• yuzune cok sert bi sekilde top carpan kalecinin,saskin bakislar altinda orta sahaya kosup orada bayilmasidir.
  • sahaya airbus inmesi ve akabinde içinden çıkan lev yashin adında bi gencin kaleye geçip arka arkaya 3 penaltı çıkarması. gerçekten çok ilginçti. ondan sonra fırından ekmek alıp kopara kopara yiyerek eve doğru yürüdüm çünkü lotus'um arıza yapmıştı.

(bkz: ziyaa)
  • kendi taraftarımızın ( kuzenlerimiz ve arkadaşlarımızdan oluşan grup) rakip takımı desteklemesi.
    - niye bizi desteklemiyorsunuz diye sorduğumuzda , rakip takımdaki çocukların daha yakışıklı olduğunu söylemeleri.

sonuç : la bi yürüyün gidin diyerek kovuldular.
  • 8-9 sene evvel, futbolun f sinden anlamayan ben, arkadaş ısrarı ve hatırına kaleye geçtim. geçtim ama ne eldiven var ne spor ayakkabı, ibneler de roberto carlos kesildi mermi gibi gönderiyorlar, zaten yediğim golün haddi hesabı yok. neyse elimdeki acı şuurumu nasıl etkilediyse bi ara "biriniz çorabını versin de elime giyeyim amına koyim" dedim. kimse verir mi aliminyum? çıkardım çorabımı giydim. yine de çare olmadı tabi.
  • top rakip sahada, ataktayız ben de defanstayım.
    bir anda arkamdan bir ananız kim ve güm sesleri bir arada geldi.
    döndüm arkamı, bizim kaleci yerde yüzüstü yatıyor, kale de üstüne devrilmiş.
    koştuk hemen, neyseki üst direk kafasını sıyırarak geçmiş, ağlar yüz üstü indirmiş.
    kaleyi kaldırdık ama baktık sağlam görünmüyor, kimse kaleye geçmek istemedi.
    bir arkadaş ben geçerim dedi, başladık maça tekrar.
    iki dakka sonra top bizim direkte patladı, kale şöyle bir sallandı, yerinde kaldı.
    bıraktık maçı, bu sefer kimsenin yemeyince kaleye geçmek.
  • bir gün 12-1 hali saha maçındayiz benim ufak birader var 10 yaşında tutturdu 'abi ben de gelecem' neyse kenardan izler diye götürdüm. bizimkiler adam eksiği var diye iki arkadasi çağırmış ama onların da 1 de başka yerde maçları var kiramamışlar 10 dakika erken çıkarız maçtan deyip gelmişler. neyse maçın sonlarına dogru sahaya bir adam girmiş ben görmedim ama bizim bu gidecek arkadaslardan birinin yanına gelip 'hadi gitmiyor musunuz' demiş. çocuk da 'yok daha var' demis, adam geri çıkmış sahadan. neyse iki dakika sonra bizim bu iki arkadas çıktı maçtan diğer maça yetişmek için. sonra maç cıvıdı zaten. neyse konuya döneyim, biz ciktik soyunma odasına gittik üzerimizi falan değiştik ben emanete bıraktığım arabanin anahtarını aldım tam arabaya biniyorum arkadaş arkamdan koşa koşa geldi 'abi sen mi aldın bizim cuzdanlari böyle şaka mi olur amına koyayim' dedi. 'olm ben niye alayım manyak mısınız maçta değil miydim ben' falan dedim. neyse 2 dk sonra durum anlaşıldı ki ben ve cüzdan telefon gibi eşyalarını benim arabaya koyanlar hariç herkesin cüzdanlar çalınmış. hırsız akıllılık edip telefonları almamış yakalanırım diye. aslında diğer arkadaşlardan bazıları da arabasına koymuştu cüzdanlarını ama bir tek ben arabanın anahtarını emanete bırakmıştım halı saha sahibine. bunlar anahtarları kalenin yanına koymuşlar. adamın sahaya girme sebebi de buymuş zaten, kalenin yanına gelip almış anahtarları. amına koduğumun sahasında 14 kişiyiz kimse de demiyor kim la bu at hırsızı. ama o arkadaşların çıkacağını nerden duydu da 'çıkmıyor musunuz' dedi hala çözemedim. neyse adam araba anahtarlarını alıp bi güzel arabalardan cüzdanları götürmüş. hatta biz maçtayken bir ara benim biraderin yanına gelmiş sevmiş çocuğu muhabbet etmiş falan (en çok ona sinirlendim). neyse, polis çağırdık, parmak izi aradılar arabalardan çıkmadı ifade vermeye gittik, o sahada sürekli oluyormuş zaten bunlar. yaklaşık 2 saat ifade verdik. hırsızı en iyi gören 10 yaşındaki kardeşimin anlattığına göre robot resim çizdirdik. sabıkalıların fotoğraflarına falan baktık, bir şey çıkmadı tabi. sahanın yakınında bir restoranın güvenlik kamerası görüntülerini bulup polise hırsızın görüntülerde olduğunu söyledik. polisler de 'he zaten biz bakacaktık oraya' dediler. tabi ki bakmadılar.

velhasılı halı saha maçı yapacaz derken sabah 4 te eve döndük ve hayatımızda karşılaşabileceğimiz en cesur hırsıza denk geldik. uyurken eve girenler falan hikaye amına koyim adam 14 tane maç yapan adamın arasına girip anahtarları almış hatta bir ara beni de oynatsanıza minvalinde şeyler söylemiş, 8 kilo taşak var adamda.
  • sıcak sıcak tanık oldugum olay. sevgılım aslında 9-10macının kalecısı . ama bı oncekı macta takımdan cıkmak ıstedıgını soyleyen bırısı varmıs mactakı adam sevgılımı cagırır oynar mısın dıye o da kalecıyım der . adam da olsun der eveeett sevgılım gecer kaleye aslında cıkmak ısteyen adam cıkmaz kalecıyı cıkartırlar. daha sonra takımdan bırı kaleye gecer sevgılım de top kosturur. boylesıne karmasık bı durum
  • istavroz çıkararak sahaya giren adam. olum sen ne yapıyosun, hristiyan mısın lan sen diye sorunca yoo müslümanım abi demesi kahkahalarımızın tavan yapmasına neden oldu.
  • karşı takımın tamamının maçı unutup gelmemesi. allah'tan halı saha sahibi anlayışlı çıkmıştı da, kişi başı 2'şer lira verin gidin, bi daha da böyle olmasın demişti.
  • ayak baş parmağını kırdıkdan sonra oyuna devam edilmesi.

olay 1 ay önce gerçekleşir halısahada kalecilik yapan ben sert bir pozisyon sonrası ayak baş parmağımda bir acı hissederim. kendimi okadar kaptırmışımki hiç birşey olmamış gibi oymaya devam edilir. maçtan sonra ayakkabı çıkar ve oda nesi ! parmak eski parmak değildir garip bir biçimde kırılmış sigara kıvamındadır.

not: sanki teşvik pirimi verecekler amk 2 ay doktor house gibi dolandım lan ortada.
hesabın var mı? giriş yap