• geli$mesine katkıda bulunmayı pek sevdiğim kavram*

battaniye:
    $ubatta niye okullar tatil olur?

blender:
    $ükufe'yi bilen dırdırını da bilir.

takanik:
    bu mükemmel yüzüğü takan ikinci ki$isiniz leydim...
  • muebbet muhabbet'te beni kopartan dialoglardan birinin ana konusudur.

- bugun cumle icinde kullanacagimiz kelime pestemal, buyrun cenk bey...
    - (cenk bey cumleyi tahtaya yazar) "dukkani erken kapatma. saat peste mal gelecek"
  • cenk bey bugün izmir kelimesini cümle içinde kullanacağız,buyrun.
    -russian space station iz mir.

(bkz: muebbet muhabbet)
  • konser:
    nikon seri üretime geçmi$.

felicita:
    eyfel'i çitalar da ziyaret etsin.

patates:
    o psikopata teselli armağanı veremeyiz...
  • iktisat:
    kim dikti saten geceliğini?

duracell:
    burdur'a selamlar...

carmina burana:
    yaralanmı$sın carmina! burana ne oldu?!
  • özellikle çocukların öğrendiği küfürlere yaptığı muameledir. misal ben ilkokul öğretmenim için "çok fahişe bir kadın" demiştim. sonra annem oklavayı cümle içinde kullandı...
  • "beni tanimla, 'cumleler icinde kullan'; yepyeni anlamlara sal"

(bkz: dipteyim sondayim depresyondayim)
    (bkz: feridun duzagac)
  • orta okul yillarinda türkce hocalarinin degismez iskence araci.o yillar yaraticiligimiz gelismedigingen midir gözümüzde gereksiz yere büyüttügümüzden mi bilinmez cok zor gelirdi bize bi kelimeyi cümle icinde kullanmak.yani hoca dese ki su okuma parcasindaki tüm kelimelerin anlamlarini yazin sözlükten o kadar koymazdi öylesi yani.

hoca her hafta kitapta sirada ne konu varsa onu ödev verir,bilmediginiz kelimeleri cikarin ve tabi bi de cümle icinde kullanin derdi.cogunlukla her sey yapilir ama cümle icinde ancak kelimelerin bikac tanesi kullanilmis olurdu.neyse bi gün arkadasin biri söyle yaratici bi cümle sicmisti:"bugün derste 'mukadderat' kelimesini cümle icinde kullandik".hocanin cok hosuna gitti,cok orijinal degisik bi sey dedi güldü gecti.ondan sonraki hafta bi baska ödevini yapmamis arkadas ayni yola basvurdu:"biz bugün 'tamah' kelimesini cümle icinde kullandik".derken herkes bu joker cümleye yavsar oldu.her hafta her hafta amina koyim hoca patladi tabi.yasakliyorum lan bu cümle kalibini dedi.

bu yasagi takip eden ilk hafta:
    "ögretmenimiz yasakladigi icin 'cereme' kelimesini cümle icinde kullanamadik"
    seklinde bi bomba gelebilirdi benden.ama komik olcam diye ortalamami düsürmiyim diye kendime sakladim
  • kelimeyi cümle içinde herhangi bir yere bırakmak, rastgele...

ben seni cümle içinde kullanmak değil, cümleni cümlelerime hapsetmek, seni orda saklayıp çoğaltmak istiyorum.
  • (yıllar önce)

- yeni öğrendiğiniz bir kelimeyi cümle içinde kullanınız.
    + eee. babamın fuckbuddysi var.
    - ctrl+c.
hesabın var mı? giriş yap