• insanaı cidden klipteki gibi bir arabaya atlayıp saatlerce bomboş yollarda araba sürmeye zorlayan şarkı.

sözlerini de yazalım;

feet don't fail me now
    take me to the finish line
    all my heart, it breaks every step that i take
    but i'm hoping that the gates,
    they'll tell me that you're mine
    walking through the city streets
    is it by mistake or design?
    i feel so alone on a friday night
    can you make it feel like home, if i tell you you're mine
    it's like i told you honey

don't make me sad, don't make me cry
    sometimes love is not enough and the road gets tough
    i don't know why
    keep making me laugh,
    let's go get high
    the road is long, we carry on
    try to have fun in the meantime

come and take a walk on the wild side
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane
    choose your last words
    this is the last time
    cause you and i, we were born to die

lost but now i am found
    i can see but once i was blind
    i was so confused as a little child
    tried to take what i could get
    scared that i couldn't find
    all the answers, honey

i don't know why
    keep making me laugh,
    let's go get high

choose your last words,
    this is the last time
    cause you and i
    we were born to die

i don't know why
    keep making me laugh,
    let's go get high

choose your last words
    this is the last time
    cause you and i
    we were born to die
  • insan evladının yapabileceği bir şarkı değildir. çok güzel lan çok.
  • hiçbir şey söylemeyip sadece şunu söyleseydi bile büyük şarkı olmuş olacaktı: "can you make it feel like home, if i tell you you're mine?"

bir adamın bir kadından, bir kadının da bir adamdan beklediği budur, kanaatimce.
  • nasıl desem, tarif etmem imkansız gibi bir şey lana del rey'in bu şarkısını dinlerken girdiğim ruh hali. hayır beni alıp götürüyorsun bilmediğim diyarlara da arka arkaya 23 kez dinlemek neyin nesi onu çözemiyorum. birisi de gelsin şimdi o şarkı söylerken beni kameraya çeksin.

"sen ve ben beraber ölmek için doğmuşuz" derken ya da "her cuma akşamı çok yalnız hissediyorum, eğer sana sadece bana ait olduğunu söylesem, beni evimdeymiş gibi hissettirebilir misin?
    "beni üzme, beni ağlatma
    nedenini ben de bilmiyorum
    yollar zorlaştığında bazen aşk yeterli olmuyor
    beni güldürmeye devam et
    haydi uçalım,
    yolumuz uzun ve devam etmeliyiz
    çünkü elimizdeki zamanda en iyi şekilde eğlenmeliyiz"

türkçe sözleri orijinali kadar etkileyici olmadı şimdi çevirdiklerime bakınca, siz dinleyin bana hak vereceksiniz.
  • born to die şarkısını dinledikten sonra aslında "al işte bi şarkıyı patlattılar, kesin albümdeki diğer şarkılar bok gibi olcak" diye düşünüyodum. ama bu albüm baştan sona o kadar güzel ki, son bir haftadır ne zaman kulaklıklarımı taksam bütün sanatçılar arasından yine lana del rey'i seçiyorum.

bir tane bile "bu şarkıyı da geçim artık" dediğim parça yok. uzun süre sıkılmadan dinlencek gibi. özellikle de dark paradise, million dollar man, summertime sadness ve carmen üst üste 3174682692 defa falan dinlenebilir.
  • bugün televizyon sehpasının altından bir şey almak için eğildim ve tam o anda bu güzide eserin klibi başladı(kanalımız dream tv). daha önce 456 kere izlemiş olduğum eseri(görsel olarak da bir eser olduğundan), o çömelik halimle(alaturka tuvaleti kullanma pozisyonu) baştan sona, hareketsiz, aramda 15 santim olan ekrana kitlenmiş vaziyette bir kez daha izledim ve dinledim. klip bittiğinde, ne almak için çömeldiğimi bile hatırlamıyordum.

işte böyle bir şarkıdır ve böyle bir videoya sahiptir.

şunu da eklemek isterim ki; böylesine güzel bir erkeğin, böylesine güzel bir kadınla; böylesine güzel melodiler eşliğinde, böylesine güzel seviştiği nadir videolardandır.
  • uzun zamandır bu kadar bütün bir albüm görmemiştim. hatta hayatımda herhangi bir albümün 11 tane şarkısını aynı heyecanla dinlediğimi de hatırlamıyorum. efsanevi bir şey. tebrikler lana del rey.

ilk 11'imi açıklıyorum:
    video games
    diet mountain dew-carmen-radio-national anthem
    dark paradise-blue jeans-born to die-summertime sadness
    lucky ones-without you

barcelona gibi albüm yapmışsın lana, helal olsun!!
  • finallere çalışırken dinlenmemesi gereken şarkıdır. şarkının çalmaya başlamasıyla birlikte harfler hareket etmeye başlıyor, ardından çalışma masasındaki bardak ağır çekimde yükseliyor. kitap sayfaları tek tek açılıp; kelimeler gökyüzüne doğru hareket ediyor. oturduğun sandalye seninle birlikte yükseliyor. arkanı döndüğünde, yatağın dahil bütün eşyalarının havada asılı olduğunu görüyorsun. harfler tavana yapışmış; bir şeyler anlatmak ister gibi sürekli yer değiştiriyor.

şarkının çalmaya başlamasıyla gelişen olaylar silsilesi kısaca böyle. şarkının bitmesiyle her şey eski halini aldı.

not: bardakta yalnızca kahve vardı. öncesinde uyuşturucu ya da alkol alınmadı. gerçeklerden uzaklaşacak kadar ders çalışılmadı. rastgele denk gelinen şöyle bir linke tıklamamla başladı her şey:
    http://http//www.youtube.com/watch?v=bag1guxuu0g
  • bu şarkıyı dinlemek için doğduk ey dostlar. lana del rey inkinden bahsediyorum. klibi ayrı güzel, kendisi ayrı güzel. güzel şeyler var bu hayatta.
  • son zamanlarda dinlediğim en güzel şarkı. (bkz: lana del rey)
hesabın var mı? giriş yap