hesabın var mı? giriş yap

 • disi / erkek kedi, eger saglikliysa gayet rahatlikla kisirlastirilir, ozellikle hic disari cikmayan ev kedilerinin kisirlastirilmasinda sonsuz fayda vardir.

  kisirlastirilmis disi kedilerin kisir olmayan disi kedilerden psikolojik / fiziksel hic bir farki yoktur. sadece kizismazlar.

  kisirlastirilmis erkek kediler ise kisir olmayan erkek kedilere gore cok daha iyi huylu, oyuncu ve neseli olup, kisirlastirildiktan sonra androjen hormonu eksikliginden birazcik daha tombiklesirler.

  erkek kediler icin en uygun kisirlastirilma zamani 6 aylikkendir. daha kizismamis olan erkek kedi, kizginliktan kaynaklanabilecek kotu huylari ve huysuzluklarini daha edinmemistir. erkek kedi testisleri alinarak kisirlastirilir. erkeklik hormonlarinin %80'i testislerden, %20'si bobrek ustu bezlerden salgilandigi icin, kisir erkek kediler cinsel iliskide bulunabilirler ancak disiyi hamile birakamazlar, ayrica kizginlik stresine girip orayi burayi parcalamazlar, saga sola isemez ve o korkunc kokuyu salmazlar. ameliyat genel anestezi ile yapilir ve sonrasinda saglikli bir erkek kedi 1 gun icinde tamamen iyilesir. dikis izi kalmaz.

  disi kediler icin en uygun zaman 4-5 aylikkendir. disi kedi kizginlik doneminde asla kisirlastirilmamalidir. genel anestezi ile yapilan ameliyatta disi kedinin rahmi ve yumurtaliklari alinir. karin bolgesinde kucuk bir dikis izi kalir.

 • saat 01.20 itibariyle didem arslan konukları nurettin veren ve ahmet keleş'e yorulmadınız değil mi bu gidişle bi kaç saat daha devam edeceğiz diye soruyor. akabinde arkadaşlar konuklarımıza çay getirelim diye ekliyor. o da biliyor ki "şakirtin mazotu çaydır" çayı depoya doldurdumu sabah ezanına kadar tam performans devam eder tecrübeli bir mübarek.

 • allah başka dert vermesin dedirten açıklamadır. adam oyuncu olmuş yani bu sektörün içinde ama filmler(diziler) başlamadan önce yer alan uyarı işaretlerini yorumlayamaz halde. +13, +18 gibi ibareler varsa o filmi salonda izlemezsin olur biter.
  edit: "atv mi bu öyle işaretler yok" diye mesaj yazan cahil şahsiyete itafen; filmin isminin altında hangi kategöride ise onun ibaresi vardır. şöyle görsel

 • 2014'te cb seçildiğinde tarafsız kalacağına dair namusu ve şerefi üzerine yemin edip bir kaç ay sonra toplu açılış törenleriyle ve muhtarlar toplantılarıyla kurucusu olduğu parti lehine taraf tutan ve oy isteyen, muhalefet hakkında kin ve düşmanlığa sevk edici dil kullanan biri.

  2017'de işin dozunu kaçırıp cumhurbaşkanlığı makamındayken taraf tuttuğu partisine tekrar üye olup başkanı olmuştur.

  her ne kadar yaptıklarını sistem değişikliğiyle kılıfına uydurmaya çalışsa da ettiği yemin akıllardadır.

  kendisi türkiye bürokrasisini mahvetmiştir.

 • 2013 yılında 44bin tl'e görsel şu listeden bir araçsatın alabiliyorken,

  2022 yılında aldığı yetkinin de etkisiyle, 44 bin liraya bir adet cep telefonu satın alabiliyorsunuz. (bkz: iphone 14)

  üstelik 2013 yılında yeni çıkan bir iphone ürününü 3-4 maaş ile satın alabiliyorken, 2022 yılında ise, en az 6 asgari ücret ile bu ürunu satın alabiliyorsunuz.

