• "ssg şu yazarın ip'sini verir misin güzel kardeşim"
    --cinemaximum müdürü--
  • (bkz: ekşi warez)
  • yalnız ve fakir arkadaşlarım şimdi beni iyi dinleyin şimdi size anlatacağım teknikle öğrencilik yıllarımda yıllarca bedava film izledim. yalnızdım ve param yoktu ve kapalı mekanlarda sevişmeyi öneriyordu haber bültenleri, öhöm hatlar karıştı neyse devam ediyorum. bu tekniği anlatıyorum çünkü artık param var bastıriyorum parası neyse giriyorum filme ve tabi maalesef ekseriyetle yalnız.

bu anlatacağımı haftanin her günü her seansa yapabilirsiniz sadece full çeken salonlara bulaşmayın yeter. şimdi öncelikle gideceğiniz avm sinemasında filmlerin seanslarına bakıyorsunuz. istediğiniz bir filmi seciyorsunuz diyelim film 15.00'da başlıyor. filmin dakikasını, reklam ara vs süresini de hesaba katarak bitiş zamanını hesaplıyorsunuz. diyelim film 16.50'de bitti, 17.00'da başlayan başka bir film daha seçiyorsunuz*. ılk filminize aldığınız bileti gişeye okutmadan girmeye çalışıyorsunuz*. kalabalık bir çıkışa denk getirirseniz kolaylıkla dikkat çekmeden girebilirsiniz. eğer gorevli lagaluga yaparsa elinizde biletiniz var korkmayın. ıçeri girip ilk filminizi izledikten sonra hiç dikkat çekmeden planlanan ikinci filme geciyorsunuz. biletiniz olmadığı icin en arkaya ya da ortalarda oturmazsaniz kimse biletsiz olduğunuzu anlamaz. böyle yüze yakın film izlemişimdir artık sırrımı açik edebilirim o yüzden. eğer fazladan bir film izlediğiniz o bileti kullanmamıs ve atmamışsanız şanslısiniz, o biletle sinemadaki gişeden sorunsuz geçebilirsiniz. çünkü elinizdeki biletin kodu sadece o gün için geçerli değil, istediğiniz zaman gişeden geçebiliyorsunuz. böylece izleyebileceğiniz film sayısı etti mi 4. ama sen yine de çok şey yapma dillendirme.

bu arada içeri girerken su, kraker falan alın çünkü çok uzun bir sure ediyor. hele filmlerin süresi normalden uzunsa. bir gün icinde 2 filme 8 saat ayırdığımı bilirim.

edit: sinemacıyım, filmi izlemek için de çekmek için de her imkanı değerlendiririm. bunda bir hırsızlık görmüyorum. para veriyor muyum evet sadece onların istediği kadarını vermiyorum hakettikleri kadarını veriyorum, sen bir filme neden 20 lira verdiğini neden yarım saat reklam izlediğini sorgulama sonra bize hırsız de iyi valla. hem kafası çalısmiyor hem de haklı geçiniyor.

(bkz: avm çocuğu)
    (bkz: sinemada reklam süresi sorunu)

edit2: sinema çalışanlarıyla arkadaş olamaya çabalayın, hepsi senin benim gibi güzel insanlar. asgari ücretle çalışan ekmeğinin peşinde insanlar. içerden birkaç kişiyi tanırsanız size ücretsiz bilet haklarından kullandırabilirler. olumsuz bir durum yaşanırsa da destek olurlar. ama hiç lazım olacağını sanmıyorum.
  • bir taktikle katıldığım üç kağıtçılık: tüm filmlerin ikinci yarılarına 5 dk gecikmeyle biletsiz giriyorsunuz ve boş yere oturuyorsunuz. bu kadar işte. ilk yarılarını siktir edin. ha ben yaptım mı yapmadım ama yapılır yani nedir.
  • yarışmalara katılarak ya da gnçtrkcll aracılığıyla gerçekleşebilir.

dolu olduğu söylenerek bilet satışı yapılmayan seanslarda içeride boş koltuklar olduğunu adım gibi bildiğim için başka bir filme ve seansa bilet alarak hedeflediğim salona girdiğim olmuştur. tiyatroda da yaparım bunu çokça. sonuçta bedelini ödeyerek yapmam gerekeni yapıyorum. vicdanım rahat. kapalı kapıları açtırmanın da çeşitli temiz yolları var dii mi. yapacağım maximum üçkağıtçılık budur.

ama hayır, lütfen. ülkede yeterince hırsız var. bir de siz çalmayın. irili ufaklı hırsızlarımız mı olsun, nasıl zihniyet bu?
  • okuyunca çılgına döndüğüm olay. ben bu markayı kuran kişinin kızı ; sinem aksimum. olayı derhal babama intikal ettiricem. bundan sonra yargıda hesaplaşırız.
  • coca cola yada pepsi kapakları halkaları da buna bi örnektir. lakin sistemi anlatmak olmaz para kazanıyoruz sonuçta.
hesabın var mı? giriş yap