• sabah kahvaltıda yeriz diye bir kangal sucuğunu aldım. 300 küsür gram. 226 lira ödedim. pahalı ama tadını seviyorum...
  • valla eski tadı yok, ama değiştiği için değil, balıkesir yöresinin sucuklarının level atmasından dolayı cumhuriyetin eski tadı yok

sanıyorum eski yanturalı ve açtığı yoldan gelen yeni yanturalı ve yasa sucuklarının ulaştığı seviyeye cumhuriyet asla ulaşamaz

cumhuriyet sucukları bana göre bu balıkesir sucuklarına göre fermantasyon oranı ve baharat oranı daha yüksek bir sucuk, bu nedenle et tadından uzaklaşıyor

oysa ki balıkesir sucukları yağ, fermantasyon seviyesi ve baharat olarak tam istediğim kıvamdayken, etin tadı asla geri planda kalmıyor
  • afyon'daki dinlenme tesislerinde bazen sucuklu tost bulunmayan tuhaf işletme. kaşarlı var, sucuklu yok dsfdjklfsd. ulan bütün ortam sucuk kaynıyor. bi tost hazırlamak ne kadar zor olabilir? mcdonald's'a gidip "şu an hamburgerimiz yok." cevabını alsan gülmekten ölürsün. onun gibi bir şey.
  • az önce yarım kiloluk tek kangalını 290 liraya aldığım yağlı sucuk sevenler için birebir lezzet şaheseri.
  • iyi bir sucuk severimdir. türkiye'nin bilinen en önemli sucuk markalarını ve yöresel birçok markasını denedim. yerel kasaplardan yediklerimi de saymıyorum.

diyebilirim ki en az 40-50 farklı marka sucuk tatmışımdır.

demem o ki, konu sucuk olunca iki çift laf etme hakkım olduğunu düşünüyorum. ve diyorum ki,

"cumhuriyet sucuğu en lezzetli sucuktur " diyenler fena halde yanılıyor. mağaralarından çıkıp farklı sucukları da denediklerinde ne demek istediğim anlayacaklardir.

envai çeşit sucuk yemiş biriyim, sucugu çok severim, son kahvaltımızda önüme konulan 2 parça cumhuriyet sucuklu yumurtayı bitiremedim ulan. tavanın dibindeki köy tereyağını sıyırıp tavayı yıkamadan kaldıracak duruma getiren ben, yiyemedim.

damak tadı zevk renk falan tamam da, sizin damak tadınız yok be abicim.

not: önermiyorum.

önerilerim: damak tadınıza göre değişmekle birlikte;

1) yanturalı vedat bey (premium)
    2) ibrahim mazlum (dengeli)
    3) sivrihisar dövme sucukları (yağlı sevenler)
    4) güret
    5) kocaşaban

.... aklıma gelmeyenler de var. ibrahim mazlumla başlayabilirsiniz.

son olarak her "afyon sucuğu" diyene atlamayın. markaya bakın.
  • sucuğun içinden ipimsi bir zımbırtı çıktı, adamlara mail attım, dönüş bile yapmadılar :)
  • migrosta kilosu 1100 küsür tl olmuş olan market sucukları arasında beğendiğim bir sucuk. ancak bu fiyatı vermek biraz enayilik...
hesabın var mı? giriş yap