• bir davutoğlu söylemi, haber metni

"evlenmenize destek oluyoruz, annenizin babanızın ya da sizin banka hesabınızda 100 bin lira birikmişse 20 bin lira da biz vereceğiz. bu kadar teşvike rağmen bekar kalanın da bir problemi var demektir." (ahmet davutoğlu)

banka hesabımda 100 bin lira biriktirebilmem için, 8 yıl boyunca hesabıma her ay 1000 lira yatırmam gerekiyor. dile bile kolay değil.

ayrıca 8 yıl sonra 30 küsür yaşında olacağım. o saatten sonra beni kim alır?

neyse ki evlilik gibi bir hedefim yok. yaşasın bekarlık.
  • evet bir problemim var;

gss prim borcu
    asgari ücret
    istanbul'da ev kiralarının çok yüksek olması
    özel sektör maaşları
    söz nişan kına düğün
    açlık sınırı

aa bir değilmiş daha da sayılırmış. senin ben 100bin kere 20 binine koyayım ben senin.
  • sırf şu kekoların yönettiği devletin 20 bin lirasını almak için bile evlenilir, üstüne bir de dümenden düğün falan yapıp takıdan voleyi vurdum mu ver elini dünya turu.

kaç evliliğe kadar 20 bin ateşliyorlar acaba?*
  • ekonomi yerlerde, rusya dibimizde, doğal gaz talebimizi de geri çevirdi, ülkenin güney doğusu arap saçı olmuş, adam hala "ben de tayyip gibi olacam... bana ne" diyor ya la.
  • bir problem lafıyla eşcinsel demek istiyor bence.
  • evlenmek için kredi çekip borca giren insanlara yardım edeceğine zaten parası olana yardım ediyor adamlar. cebinde 5 kuruş parası olmayan insanlar ise hala bunlara oy atıyor. bence bu ülkede hiç bir şey düzelmez çok kasmamak lazım.
  • terbiyesizlik.
    ülkenin başbakanının vatandaşla konuşma şekline bak, onları üremesi gereken manda gibi üremeye teşvik etmeye çalışmasına bak.
    bunu da, toplam mevduatının yüzde 95inden fazlasının nüfusun yüzde 1-2'sinde olduğu ülkede söylüyor. kendileri alıştı yüzbinlere milyonlara, çoğu kişinin, zannedildiğinden çok daha fazla kişinin bankada öyle bir parası yok.

utanç vericiliklerinin sonu gelmiyor resmen.
  • ''mesela çirkin olabilir'' deseymiş tam olurmuş. artık şaşırtmayan açıklamaların bir yenisi.
  • duble yol yapıyorlar, hâlâ ölüyoruz. evlenmemiz için bu kadar teşvik ediyorlar, hâlâ bekar geziyoruz. hak'katen, ne problemli milletiz lan biz!.. bir de dünür başı olmakla ilgili bir laf etmiş ki, onunla ilgili aklıma gelen espriyi yazmasam çok iyi olur...
hesabın var mı? giriş yap