• she said adlı, progressive rock tarihinin bence en güzel şarkısının sahibi olan grup.
  • bulgar cdler sayesinde tesadüfen tanıştığım, 60lı yılların sonlarında oldham'da kurulan, mockingbird, ring of changes ve child of the universe gibi şarkılarıyla en iyi muzik adadan cikar diyenlerin yüzünü kara çıkarmayan ingiliz grup.
  • 90'lı yıllarda kadıköy sokaklarında mockingbird şarkısını duymamla "bu da nesi?" diyerek irkildiğim ve peşlerine düştüğüm efsane grup.
    gençliği 70'li yıllarda geçmiş ingiliz arkadaşlarım oldu, ne yazık ki bu adamlardan haberleri yoktu. bir diğer değeri anlaşılamamış grup için;

(bkz: elp)
  • adlarını, bir sürü kağıda isimler yazıp, bunları bir şapka içine koyup, 3 adet random kağıt çekerek oluşturan grup
  • fena halde alkollu icki markasi gibi ismi olan progresif rock grubu.
  • moody bluesdan fazlaca etkilendiğini dü$ündüğüm grup. hymn ve poor mans moody blues parçaları insani uçuran tarzda..
  • after the day şarkısından mümkünse uzak durulmalı.
  • bende pek de progressive dinliyormuşum hissi yaratmayan grup. şarkıları kolay sindiriliyor. tabiri caizse catchy. buna kim neden progressive demiş anlayamadım.
  • paper wings isimli şarkısı, liriği, tonu ve sonundaki davul partisyonu ile kendisini nefessiz dinleterek beni benden almış ingiliz grup.

stereo efektini çağdaşları kadar etkin kullanan, vokal/bas aynı kişide olmasıyla ve gördüğüm kadarıyla ekip üyeleri arasında harika bir uyum bulunmasıyla mükemmel bir ton yakalamış bu abileri kim neden hakkıyla meşhur etmedi diye düşünmekten 48 saattir tırnaklarımı yiyerek uyumuyor ve konu üzerine bir doktora tezi hazırlıyorum.

bu bir kere daha olmuştu.

(bkz: camel)

(bkz: andrew latimer)
  • güzel sanatlardaydık, günü birlik bir şile gezisi oldu okulun.
    meşhur kara renkli sony walkman'lerden biri var bende, eksik olmuyor kulağımızdan, şile gezisi için ayırdığım grup bjh idi.
    albüm de 72 yapımı baby james harvest.

zaten rüya gibidir şarkıları.
    zaten senfonikçileri özel olarak severim.
    bu güzide grubun bu albümünün yeri de kendi de apayrıdır o yüzden zaten...
hesabın var mı? giriş yap