• yüce tanrı'nın yaratırken ekstra ihtimam gösterdiği kullarından bir diğeri de sevgili oyuncu berna laçin idi. berna laçin, belaydı. berna laçin'i görünce insan, durup bakıyordu. baktıkça da bakası geliyordu insanın. bakıyorsun, daha çok bakıyorsun, biraz daha bakıyorsun, adeta normal hayatına geri dönemiyorsun, akrep ve yelkovan duruyor.

ultra güzel kadınların, ancak ve ancak çok yakışıklı adamlara nikah basabileceğine inandığım, toyluk dönemlerim henüz.

yıllar sonra kocasını bir gördüm.
    ben şok!
  • "gazeteci" olduğu için aşı sırası gelen ve aşı olan ünlü kişi.

gazeteci berna laçin
  • git gide her zaman haklı, yüksek sesle konuşan, kısa sarı saçlı ve sahil bölgesinde ikamet eden chp'li teyzeye dönüşen oyuncu.
  • sigortası 212'li ise ve basın kartı varsa ortada tartışacak bir durum yok demektir. zira basın kartı olanlara aşı yapılacak denmiş. berna laçin basın kartını sahtecilikle mi almış? hayır gazetede yazı yazmış (milliyet gazetesinde). o zaman sıkıntı nerede?

edit: basın kartı sadece savaş muhabirlerine verilir sanan bir mal sürüsü varmış. ülkemizde basın kartı alıp almama patronun sigortanı 212'den yatırıp yatırmamasıyla ilgilidir daha çok. varlığını 100 kişinin bile bilmediği yerel gazetede tırıvırı kasaba dedikodularını yazan birisi de basın kartı sahibi olabilir.
  • vay be haktan adaletten dem vurup, haksızlığa karşı atıp tutuyordu!!! yılların oyuncusu, konu kendi sağlığı olunca gazeteci olmuş hiç haberimiz yok. ayıp gerçekten size gelene kadar çok daha riskli grupta olup aşı sırası gelmeyenler var. bundan sonra öğretmen edasıyla yaptığı konuşmaların hiçbiri ciddiye alınmayacaktır.
  • sadece muhalif bir insan olduğu için yıllardır ekranlarda iş verilmeyen, hatta büyük medya grupları tarafından reklamlarda dahi oynaması engellenen koca yürekli kadındır. bunca yıldır uğradığı haksızlığa rağmen hiç geri adım atmadı.

basın kartı varmış aşı olmuş. şifa olsun.

edit : fatih altaylı bile eleştirmiş kadının aşı olmasını. sen ekranlarda yalakalık yaptığın zamanlarda bu kadın iş bulamıyordu. sadece sen ve senin gibi insanlarla aynı düşüncede olmadı için fatih efendi. o zaman aklın neredeydi. çıkıp yapılan haksızlığa neden konuşmadın.
  • eeeee bu abla bize ahlak dersi satıyordu hani, hukuk guguk, adalet vesaire. bir doz aşıya bütün ideolojisini mi terk etmiş oldu şimdi? yeni bir ürün çıkartacak deterjan markası ile yoluna devam eder, limon kokusu möhim çünkü.
  • siz sanıyor musunuz ki akp gidince bütün kaynaklar halka aktarılacak? şu dönem gibi fazla olmaz ama devran döndüğünde hülya koçyiğit gibiler değil berna gibiler yiyecek. yandaş kontenjanından trt’ye ersoy dede girmeyecek ama bernalar girecek. yayan kalan yine biz olacağız. şimdi nasıl iktidarı eleştirdiğimiz için hain, dış mihrak diyorlarsa o gün de bunları eleştirdiğimiz için akp’li diyecekler. hatta şimdinin akp’lileri dahi pastadan pay koparmak için 180 derece dönecek, doğruları söylediğimiz için akpli olan yine biz olacağız. berna laçin sırf muhalif olduğu için sempati duyma sığlığında değilim. aktroller nasıl prim yapıyorsa kendisi de muhaliflikten prim yapıyor. muhalif olmasa edinemeyeceği kazanımları ediniyor. o rolünü oynarken biz gariban halka da “yiyin efendiler” demek düşüyor.
  • berna laçin sürekli haksızlığa asla tahammülü olmadığını ve adil yapısından ötürü muhalif bir kişiliği olduğunu söylüyor. 212'ye tabi, basın kartı var. peki, güzel. fakat gazetecilik yapıp basın kartı olmayanlar da varmış. örneğin yeterli hizmet yılı olmadığından bekleyen ya da mevzuattaki bazı koşullar gereği sahip olamayan. berna laçin gibi de oturduğu yerden köşe yazısı yazmıyor, sahada çalışıyormuş. bu hakkı kullanırken en azından bu duruma bir değinseydi güzel olurdu. işine gelince devletin verdiği hak demesi hoş olmadı. gerçi bu sorunu dillendirdi mi onu da bilemiyorum. takip etmedim ama gündeme de gelmedi. eleştirildiği nokta sanıyorum aşı olmasından ziyade neredeyse aşı olduğu için kına yakması, abartılı coşkusu ve bahsedilen soruna değinmemesi
    edit: bir hakkı devletin vermesi o hakkın adil dağıtıldığı anlamına gelmiyor. şimdi öğretmenler aşılanırken, ücretli çalışanlara 657'ye tabi kadrolu öğretmen değilsiniz, kusura bakmayın mı demeliyiz? o da aynı ortamda aynı emeği vererek çalışıyor.
  • basın kartı (212) devlet tarafından verilir, nevşin mengü basın kartı alamamış mesela. berna laçin aldıysa ve aşı sırası geldiyse bunun muhatabı laçin değil devlettir.
    okuduğunu anlamayanlar için edit : kadın "gazeteciyim" demiyor, "basın çalışanıyım" diyor. basında her çalışan gazeteci mi oluyor?
hesabın var mı? giriş yap