• parçanın tavan kısmı finalindedir.

vay anam arkamda polis var
    umarım kızın yanında havamı bozmaz
    inşallah şimdi beni durdurmaz

polis: 24 çift sfır sağa çek çabuk

bana mı çatar bu trafik cezası?
    benim hatam değil kimin hatası?
    sözün gelişi çok güzel dinlemeyi sever bak
    hey anam hey babam hep hayallere bak
    nolursun polis abi beni bi kerecik affet
    bir şans versen, yaylan desen

polis ismail konuşması.
    ..
    ehliyet ruhsat lütfen
    buyur abi
    evraklar tamam.
    alkolde yok tutmayım seni.

lan alkol yok, evrakların tamam o zaman ne yalvarıyorsun, benim hatam değil kimin hatasi diyorsun. parçanın son kısmı için beethoven gibi mantara çaya abanıp dağa bayıra çıktı zaar.
  • banane banane şimdi durcam
    banane banane şimdi öpcem
    nerelere geldik diye sorma
    sen de istiyorsun açık konuş susma

kısmı ile tüylerimi ürperten ismail yk kabusu. yani sahneyi düşününce korkmamak elde değil:

ismail yeka insanı arabasına bir bayanı alıyor. basıyor gaza falan filan. e sonra bizim saf bayan bir bakıyor ; etraf dağ taş, çayır çimen,ağaç orman. nerelere geldik derken olayı anlıyor tabi... sonrası malum: ismail'in "sende istiyosun susma, ağlama,kıpraşma" şeklinde bağırması, kızacağızın çığlıkları falan... hayır polis bile çeviriyor daha ne olsun? e kızım sende de hiç mi akıl yok? hiç binilir mi öyle acayip giyinen birinin arabasına? al işte bas gaza bas gaza diyordun, gaza basacağına sana basacak şimdi.
  • "çatur çutur beni ye, şapur şupur beni öp" şarkısının ardından o muhteşem kadın vokalin sesini tekrar duymamızı sağlayan, bir kere dinleme ile ağza dolanan ismail yk'nın son bombası. müzik gene bildik, sözler gene beklendik. ama o kadının sesi yok mu, içimi tırmalıyor.

bas gaza aşkım bas gaza
    kim tutar seni bas gaza
    yollar senin hiç durma
    hadi uçur beni burda.

bir de polis ile bir konuşma var ki yazmadan geçmek olmaz, çok şahane:

polis: ehliyet ruhsat lütfen
    yk: buyur abi
    polis: evraklar tamam.alkolde yok tutmayım seni.
  • nefret ettiğim diğerleri gibi dilime takılmış şarkıdır. allahım bu ne işkencedir... insan kendi kendinin törpüsü olur mu... karma mıdır nedir? bi de adam gibi takılsa neyse... ''gas baza aşkım gas baza'' nedir yav?
  • 321. kısa donem askerliğimin kısa özeti...
    (gulben ergen "surpriz ask" ve ibrahim tatlıses "gunahkar" da eger otur su askerligi bi anlat derseniz soyleyeceklerim)
  • bu efsane şarkı ve albümün üzerinden de 5 sene geçmiş. sanırım zaman çabuk geçiyor.
  • sadece tarihe bir not düşmek, entylerimi yedeklersem ve bir gün ne zaman ne hissetmişim diye düşünüp bakarsam bir not olsun diye yazıyorum ki, euro 2008'den aldığım zevki tahminen %15 oranında azaltmış olan bir şarkıdır, buna dayanarak yazılmış "bas gaza türkiyem bas gaza kim tutar seni bas gaza" reklamı yüzünden.
  • türk pop müziğinin doruk noktası.

hastasıyım ulan!!!
  • burhan altıntop sağolsun bir süredir dilime takılmıştır ve tabi ki bunu atlatabilmem için yine başka bir şaçmasapan şarkıyı beklemem lazım o zaman gelene kadar bas gaza aşkım bas gaza..
  • şapur şupur, bombaboma.com, kanka, allah belanı versin gibi tamamen 0-6 yaş grubuna hitap eden şarkılar serisinin son şarkısıdır. kapalı alanlarda nasıl sigara içmek yasaklandıysa kapalı alanlarda ismail yk dinlemekte yasaklansın. yada ismail yk marsa gönderilen bir araç içine konulup bir daha geri getirilmesin.
hesabın var mı? giriş yap