• içki içtikleri için yaşlı başlı adamları yerlerde sürükleyen, güvenliğimizden sorumlu insancıklardır..

aynı performansı adana taş köprü civarında içki içen amcalara da göstermeye teşebbüs etmelerini umuyorum.

ne olur yapın ! 48 derece sıcaktan tüm çukurova doğrayacak adam arıyor zaten, siz de aradan çıkarsınız..
  • 20- 30 yaş aralığındaki genç polislerden oluşan, güvenlik (!) birimi.

aralarında benim de liseden arkadaşım olan polisler var. şimdi onları ve genel olarak karşılaştığım çevik kuvvet mensuplarını baz alarak bir değerlendirme yapmaya kalktığımda aklıma; kendini geliştirememiş, üzerine geçirdiği üniformaya sayesinde zihninde adeta bir süper kahraman yaratmış, yüksek ego sahibi, eğitimsiz bireyler geliyor. her şeyi anlıyorum fakat şu egoya nerden ulaştıklarını bir türlü kavrayamadım. meslek yüksek okulu diplomasının nasıl bir forsu varmış da haberimiz yokmuş meğerse. gerçi kendilerine sorsanız her gün vatan kurtarıyorlar. ehehe.

neyse, diyeceğim o'dur ki senden büyük allah var be, çevikciğim. sokakta acımadan vurduğun kardeşinin, abinin, ablanın içine ektiğin nefret tohumlarından şu an için bir habersin, bu çok açık. ama yarın öbür gün, çok iyi anlayacaksın. hatta belli bir yaşa geldikten sonra, şöyle bir geçmişe dönüp baktığında, "ulan neler yapmışız biz" diyeceksin de iş işten geçmiş olacak.

edit: eklenti.
  • bu adamlar sayesinde allah'ın varlığının gerçek olmasını istiyorum. herhangi bir tanrı, ilah vs değil. allah olacak. cayır cayır yansınlar cehennemde ya da artık nasıl bir işkence yöntemi varsa.

ilahi adaletin olmadığını bilmek ister bu dünyada ister diğer dünyada nasıl koyuyor insana anlayamazsınız. 3 tane ergen yüzünden üzüntüden ne sağlık kaldı ne huzur.

ispikçi şimdiden söyleyeyim ergen kelimesi hakaret içermez. her yarrağa atlıyorsun çünkü.
  • halkın içinde daha doğrusu bedavadan faydalandıkları toplu taşıma araçlarında bulundukları zaman pantolon ceplerinin çevik kuvvet yazılı kapağını ceplerine sokup polis olduklarını gizlemeye çalışmalarına bayılıyorum. utanıyor adamlar resmen. halkın kendilerine nefret dolu bakışlarını görebiliyorlar. gözlerini kaçırıyorlar utançla. şimdi bunlar taze... bi 10 sene sonra göreceğim bunların psikolojilerini. allah yardımcıları olsun ya kadir gecesi kadir gecesi. bunlar 10 sene sonra ergenlikten çıkıp akılları başına geldikçe depresyona girer patır patır kafalarına sıkarlar. bak ben yazıyorum buraya. şu son iki ayda kaldıkları baskının acısını sonra çekecekler. bir tarafta devlet, bir tarafta vatandaş var. vicdanları bugün devletten yana.
  • atilgan polislerin kurdugu birimin adidir. böyle ustlerine kalin kalin zirhlari gecirdikleri halde son derece ceviktirler, universite ogrencileri ve memurlar üzerinde calistiklari konulardir
  • en ufak bir kalabalığa müdahale etmekten çekinmeyen topluluk. insanları kışkırtmakta üzerlerine yok. halkı korumak için orada bulunmaları gerekirken, halkıyla savaş halindeler.
  • vaka-i hayriyesini bekleyen orgut.
  • çoğu hayatı boyunca hep cafcaflı bir sosyal hayatın, güzel arkadaş gruplarının (kızlı erkekli), kendisine ait bir arabanın, gece gezmelerinin, omzunda yatacak bir sevgilinin, el ele tutuşmanın, sinemaya gitmenin, ilk sevişmelerin, sözünü dinlettirmenin, cesur olmanın, bilgili olmanın özlemini çekmiş gençlerden oluşur. onlara göre bu ıskaladıkları hayatı yaşayan insanlar var ya işte, öfkeyle, kinle, nefret ederek dövdükleri, küfür ettikleri insanlar onlar. izmir'de kordonda copladığı kızdan tüm bunların hıncını alıyor bu adamlar, onlara göre bu eylemciler, sevgilisi olan, ceplerinde paraları olan, babadan zengin, ne yapıyorsa kızlı erkekli yapan kişiler. ülkeyi siz mi kurtacaksınız diyerek akıllarınca cahilliklerini saklıyorlar. ülke ancak ölümü yücelterek, milliyetçi böğürmeler eşliğinde kurtarılır, din-iman-vatan triosuyla, hamasetle kurtarılır bakışı bu. yemin ediyorum bu nefretin altında kıskançlık var, aşık olduğu kızla sevgili olan solcu gence, cahil, iki lafı bir araya getiremeyen, konuşmayı bilmeyen biri olduğu için ona bakmayan kadına duyduğu dizginlenemez kıskançlığın dışa vurumu var. ezikliğin, uzaktan bakmanın, bi şey olamamanın hıncı var. beline silahı, eline copu, cüzdana parayı vermiş devlet. artık güçlüyüm, öyleyse yıllarca kendimi yanlarında böcek gibi hissettiklerimden intikam alabilirim güdüsü var. iyi de bu kompleks senin polis kardeş. sen yarattın, öfkeni ve kinini yanlış insanlara doğrultuyorsun. senin o uzaktan izlediğin ve kaçırdığın hayatı yaşayanların kılına bile zarar veremezsin. onların düzenini koruyorsun. milletvekili çocuğu polisleri sıraya dizdiğinde üzülen insanlardı lan onlar.
  • insanların üzerine rastgele plastik mermi sıkıp,gaz kapsülü atanlar.başbakanın kahramanlık destanı yazıyorlar dedikleri.zannediyorum buradan alıyorlar bu güveni.
  • alayından tiksinirim de bunların başkomiserlerinden birisi çocukluk arkadaşımdır ona kıyamam. o da zaten polisten başka herşeye benzer.

geçen sene şöyle demişti "kanka adam bana havai fişek atıyor ya, ben düğün müyüm amk?"
hesabın var mı? giriş yap