• (bkz: transformers)
  • başörtülü ve ayaklarına kadar palto uzanan teyzelerin yürüyüşüne benzer bi sağa tarafa ağırlık bi sol tarafa ama çok daha seri olur.
  • eğer bir parçasının bozulması sebebiyle kurutma sırasında geçirdiği hareketlilik evresi kastediliyorsa o esnada çıkrattğı sesler bakımndan oldukça ürkütücüdür.düğme filan aramadan doğrudan makinenin fişi çekilmeli ve bir dahaki yıkamayı gerçekleştirmeden önce servis çağırılmalıdır.
  • çamaşır makinesinin yürümesi arçelik tarafından gerçekleştirilmiş çok önemli bilimsel bi devrimdir. arçelik ilk otomatik çamaşır makineleri yaptığında kullananlar yıllar sonra deneyimleri paylaştıklarında ortaya çıkmıştır. yahu demişler ne güzel makine yapmış banyo da başlatıyoruz programı makine yıkıyor kurutuyor sonrada salona yuruye yuruye gelip ben kuruttum sahip as bunları dior. bu yurume servisini begenmeyen ilk kullanıcılar cesitli onlemler almıslardır: makineyi betonla sabitlemek, zincire vurmak gibi. burdan çıkan sonuç türklerin kadınları özgürleştirme ihtiraslarını vatikanın bile ilerisine taşıdıklarıdır ( vatikan kadınları feminizmden daha cok camasır makinesinin ozgurlestirdigini dusunuyor cunku).
  • ayağına kara suların inme sebebi. bu yaşta yürümek neyine?
  • gereğinden fazla tıka basa kirlilerle doldurulmuş aletin ağırlığına; sıkma ya da durulama aşamasında verdiği tepki. salonda iken; bir ses gelir. sanki evin içinde filler tepiniyor. sesin kaynağının çamaşır makinesi olduğu anlaşıldıktan sonra evde bulunan iki erkeğin gözlerine çaresiz kız suratıyla bakılır. yardım amaçlı harekete geçmeleri beklenir. sırtlarını dikleştirip göğüslerini gererek kavrarlar makinayı. sabit br şekilde fazla sarsılmasını önleyerek dengesini korurlar çamaşır makinesinin; program sonlanana kadar. sağlamdır duruşları cengaverlerin. allah razı olsun.bir de oyuğundan çıkmış makineyi sonra eski yerine itelemek kısmı var; o da başka bir hikaye..
  • daha çok küçükken rüyalarıma giren olay. rüyamda çamaşır makinesinin çalışırken evin içerisinde gezdiğini, kapağının açıldığını, etrafın sularla kaplandığını, hepimizi yediğini görürdüm. ilginç ki şimdi hatırladım bunu. ve ilginç ki böyle rüya olmaz olsun. çocukluk işte...

ama çamaşır makinesi yürürmü diye sorarsanız, evet yürür. tıkabasa dolu ise ve sıkma sürecine geçmişse göbek ata ata yürür hemde.
  • tay tay tay deyip, bir eli de duserse eger diye tutmak icin tetikte bekletmeyi gerektirir.
  • yoldan çıkmış makinenin kendini ifade etme şeklidir; protestosudur, isyanıdır.
    bak ben "bittim bitiyorum", "gittim gidiyorum" diye inim inim inlemektedir zavallıcık. yazıktır, günahtır, bir şekilde monte etmeli, bir yere çivilemeli yoksa yoksa.. duş kabini kırma girişiminde bile bulunanı var; aman diyeyim!
hesabın var mı? giriş yap