• (bkz: ekşi sözlük ak troll veritabanı)
    (bkz: ekşi sözlük troll listesi) başlıklarında organize olup temizliği daha kısa sürede yapabiliriz.
    çok şükür trollerden de kurtulduk.
    not: eksileyin ulan troll ibneler.
  • neredeyse 1999 yılından beri konuşulagelen "başlık engelleme" fasilitesi nihayet hayata geçirildi. mr. kanzuk daha iki gün öncesi talimat verdi coderlara, şak diye yaptı adamlar. ufacık bi buton için bunca yıl yalvartmanın alemi var mı ya? sanki her şeyi sil baştan kodlayacaklarmış gibi...

yazarın yanı sıra, açtığı tüm başlıkları da engellemiş oluyorsunuz böylelikle. sanki moderatörsünüz de herifi sözlükten uçurmuşsunuz gibi.

şimdi lord eddard stark düşünsün.
  • bekledik cocuklar bugunleri cok bekledik.
  • sansur falan degildir. ben nasil ki sabah.com.tr veya yenisafak.com.tr'ye tiklamiyorsam sozlukte de ayni propaganda ve dezenformasyon mudurlugunden uflenen notalari calan borazanlarin yazdiklarindan kacinmaya calisacagim, bu kadar basit. sozlugu bu propaganda mekanizmasindan korumak mumkun olmadigina gore butun yazarlara korunma opsiyonu getirilmesi gayet dogal, bu sansur degil secimdir. orgutlu cehalete karsi yalniz bireyin seddidir. ben orgutlu cehaletin organize saldirisina maruz kalmamak icin dudayeva yahut lord eddard stark gibi yazarlari kendi okudugum sozluk icin sustururum, siz de benim hesabima benim sifremle girmediginiz surece herhangi bir sekilde kisitlanmis olmazsiniz, onlari gormekten rahatsiz olmuyorsaniz engellemezsiniz olur biter.

bu insanlarin calisma prensibinde en onemli ilke olabildigince sinir bozucu olup tepki cekmek, bu sekilde basliklarinin daha fazla giri icermesi ve gundem'de gorunmesidir. ben olabildigince yazmamaya calisiyordum ama varliklari dahi sinir bozuyordu, bundan sonra o basliklara cok daha az entry girilecegini umuyorum. buradan sonra 1-2 ay icinde sozluk sadece okunabilecek kisilerin yazdiklarindan ibaret olabilir, ki aslinda bu da yazarlarin %90i falan ediyordur belki de. troller'i tumuyle filtreleyebilirsek o zaman yeniden keyifle sozlugu okuyabilirim, su anda ortada okunasi bir sozluk yok.
  • nice annelerin kulaklarındaki çınlamaları giderecek yeni sözlük özelliği.
  • güzel bir liste yapıyorum isteyenler faydalanabilir.

yazar - engel sebebi

d5b - tetikleyici troll başlıklar
    iseyerek-naftalin-eriten-adam - zeynep kastık
    kalpsizenis- zeynep kastık
    qz - zeynep kastık
    soundaj - zeynep kastık
    mbozclk - zeynep kastık
    swarley stinson - zeynep kastık
    galon - zeynep kastık
    xentios - zeynep kastık
    namicalbrothers - zeynep kastık

ayrıca sessiz kontrol nickli yazar arkadaşımızın listesi gözümden kaçanlara buradan ulaşabilirsiniz : (bkz: #151490900)

edit : listeye buradan devam ediyorum (bkz: #157127989)
  • vallahi kanzuk ilk defa dürümü hak etti bu hareketiyle.
  • duyar kasılacak hiçbir yanı olmayan uygulama.

diyelim ki sen koyu bir mhp'lisin arkadaşım. roj tv'yi uydu kanal listene kaydediyor musun?

veya ak partilisin. cumhuriyet web sitesi sık kullanılanlar listende mi?

bir insanın görmek istemediği bir şeyi görmemesinden niye bu kadar rahatsız oluyorsunuz? başkalarının görmesine engel olmuyor, sadece kendi hakkını kullanıyor. bunu anlayamamış gibi numara yapıp başka yerlere bağlayan adam trolün hasıdır.
  • https://eksisozluk.com/badi-engellenmis sayfasına girip aşağıdaki satırı adres satırına yapıştırdıktan sonra klavyenizden enter tuşunu dürterseniz engellenmiş listenizdeki tüm kullanıcıların başlıklarını da engelleyebilirsiniz;

--- javascript ---

javascript:$('a[href^="/userrelation/removerelation"][href$="m"]').each(function(k,v){$.post('/userrelation/addrelation/'+$(v).data('userid')+'?r=i');});

--- javascript ---

not: engellenmiş listenizin uzunluğuna göre işlem vakit alabilir, çalıştırdıktan sonra birkaç dakika ilgili sekmeyi kapatmayın.

ek bilgi: adres satırına yapıştırdığınızda baştaki "javascript:" çıkmıyorsa eklemeyi unutmayın.

edit: sözlüğün son değişikliklerine göre güncellendi.
  • çok ama çok güzel olmuş özellik.

yapanların da yapılmasına sebep olanların da ellerine sağlık.

not: çoğunluğun; "sen engellesen de yazar olmayan çoğunluk yine de o başlığı ve altındaki entry'leri görecek" diye bir kaygısı var. ancak şu unutulmamalıdır ki sen, gerçekten çoğu yazar tarafından engellenecek kadar adi ve şerefsiz bir yazarsan; zaten başlığının altı dolmayacak, bu da popüler olamamanı sağlayacak. salak birisi ve boş bir başlık sahibi olarak kısa sürede yok olup gidecek başlığın da.

o yüzden her anlamda iyi bir yenilik diye düşünüyorum. yazar olanlar için de olmayanlar için de.
hesabın var mı? giriş yap