• harika fikir olmakla beraber, sosyal medyada belediye başkanıyla ilişkisi bakımından ankara khaleesi'si'ni andıran bir hali var. kopya projeler çok samimi gelmiyor, onu diyeyim.
  • post modernizm sacmaliklarinda hayvantaparlar on cephede carpisan gruplardandir. bu hayvancagiz da ht'larin yeni fasizminin figurani. yani hasta mi var alerjik mi var korkan eden olur mu, travmasi olan var midir yolcular icinde onemli degil. ht'lar tatmin olsun yeter. bu bencil sayko tayfa toplum icin tehlikeli diyoruz lafin gelisi soyluyoruz saniyorlar. durun daha evinize kadar girecekler. bak simdi bir tane yolcu hayvana kiskis filan yapsın ve videosu nete dussun o zaman gorursunuz yaygarayi.
  • ıbb'deki yeni yonetimin yaptigi tek anlamsiz hareket. kopekfobik sahsimi tedirgin etmistir.
  • köpek gayet normal, sıradan ve sevimli bir köpek fakat sosyal medyada her yerden karşıma çıkması yavaş yavaş sinirimi bozmaya başladı. gariban köpeğe değil tabii ki, insanların tavırlarına sinir oluyorum. az önce gördüm, twitter'da biri hemen hiç fırsat kaybetmeden adına hesap açmış ve sular seller gibi akan etkileşimin keyfini sürüyor. bu fırsatçılıktan ve her boka tuzlukla koşarak ilgi yağmuruna tutan dangalaklardan gına geldi artık.
  • bazılarına göre her gittiği yerde fotoğraflarının çekilmesi, insanların sosyal medyada yaptırdıklarını çağrıştırıyor sanırım.
  • bugün internete yeni bir saldırı videosu düşmüş köpek. pr için tasmasız, sahipsiz toplu taşıma araçlarında gezmesine izin veriliyor. 3. dünya ülkesi olduğumuzun kanıtlarından.

bahsettiğim saldırı videosunu bir yazar arkadaş gönderdi. izlerken kıvrandım, hafakanlar bastı. isyan ettim. bir metropolün metrosunda şu görüntünün oluşmasına nasıl izin veriliyor ya? boji yolcunun montunu elini ısırıyor, üzerine atlıyor. bunu oyun için yapıyor olsa bile bunun yeri burası mı ya, toplu taşıma mı? alın bojiyi acilen barınağa götürün. boji'nin adamın üzerine atlayıp elini montunu ısırdığı o video.
  • köpek fobisi olan bir arkadaşım yıllar önce köpek görünce panikle yola atlamıştı ve araba çarptı. bir kaç ay yoğun bakımda yattı. şimdi fobisi olan biri durakta köpek üstüne doğru gelirken refleks olarak kaçmaya çalışıp raylara düşse ne olacak? hayvanların toplu taşıma araçlarına alınmasına karşı değilim ama en azından sahipli hayvanlar ağızlık ile alınmalı diye düşünüyorum.
  • allah bu ülkede yaşamak zorunda kalan bir avuç aklı başında insana sabır versin.

https://twitter.com/…tatus/1445329152597450761?s=20

bu şaklabanlığın kan dökülmeden sonu gelecek mi merak ediyorum. toplu taşıma aracında bir sokak köpeği, bir adamın kolunu ısırıyor ve kimseden çıt çıkmıyor. ben artık bu ruh halini ancak ve ancak yeri ve göğü yaratanın itler olduğuna iman etmekle açıklayabiliyorum.

hakaret olsun diye değil, kelimenin tam anlamıyla köpektaparlık, itperestlik bu. bir insanın kendisine zarar veren, kendisine saldıran bir varlığa ses çıkarmaması için onu kutsal addetmesi gerekir herhalde, başka bir gerekçe bulamıyorum.

zavallı adam belki de etraftaki panter emellerin kendisini linç etmesinden çekiniyor, kolunu ısıran bir hayvana ses edemiyor, dişini sıkıyor. "ulan bir hoşt desem bu aklıevvel karılar fotoğrafımı afişe basar, diri diri gömerler beni" diyerek içinden allaha dua ediyordur muhtemelen. acıdım vallahi düştüğü duruma.

tek istediği evinden işine gitmek olan dümdüz bir insanın toplu taşımada bile bir hayvan tarafından ısırılma ihtimali var bu ülkede. allah sabır versin bizlere.
  • istanbullu bir köpek.

toplu taşımada gezmesi; "avrupalı bize gülüyor yea sokakta kedi köpek mu olur" diye ağız ayıranlar var. o avrupalılar tam 400 yıldır buralara gelip sokak hayvanları ile ilgili kitap yazıyorlar.

ya kim dedi amk sokakta kedi olması medeniyet değildir diye yarraama bak sen ya. ulan avrupalı olmak ve sokak hayvanları hikayesi çoook uzun mevzu, sandığınız gibi medeniyet işi de değil. bir bırakın amk arada çıkarın şu avrupalı sikini ağzınızdan da objektif değerlendirmeler yapın.
hesabın var mı? giriş yap