  üstün ekonomi bilgisini daima halkın menfati için kullanan asrin lideri, bu vesile ile halkını trafik kazalarından koruduğu gibi aynı zamanda gençlerin de teknoloji bataklığına düşmesini engelledi.

  "faizin sebep enflasyonun sonuç "oldugu fikrini iktisad alemine kabul ettirmese de, enflasyonu %80nin üzerine çıkartarak adeta kariyer rekoru kırdı. ve yeni başarılar, yeni rekorlar kırmak için de kolları sıvadı. 2023 büyük hedef, büyük resme odaklan türkiye...(rakamlar tuike göre)

  son 9 senedeki başarılarına bakıldığında küçük bir hesap yaparak 2031 yılı için öngörüde bulunacak olursak, 2031 yılı için iphone tahminimiz 340 bintl seviyesinde olacaktır. tabi bu durumda standart 4 tekerlekli bir araç ise 3 milyon tl gibi bir rakama satın alinabilecektir. bu açıdan bakıldığında yerli otomobil üretilirse şayet, vatandaş 2031 yılında bu araca 8 milyontl gibi bir para ödeyerek binebilir. tabi bu durumda yıllar önce tl'den attigi 6 sıfırın, 3 tanesi geri gelmiş olacaktır. ve başımızdan eksik olmazsa, hedefinde 6 sıfırı tekrar türk lirasına eklemek vardır. (bkz: allah başımızdan eksik etmesin)
  çünkü işleri yoluna koymak için biraz zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. 67 yıl daha ülkeyi yönetebilirse her şey daha iyi olabilir. ve herkesin 37. şansı olmalı.

 • bu sabah, bahçeköy bilice börekteydi tek başına kahvaltıya geldi 200 kişi foto için sıraya girdi 10 dakika içinde, en son " - bari benim çayı da biri içsin" dedi tebessümle, üzüldüm adamın o durumuna vallahi, sevilmek, ünlü olmak iyi güzel de (ben de çok severim ayrıca) bi rahat bırakın adamı yahu bi pazarı var insanın....

 • kendisiyle şöyle bir anım var. yıllar önce arkadaşlarla bodrum'a gitmiştik marinada gezerken kıyıya demirlemiş bir yatta kendisini görmüştük.

  uzanmış güneşleniyor. ama nasıl vamp bir kadın, nasıl bir aurası var anlatamam. o zamanlar ekranda en sık görüldüğü dönemler biz de sivilceli ergenleriz bunun da etkisiyle ona hayran hayran bakmaya başladık.

  her halde öküzün trene baktığı gibi bakmış olmalıyız ki
  -çocuklar hafızanıza yeteri kadar kaydettiyseniz bırakın da güneşin keyfini çıkarayım dönüşte tekrar bakarsınız demiş, ardından da o müthiş kahkahasını atmıştı. bunun üzerine biz kafalar önde jet hızıyla ortamdan uzamıştık. azarlamadan, hakaret etmeden, esprili bir dille rahatsız olduğunu belirtmesini takdir etmiştik.

  bende her zaman dobra, eğlenmesini bilen, hayattan zevk alan, kafasına göre yaşayan bir insan imajı çizmişti. ışıklar içinde uyusun.

 • ne desinler size daha lan?
  ayaklarınıza kapanıp yalvarsınlar mi? tam olarak ne duymak istiyorsunuz!?

  deprem olmadan, deprem ülkesiyiz amklarım, önlem alın, bütçe ayırın demediler mi? dediler.
  bilim insanlarını tv'de, bld başkanından yardim ister hale getirdiniz ve hala utanmadan açıklama mi istiyorsunuz.

  tek adamınız erdoğan yapsın açıklamayı. neden evler yıkıldı? depremde neden insanlar arabalarında bekliyor? bir daha deprem olur mu? olursa ne olur?
  erdoğan'a sorun çünkü belliki o daha iyi biliyor.