• an itibariyle yarı finalinin tv em diye bir kanaldan yayınlanan yarışma. eskiden bu yarışmanın oldukça büyük bir popülerliği vardı, ülkenin önde gelen kanallarında yayınlanır ve büyük bir kitle tarafından izlenirdi. fakat son yıllarda, yaz aylarında otellerin kendi çapında düzenlediği güzellik yarışmalarına dönmüş durumda.

yazık...
  • insanların bu tarz yarışmaları hala güzellik yarışması zannetmesi enterasan...

(bkz: #11933508)
  • bir yarışma bu kadar dandik olabilir. insan bunu yayınlamaya utanır, abartmıyorum. düğünlerde yapılan çekim bundan kat be kat güzel. hatta verin ben çekiyim. kadınların aynı kumaştan yapılmış özensiz kıyafetleri, gereksiz konuşmaları, yerler bile pisti. her şey yamuk yumuk.. kıvanç tatlıtuğ'u kenan imirzalıoğlu'nu çıkarmış yarışma göya bir de övünüyorlar sürekli.
    nr1 da yayınlanmış, henüz bitmiş yarışmadır. kazananlar hakkında yorum yapamayacağım çünkü kalitesizlikten yüzleri seçilmiyordu.
  • bir güzellik yarışması değil modellik yarışmasıdır. modellerin yüzünün değil fiziğinin güzelliği ve fiziğini kullanımı ön plandadır...
  • türkiyenin en iyisi olan manken modeli.
  • az önce süleyman demirel'in kreasyonlarını sundular yarışmacı hanım kızlarımız.

dalga geçmiyorum. binaenaleyh, gerçeği söylüyorum...

edit: ayrıca dilan özgün kızımız da pek bir şu - ha - ne imiş. favorim kendisi. hadi bakalım...

edit2: dişi eksik, bir türlü gülemeyen bir hanım kızımız seçildi. buyur burdan yak.
  • ne hikmetse son yıllarda erkeklerde 1.olanların menajerinin ve ajansının hep aynı olduğu yarışma.

bir grup paragöz toplanmış, kendilerince modellik oyunculuk kampları yapıyorlar millete parayı kitleyip. o kamplarda eğitmen diye gelen atanamamış oyuncusundan tut ajans sahibine hepsi de bu yarışmanın jürisi tesadüfe bak. e sonra tabi para verip kendi seminerlerine gelenleri dereceye alıyorlar diğerleri de avcunu yalıyor.

bu nasıl bir etiktir ki yarışmada jürilik yapan kişiler dışarıda parayla yarışmaya katılanlara eğitim verebiliyor. eğitim verdikleri hallerini de görüyoruz gerçi, iki kelime bir araya getiremeyip cümle kurmaktan aciz 20-25 arası erkekler oyuncu olma hayalleriyle bu ekibe para döküyor. tek bildiği gözlerini kısarak bakıp kasılmak olan insanların paralarını söğüçlüyorlar resmen.

yarışmaya katılan tanıdıklarım var o yüzden içeride dönenleri görüyorum gayet. jürilerden biri birkaç yarışmacıyı çekip 'işte benim öğrencilerim, başarılar' diye paylaşıyor lol. körlerin sağırların birbirlerini ağırladığı bu ticarethaneye umarım artık hiçbir genç prim vermez.

bu akşam final var. eğer sonra ki senelerde katılmayı düşünen biri varsa açsın ve nasıl hak etmeyen kişilerin dereceye girdiğini izlesin. diksiyonu, konuşma beceresini falan geçiyorum onlar zaten allaha emanet. ama sadece tip olarak bile 'bu mu cidden?' dedirtecek insalar dereceye giriyor.
  • turkiye'nin en iyi mankeninin belirlendigi geleneksel yari$ma. ilki 1988 yilinda yapilmi$tir. a$agida bugune kadar kazananlarin listesini veriyorum:

2003 şebnem sürücü
    2002 irmak atuk kivanc tatlitug
    2001 şenay akay mehmet akif alakurt
    2000 şenay akin alp kirşan
    1999 tuğba karaca faik ergin
    1998 burcu kutluk çağdaş karasu
    1997 deniz akkaya kenan imirzalioğlu
    1996 güzide duran
    1995 eylem çeliker volkan kademlioğlu
    1994 sema şimşek burak hakki
    1993 ebru ürün berke hürcan
    1992 maide erçelebi