• konsere gelip elinde şarabıyla ılık bir istanbul gecesine ruh katması gereken adam.
  • irlandalı olmasaydı bin sefer de doğsa her seferinde türk olurdu bu adam.

şu haliyle içimizdeki irlandalı.

(bkz: #19401321)
  • lütfen türkiye'ye gelsin.
    lütfen ben o konsere gidemesem bile aynı ülkede nefes aldığımızı bileyim. *
    lütfen sarhoş şarkı söylesin, biz sarhoş onu dinleyelim.
    lütfen bazen sussun sadece izleyelim.
    lütfen arada sigara içsin, içerken gülümsesin.
    lütfen o şarap kadehini hiç elinden bırakmasın.
    lütfen daha çok şarkı yazsın.
    gelirken lisa hannigan'ı da getirebilir belki tamam.
  • o türkiye'ye gelmediği sürece türkiye muasır medeniyetler seviyesine ulaşamayacaktır.

adamsın lan sen.
  • özellikle when doves cry coverıyla her ne koşulda olunursa olunursun, cam kenarı depresifliği yaşatan müzik adamı.
  • yeni albümün sinyallerini şuradan vermiştir. buradan kendisine bir kaç kelam etmek isterim müsadenizle.

lisa gitti, girmişsin bi depresyona, 3x1 efexor başlamışsın filan. ne yani bu hareketler abi, çekersin kenara "sizce hayatın anlamı nedir" diye sorarsın, seviyorum dersin. lisa da anlayışlı kızdır, "düşünmem gerekiyo" mottosuyla dönüş yapabilir. bu seni umutsuzluğa sürüklememeli. yakışıklı adamsın, para desen sende var. iphone telefonun var. e iyi gitar çalıyosun abi, pimamim de felan en iyilerdensin. ee nedir sıkıntı. sana bu taraftan bi kız ayarlayalım abicim. adamımsın, gönlüm razı olmuyo bu haline..
  • her ne kadar ismi "derman pilav" gibi bir şey olsa da, çok harika adam.
  • çok, çok ama çok zararlı bir adam. taa irlanda'nın bağrından insanı arabesk bir ruh haline sokabilecek kadar zararlı. sadece 2 stüdyo albümü olmasına rağmen, son zamanlarda hayatımda müzik dinlemeye ayırdığım vakitlerin önemli bir kısmını işgal etmiş durumda. arkadaşım sen ki irlandalısın, biz sizi hep eğlenceli içki şarkıları yapmanızla tanıdık, hayata karşı siklemez tavrınızı sevdik, ne zorun var da bu kadar bunalımlardasın...

bu adamın şarkıları ile beni (ve diğerlerini) düşürdüğü ruh hallerine bakınca, kendisi o şarkıları yazarken ne haldedir acaba diye merak ediyorum. hani klasik kendi yaşantısındaki halinden alakasız eserler ortaya koyabilen şarkı yazarlarından biri olduğunu düşünmüyorum, zira yaşattığı duygu bu adama karşı o samimiyeti kusursuzca yerleştiriyor bünyeye.

acilen yeni bir albüm daha yapıp daha fazla ağzımıza sıçması gerekmekte. bazen şarkıları eskicek diye dinlemeye korkuyorum. daha yeni istanbula bir günlüğüne git gel yaparken atmadım şarkılarını sırf bu nedenle. ama noldu? eve gelip, duşumu alıp hemen açtım yine.

özellikle çok tehlikeli bir üçlemesi söz konusu benim için. buraya içimi kusma ihtiyacını ortaya çıkaran üçleme. duyduğum en güzel ve içten "fuck you" dizelerine sahip şarkı olan rootless tree ile başlıyor bahsettiğim tehlikeli sular. özellikle lisayla birlikte olan şu abbey road performansı dinlenmeli. hemen ardından elephant giriyor sahneye, durur mu geride? yine şahane bir canlı performans şuradan dinlenebilir. tam çaresizliği kabullenip "what's the point of this song? or even singing? you've already gone, why am i clinging?" derken, "duur daha bitmedi" mesajı bardak şıngırtıları eşliğinde "cheers darlin" diyerek geliyor. sanki çökmüşlüğün hissini en dipte olmanın rahatlığına çevirircesine kadeh kaldırıyorsun yüzde hüzünlü bir gülümseme ile. ama şerefe derken dişlerini sıkarak böyle, içteki acıyı bastırmaya çalışarak. hadi buna da verelim güzel bir canlı performans linki. bu sırada alkol almış olup olmamanın bir anlamı yok zira "what am i darlin'? a whisper in your ear? a piece of your cake? what am i, darlin? the boy you can fear? or your biggest mistake? oh what am i? what am i darlin'? i got years to wait... " derken sarhoşluğun en hüzünlü ve güzel anını yaşıyorsundur...
  • lisa'yla bağlarını koparınca yeni sevgilisi melanie laurent ile müzik yapmaya başlamış. melanie laurent lisa kadar yetenekli mi bilemiyorum ama damien yeni kızını kanatları altına almış 2 tane düet yapmış bile çoktan. lisa'yla geçmişine ayıp be damien'cığım seni severim biliyorsun ama melanie oyunculuk yapsın bence sadece.
hesabın var mı? giriş yap