• darısı ankara ve istanbul'un başına dediğim olay.
  • yardımı kesmek başka bir problem ortaya çıkaracaktır.
    para bulamayan,aç kalan insan en basit olarak dilenecektir.
    bunun ötesinde yan kesicilik, hırsızlık vs diye uzar gider.

baştan yemeyecektik bu boku...
  • yallah suriye'ye
  • yerinde hamledir. artık suriye’de ışid yok, türkiye’de mülteci kalmasına gerek yok.
  • 1) bolu'da yardim kesildiyse yardim alabilecegi bir sehre gidebilirler.
    2) gitmek istemeyenlerin tek mantikli sebebi is bulup calisiyo olmalari olabilir ki o zaman yardima da ihtiyaci yok demektir.
    3) yok havasini suyunu begendim, o yuzden bolu'da kalip bedava yardim almak istiyorum diyorsan da, oyle bir dunya yok, sen multecisin.

ulkenin vatandaslarinin durumu boyleyken multecilerin daha fazla simartilmamasi gerektigini dusunuyorum. ya topluma adapte olacaklar, ya belli kosullarda belli sekilde yasamayi kabul edecekler ya da baska ulkeye multeci basvurusunda bulunacaklar...

ha bu arada, bayramlari ziyaret edip geri geldikleri ulkelerine temelli donmeyi de dusunebilirler. boyle multecilik olmaz cunku.
  • darısı diğer illerin başına. emsal niteliği taşıması gereken karardır, yeter artık sömürdükleri.
  • yardım yerine iş önermek gerekir. çalışamayana yardım yapılır.
  • son derece şık bir yazıyla gerçekleşen süper olay.

--- spoiler ---
    ülkemizde yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere birleşmiş milletler dünya gıda programı (wfp), türk kızılay'ı ve aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından 'sosyal uyum yardımı' adı altında yardım yapılmaktadır. bu nedenle, ilimizde yaşamakta olan herhangi bir yabancı uyruklu kişiye belediyemiz kültür ve sosyal işler müdürlüğü'nden ayni ve nakdi yapılmaması hususunda, gereğini rica ederim.
    --- spoiler ---

sayısız yardım kuruluşunun para akıttığı kişilere bir de belediye bütçesinden yardım vermek neyin kafası?
    duyar kasanlar gitsin cebinden versin yardımı. siz böyle eşşek oldukça sırtınıza semer vuran çok olur.
  • benim bildiğim zengin suriyeliler gelip bolu'ya yerleşiyorlardı. en baştan beri yardıma ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum, zira bolu'da dilenen veya kötü durumda olduğunu gözlediğim suriyeli yoktu.
  • doğru olanı yapmış olan belediye başkanı.
hesabın var mı? giriş yap