• yarattigi sanal dunyada mutlu olmaya calisan insan hareketidir. takim elbise giyildikten sonra ekran karsisinda tribe girilir; puro, nargile, cigara ve bilimum tutunlu madde yakilarak mac izlenir. icabinda mac icinde takimi disipline etmek icun ronaldo cikarilip yerine saffet sancakli bile alinir... menecer olmanin keyfi cikarilir.
  • yenilen golden sonra ceketi çıkarmak, gömleği ter su içerisinde bırakmak, yana sandalye çekip arkadaş oturtmak ve eline bir defter tutuşturarak istatistik tutturmak, atılan golden sonra fatih terim misali arkadaşı yumruklamak bu hareketin gelişmiş versiyonlaridir. hatta haliya çizgi çekip o çizgi dışına çıkmadan maçı yönetmek ve stresli maçlarda taşkınlık yapıp 3-4 maçlık hak mahrumiyeti sonrasında maçı yatak odasından telefonla yönetmek daha da süper olabilir.
  • cm/fm'cilerden başkası anlamaz.

evet invisitibly'nin aktardığı mesajlardaki gibi maç sonunda %100 futbolda beni tartıştıklarını, hıncal'ın atıp rıdvan'ın tuttuğunu, demirkol'un beni romantize ettiğini bilirim.
    cm/fm, dua edin bir aksiyon oyunu değildir. yoksa yaşı 20 ile 45 arasındaki bir grup erkeğin evde komando kıyafetiyle tavandan sarktığına şahit olurdunuz.
  • bir atletle hard truck oynamak değildir. bir de gurbetteki manitanın vesikalığını monitöre iliştirdikmiydi, yollar bize vız gelir artık. oğlum, aç ordan bi orhan baba, daha yolumuz uzun.
  • yalnızca teknik direktör lisansı sahibi cm fanatiklerinin yapabileceği aksi halde federasyondan ceza almaya sebep olabilecek aktivite. (bkz: oğuz çetin)
  • cm aralarında (tuvalette ya da yemek yerken) medyaya son maçlar ve takımın gidişatı hakkında demeçler veren bünyelerin* yapması halinde yadırganmaması ve sevecenlikle karşılanması gereken eylemdir. üstüne gidilmesi halinde kişinin evden italya'ya kaçması ile sonuçlanabilir.
  • maç bitimi salonda yapılacak basın toplantısında şık görünebilmek içindir. gerçi kristal vazoya söz vermeden toplantıyı terk ederken kendisini hışımla üzerime devirip kravatı bok etmiştim ama... (son dakika penaltısıyla kupa kaybetmenin gerginliği, yoksa kariyerim boyunca basının sorularına sabırla cevap verdim. tuvalet molalarını bile ahmet çakar'ın programına canlı bağlanarak değerlendiriyordum. hey gidi.)
  • mantıklı eylem. eğer bir de küçük kardeş varsa 4ncü hakem yapılıp her sandalyeden kalkışınızda yerinize oturmanızı istemesini sağlayabilirsiniz. yanınıza pet şişe alın yere fırlatın sinirlendiğinizde...
  • ozellikle onemli maclar oncesinde takim elbise kuru temizlemeciye verilir, gomlekler utulenir, kravatlar temizlenir.. ve artik mac saati gelmistir. teknik direktorumuz hicbir zaman yerinde oturamaz, ancak kendisini cezalandirmamak icin, mac oncesi bilgisayarin birkac metre uzagina cizdigi alanin icine de girmemeye ozen gosterir. mucadele-kan-ter derken...

--- spoiler ---
    karsilasmanin son dakikalarinda gelen golle cmspor maci 1-0 kazaniyor... kupa bizim!
    --- spoiler ---

vur patlasin cal oynasin! kravat kafaya baglanir, ceket bele.. oooooohhh yandaaan..
  • beyhude çabadır. bizim skibbe de yusuf'u takım elbiseyle izledi, ama neticeyi gördük. önemli olan izlemek değildir, müdahale etmektir. siz siz olun, mouse'unuzu takımınızın tactics butonunun üzerinden ayırmayın. zira ne teknik direktörler gördüm, üzerinde takım elbisesi yok, ne takım elbiseler gördüm, içinde teknik direktör yok.
hesabın var mı? giriş yap