258 entry daha
  • sanılanın aksine bayer sponsorları değil, takımın sahibidir. ilk olarak bin dokuz yüzlerin başında şirketin atletizm takımı olarak kurulmuştur.
  • 2000-2005 arası bir valencia takımı vardı. böyle arjantinli ve ispanyol wonderkidlerin olduğu dehşet bir takımdı. hatta o dönemin başka bir fişek takımı gençlerbirliği bunları o dönemde en çok zorlayan takımlardan biri olabilir. bu leverkusen'i biraz o valencia takımına benzetiyorum. onlar 2003'te hem avrupa ligini hem de la liga'yı almışlar. leverkusen de muhtemelen bunu yapacak.

bu tür uzun bir planlama sonucu oluşturulmuş, liginde şampiyonluğa oynayan zirve dönemindeki özellikle altyapısından da güç alan bundesliga ve la liga takımlarını yenmek çok zor. avrupa ligi seviyesi biraz hafif kalıyor. seneye de biraz kadrosu dağılır ama bu kulüpler iyi yöneltiliyor. taraftar yapısı ve başarı kültürü de uzun vadeli plan kurmaya uygun. leverkusen bu sezon zirvesini yine gördü, bu sefer kupalarla süslüyor. aslında kupaları çoktan hakeden bir kulüptü.
  • bu akşam roma deplasmanında soğuk terler dökecek takım. neyse ki aspirin sponsorluğundalar, yanlarında almanyadan getirseler iyi ederler. galip çıkmaları çok zor, en iyi senaryo beraberliktir.

edit: sana kazanamazsın demiştim. yalan söyledim. kızgın bir anımda oldu. aslında bir totemdi. kazanacaksın ve kazanmaya devam edeceksin.
  • harika bir takım, xabi alonso süper hoca falan bir kenara da, topçuların isimleri ne güzel geliyor kulağa öyle. böyle oyuncu, şapşik kedi isimleri gibi. bonifeys, firimpong yakala çocuğum!
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap